1. 11.
  Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek olan ingiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in görmek istediği için bazı düzenlemelerin yapıldığı han.

  http://yenisafak.com.tr/Y...t=10.05.2008&i=115527
  1 -1 ... darkness nights
 2. 12.
  kıbrıs lefkoşaki büyük hanı yapan mimarlara esin kaynağı olmuş handır. Gerçektende Bütük han koza hanın minyatür halidir.

  http://www.buyukhan-art.com/
  ... tutsikimiyancek
 3. 13.
  yeşil bursa'nın en çok huzur veren muazzam yerlerinden biri. *
  2 ... cymbeline
 4. 14.
  Bursaya her gittiğimde muhakkak uğradığım mekandır kozahan. Mekan zaten ayrı bir dünyadır kapısından girmenizle beraber herşeyi arkada bıraktığınızı, korunan bir bölgeye girdiğinizi hissedersiniz 4 yanınız kalın surlarla çevrilidir.
  Tek kötü tarafı girer girmez çay bahçelerinin garsonları '' buraya buraya abi-abla '' diye sizi şaşkına çevirirler. bırakında nereye gitçeme ben karar vereyim dimi...

  Ayrıca girmeden öncede kesinlikle köşedeki börek-çörekçiden içeceğiniz çayın gazozun yanına yiyecek bişeyler alın derim ben artık tahinli çörek olur, kurabiye olur, börek olur.... olurda olur yani...
  2 ... gulfwind
 5. 15.
  yazın o bunalıkm sıcağında çölde bir vaha gibidir. girdiğiniz zaman serinlediğinizi hissedersiniz. birde uludağ limonata içtiniz mi ohhh değmeyin keyfinize. *
  -1 ... ehliistirahat
 6. 16.
  bursada ziyaret edilmesi gereken bir cennettir. o kalabalıgın içinde ayrı bir dünyadır sanki yıllar orada durmuştur zaman akmaz olmuştur. bir yorgunluk cayı bütün yorgunlugunuzu alabilir, sohbetleri de ayrı bir keyiflidir hele ki sevdiginiz insanla gittiginizde hiç ayrılmak istemediginiz handır.
  ... eritrol
 7. 17.
  bursa'da pekçok pazar sabahı gidip büyük ağacının gölgesinde nefis türk kahvesini içtiğim tarihi handır. benim için bir keyif noktası, bir huzur mekanıdır. arkadaşlarınızla bir bukle sohbet etmek isteyeceğiniz güzel mekanlardandır. bana türk kültürü'nün eski yönlerini yaşatan unutamayacağım handır.
  1 ... ankyra
 8. 18.
  turistlerin akın ettiği mekandır.öyle ki ;arkadaşımla fotoğraf çekmek için gittiğimiz bir zamanda oturup 2 türk kahvesi içelim dedik.
  2 türk kahvesi diye orda çalışana söyledik.
  adam direk tuu turkis kafi?
  bizde,yok abi ne tuusu türküz biz ya..
  ha öyle desene kardeşim.
  **
  ... rockarolla
 9. 19.
  sabahın çok erken saatlerinde kimseler yokken, tek başına muhteşem bir sükunet içinde dinlenilecek zaman ötesi bir handır.
  ... bishma
 10. 20.
  Eski Kozahan'da Koza Alımı... güzel bir kare;
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/koza-han-309958/
  ... googleamca