Gurursuz bir sakız gibi sana yapışacak insan değil. Gerçekten gururlu olduğu halde sevgisi gururuna galebe çalan insandır. Böyle bir insanı aramadan önce, böyle bir insan olmayı istemeli insan. Ve sevgi eksikliği dışındaki nedenlerden dolayı kendisine ne kadar "git" denirse denilsin o kapıda beklemeyi bilmeli. "Hoç komso vozgoçolmoz dogoldor" gibi ego gösterilerini bir tarafa bırakıp "ben seni bırakmam" diyebilmeli.
Tabi mesajla başlayıp mesajla biten aşklarda olmaz bu. Karakterine büyük gelmeyecek insanların felsefesi olabilir ancak.

Edit: insanlara güvenmeyebilirsiniz. Biyolojik aşk bittiği anda çift kişilik yatağın sıkıcı olduğunu da düşünebilirsiniz. Amaa sırf siz görmüyorsunuz diye böyle bir sevgiye imkansız demek canicedir.
Kolpa'dan gurur benim neyime dinlemelidir.
sevgisi için gururunu ayak altına alan, başkası uğruna kötü olmayı, karalanmayı göze alan insandır aynı zamanda.
"gerçekten çok sevmiş olmalı " insanıdır.
Kiminle gezip tozarsan toz, sonunda kıymetini anlayacağın insandır.
çoğu kişinin bağ kurmak istemediği, siz onu dinlediğiniz ve onun yanında olmaya devam ettiğiniz için sizden kopmak, güvenli bir limanı terk etmek istemeyen insandır. sürekli kendinden ve sorunlarından bahseder, bir süre sonra katlanamamaya başlarsınız.
Sizi gerçekten seven insandır değerinin bilinmesi gerekir .
Gurursuz falan değildir. Çok sevmiştir gururunu hiçe sayacak kadar. Ama bu işe yarar mı ? Hayır . Sen kendince doğru olanı yapmışsındır ama karşındaki insanın gözünde küçük düşersin.
Saf, temiz kalpli insandır. Hayatın sillesini henüz yememiştir. Hayatin sillesini yedikten sonra geceleri uykuları kaçacak ve zamanla günümüz insan formunu alacaktır.
kedidir o. kovsam da beni terketmiyor sarı mestan.
Gurursuz , yüzsüz (ASLA) değildir.
Sadece gitmesini istediğin halde senden vazgeçemeyecek kadar çok sevmiştir.
gurursuz insandır. istenmediği, hele ki kovulduğu yerde durmamalı insan. Aşk falan da demeyin. Aşkta gurur olmazdı evet, eskiden. Çok eskiden.
Dışarda herhaltı yiyen, ancak içerde kıymet bilmeyen, kovulduğunda götünü yiyim ayakları yapan kimsedir.
Çok seven insandır. Bilirsin ama sırf uygun olmadığı için uzak durursun.
Bana deli gibi asik birisiyle cikmistim vakti zamaninda. Sevmek icin elimden geleni yaptim ama olmayinca olmuyor. Davranislarimdan anlamistir zaten umidiyle ayrilmayi teklif etmistim. Almadigim beddua kalmamisti. Belki de simdi mutsuz olmamin sebebi odur kim bilir.
(bkz: terketmedi sevdan beni)
tatlı bir dille kovulupta gitmiyorsa normal bir durumdur. ama kavgaya dönüşebilecek bir durumsa ve konu ciddiyse hala gitmiyorsa psikoteknik tedaviye ihtiyacı vardır kişinin.
öyle biri gerçekten var mıdır? sevdiği için gururunu bir tarafa bırakan insan kaldı mı? siz de gelmiş yılışık yüzsüz diyorsunuz, ulan o senin için gururunu ayaklar altına almış. seni asla terketmemiş, istemesen bile bunun hiç mi değeri yok? saygı duyulası insandır, en azından bir amacı vardır. sevdiği uğruna gururunu hiçe saymıştır, siz ne anlarsınız duygusuz piçler.
zenginsindir.
muhtemelen sizi çok iyi tanıyan insandır.

kovduğunda aslında gerçekten gitmesini istemediğini biliyordur.
(bkz: her çağırdığınızda gelen kız)
(bkz: arsız)
Seviyordur. Net.
deli divane aşık insandır. kaç kere git dersin, seni sevmiyorum dersin (aslında ilgisi de deli gibi hoşuna gidiyordur.) o daha fazla size bağlanıp üzülmesin, umutlanmasın istersin, çünkü hissediyorsunuzdur ki sizinkisi hoşlanmaktan öte bir şey değil ve karşı tarafa git dersiniz, bırak peşimi artık. tamam diyemez, seviyorum ya anla, anla der deli gibi seviyorum. ona her türlü aşağılayıcı şeyleri söylersiniz, imkansız dersiniz. ama derinden sevmiştir bir kere, adam gibi sevmiştir, o ruhta o bedende tek olacaktır artık o kız. öyle kızlar var mıdır ki, tapılası sevilen. ne özellikleri vardır ki, her güzelin her sevgilinin bir kötü yanı yok mudur. öyle seven adam için yoktur. aşktan gözü kör olmuş adamdır, kitaplarda, romantik filmlerde görüp de kızların ' ah bize de gelse şöyle aşık' dedikleri insanlar acaba nasıl kızları severler. git diye omuzlarından ittirirsin, ellerinden tutar, belinden sarılır da bırakmam der, gözlerinizin içine bakıp da ' bırakma beni, seni sensiz de sevdim ama bırakma beni, nefesim ol der'. ne romantik adamlardır o adamlar, ne masum seven adamlardır. aşka saygılı adamlardır, sevdiğine laf gelecek diye her şeyden sakınan, onu kendine saklayan yeri gelince kendinden bile kıskanan adamlardır. bu arada ya benimsin ya kara toprağın vari insanlıktan çıkmış insanları, kızlara bela olan erkeğimsi varlıkları bu entry altında yazıp güzelliği bozmak istemedim lakin her gönülden kovulan masum, çirkinleşmeden ve sevgisini harcamadan sevemiyor, bunu belirtmek istedim.