bugün

henüz olgunlaşmamış derecede üzümlerin ezilme metodu ile çıkarılan ve oldukça asit barındıran su.
salatalarda limon suyu gibi kullanıldığında mükemmel tat verir. zeytinyağlı bamyanın vazgeçilmezidir.
o suyu kaynatıp beklettiğinizde harika bir ekşi elde edersiniz. rengi kırmızılaşır. (bkz: koruk ekşisi)
yeni bir onuncu nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. * *
izmir'den ona koruk suyu getireceğim yazardır.

benim nuri alço olduğumu bilmiyo. içine ilaç koyacam. sonra da romdöşambrımı giyicem. ya da giymicem.
Koruk suyu nickini görünce izmirli sandığım yazar ayrıca çoğu yazdığı güldürüyor, iyi ki gelmiş.
Hersey demek..
içtiğiniz yere göre iğrenebilirsiniz ama edremitte meydanda bir yerde içtim gayet hoştu ordaki. ama akçayda bir restorandaki iğrenç ötesiydi.
Ekşi olarak hayal edip, içince lohusa şerbeti tadında olduğunu farkedip yarım bıraktığım içecek.
Latin melezi havası uyandıran 10.nesil yazar. Takipteyiz efendim.
Limondan kat be kat etkili olup şifa kaynağıdır.

Yazar olanı hoş gelmiş ayrıca; umarım nicki gibi ekşi değildir.*
altınoluk denen tatil beldesinde çok lezzetlisini bulursunuz.
ama köye çıkmanız gerek.
bamya yemeğinde limon yerine kullanılırsa yemeğe hoş bir lezzet katar.
Bal ne ki şeker ne ki.
turşu yapılırken kullanılırsa o turşunun tadına doyum olmaz.
Cesaret veren yazar. Teşekkür ederim kendisine.
yeşil üzümlerden yapılan çok lezzetli bir içecek. acaba bekletsek alkol olur mu gerçi ben içmiyorum. *
sabahları kelle paça çorbasına koyarsanız kana kuvvet göze fer verir.
altınoluk'ta içmiştim bu efsane içeceği gerçekten muazzam tadı var. ekşimsi ama içtikçe içesi geliyor insanın. birde şöyle

(bkz: erik suyu) çıksa tadından yenmez.
dünyanın en güzel içeceği sanırım.
ya da benim damak zevkime o kadar hitap ediyor ki kutsal kaseyle içilebilecek tek içecektir benim gözümde.
ege bölgesinde yaygın, olmamış üzümden yapılan içecek.
görsel
tam mevsimi.