bugün

kovduğun halde seni terketmeyen insan

deli divane aşık insandır. kaç kere git dersin, seni sevmiyorum dersin (aslında ilgisi de deli gibi hoşuna gidiyordur.) o daha fazla size bağlanıp üzülmesin, umutlanmasın istersin, çünkü hissediyorsunuzdur ki sizinkisi hoşlanmaktan öte bir şey değil ve karşı tarafa git dersiniz, bırak peşimi artık. tamam diyemez, seviyorum ya anla, anla der deli gibi seviyorum. ona her türlü aşağılayıcı şeyleri söylersiniz, imkansız dersiniz. ama derinden sevmiştir bir kere, adam gibi sevmiştir, o ruhta o bedende tek olacaktır artık o kız. öyle kızlar var mıdır ki, tapılası sevilen. ne özellikleri vardır ki, her güzelin her sevgilinin bir kötü yanı yok mudur. öyle seven adam için yoktur. aşktan gözü kör olmuş adamdır, kitaplarda, romantik filmlerde görüp de kızların ' ah bize de gelse şöyle aşık' dedikleri insanlar acaba nasıl kızları severler. git diye omuzlarından ittirirsin, ellerinden tutar, belinden sarılır da bırakmam der, gözlerinizin içine bakıp da ' bırakma beni, seni sensiz de sevdim ama bırakma beni, nefesim ol der'. ne romantik adamlardır o adamlar, ne masum seven adamlardır. aşka saygılı adamlardır, sevdiğine laf gelecek diye her şeyden sakınan, onu kendine saklayan yeri gelince kendinden bile kıskanan adamlardır. bu arada ya benimsin ya kara toprağın vari insanlıktan çıkmış insanları, kızlara bela olan erkeğimsi varlıkları bu entry altında yazıp güzelliği bozmak istemedim lakin her gönülden kovulan masum, çirkinleşmeden ve sevgisini harcamadan sevemiyor, bunu belirtmek istedim.