bugün

mükemmel bir fransız filmi. keşke tüm öğretmenler bu filmdeki o güzel yürekli öğretmen gibi olsa..
şu an izlediğim harika bir film.. Cidden kusursuz.. Altyazılı daha bir güzel oluyor..
2004 yapımı fransız filmidir. film sanıyorum bir ıslahevi ya da benzeri bir nitelik taşıyan yatılı okulda geçiyor. filmde başarılı bir mümessil ve müzisyen olan bir öğretmenimiz, gaddar bir müdür ve bir de koroyu oluşturan çeşitli tiplerdeki öğrencilerimiz bulunuyor. çocukların aldıkları cezalar, yedikleri dayaklar içler acısıyken, yaptıkları müzik insanın yüreğine dokunan ve son derece kaliteli. buruk, hüzünlü bir havada geçen filmi ruhum daralarak izledim. ruhum daralıyordu çünkü kendimi onlardan birinin yerine koydukça geçmişi hatırlıyordum, dünyanın herhangi bir yerinde benzer gaddarlıklara maruz kalan bir çocuk gibi hissediyordum. gerçekten çocuklar bulundukları hayatları tercih edemiyorlar.
Sesi tek başına 5 para etmez 5/10 kişinin bir araya gelerek kulağa çok kötü gelmeyen ses dalgaları yaratması. Dinlerken uykumun geldiği, içimin bayıldığı ne menem bir şey işte. Ha bir de korocular, koro bir yaşam biçimi diyip duruyorlar da neyi kastettiklerini bilemiycem.
koro yönetmek emek ister.

http://youtu.be/ERXrKR_Uoxw
ilkokulda 4. sınıfta girmiştim bir daha 7. sınıfa kadar çıkamamıştım. hocamız 45-50 yaşlarında platin sarısı küt saçları olan zebellah gibi kadındı. çok korkardım çok...
2011 kpss eğitim bilimleri sınavında bir soruya konu olmuş film.
koro, gérard jugnot un oynadığı 2004 fransa yapımı müzikal dramatik bir filmdir.bir müzik öğretmeninin kötü yönetilen bir yatılı atanmasıyla buradaki sorunlu öğrencilerin yaşamlarını müziği kullanarak etkilemesi anlatılmaktadır. kişisel gelişim için izlenmesi tavsiye edilir
her kafadan ses çıkmasının aslında güzel bişey olduğunun ıspatı.
bir müzik öğretmeninin koro karşısında şoka girdiği an,
This old man, he played one
He played knick-knack on my thumb
With a knick-knack patty-whack, give a dog a bone
This old man came rolling home

şarkısını söyleyen minik öğrencilerin patty-wack yerine, pezevenk dedikleri andır.
penisin küçülüp içe doğru kaybolduğu yönünde bir sanrı ile yapılanan güneydoğu asya'ya ait psikiyatrik bozukluk. vucut dismorfik bozukluğu kapsamında değerlendirilir.
bir öğretmenin azılı öğrencileri müzikle nasıl yola getirdiğini konu alan fransız yağımı filmdir.
davranış değiştirme konusunda çok güzel örnektir.
ilkokulda kurulanlarda üyelerin bağırmakla, şarkı söylemek arasındaki farkı anlayamadığı toplanış.
2004 fransa yapımı olan müzikal dramatik film. aynı yıl 9 milyona yakın izleyici yakalayarak gişe rekoru kırmıştır.
Kişinin penisinin büzüştüğü ve içeri kaçacağı böyle bir şey olursa öleceği korkusuyla karakterize akut bir anksiyete tepkisidir.
bunlar, kıllı göğüslerini açarak caddelerde yürürler. sağa sola laf atarlar bazende şahin e doluşup şehir sokaklarında fink atarlar.

ama başlığı açan yazar bir harf hatası yapmış bozmak istemedim doğrusu şudur. (bkz: kıro)*
hiristiyan kilisesinin -ki hristiyanlık mı hiristiyanlık mı kendi adıma hala tam bir muamma, neyse- ilk dönemlerinde müzik çalgılarını yasaklamasından ötürü batıda oldukça ileri bir seviyeye ulaşmıştır.

bonus (bkz: gregorian)
efendi gibi şarkı söyleyen topluluk.
levent kırca nın en güzel parodilerinden biri.

http://www.youtube.com/watch?v=ft9iyeupeZU
öğretmenlerin ilköğretimdeki zavallı çocukları ünlü olacaksınız vaadiyle kandırıp içine soktukları, bilimum bayram ve törenlerde herkesin uyuma fırsatı olarak kullandıkları oluşum. koro.*
ilhan berk şiiri.

işte açık, korkunç uzun beyazlığım,
deli öpüşüne, ey benim göklerim!
kapanık onulmaz isli karanlığım
eskidi ellerim uzun çiçeklerim.

aşktı ellerimde bir uzak beyazlık
çocukları gibi eski zamanların.
her zaman gidilen bir yer mi yalnızlık
bir nehir ağar hep yaşamaya yakın.

sen ey dar yalnızlık, ezik eskil ayna!
soyunuyorum pis, duyuyor musunuz?
kapanık kapanık beyazlığım bana,
ölü su, ağ artık vücuduma sonsuz.
bi müzik eserini söylemek ya da çalmak için bir araya gelen topluluktur. trt versiyonunda ise siyah elbiseler ayağa geçirilir ve eller önde göbek nahiyesinde birleştirilip müzik icra edilir.