Antalya nın Yörük bir ilçesidir.
isinda, istanoz, Istanaz, Korkuteli (Tarih boyunca ilçenin aldığı isimler.)
antalyanin ic kisminda yer alan ilcesidir.
Kurtlar vadisi vatan filminin çekildiği ilçe ne şanssızım ki bu filmde oynama fırsatım varken onu değerlendiremedim.
Bu bayram da dolup taşacaktır.
Fethiye-antalya arası mecbur geçtiğin ilçe.
Bu bayram da dolup taşacak ilçedir.
şehir ismini yavuzun kardeşi olan korkuttan almıştır yavuz ozamanki ismi olan ıstanaza gelmiş korkutu bulmuş ve elini kesmiştir korkuteli ismi buradan gelir ha unutmadan yanıksı dondurması sahanedir ve turkiyenin en güzel ikinci dondurması seçilmiştir.
Siz antalya'da cayır cayır yanarken; efil efil esen ilçe. Mevsiminde giderseniz dalından kiraz neyim toplarsınız.
Antalyanın elmalıya yakın bir ilçesidir. Soğuktur.
Bayramda antalya'dan daha kalabalık olan ilçesi.
yaz günleri nüfusunun yaş ortalaması muhtemelen 70 lere dayanan antalya ilçesi. eğer aileniz yazı burada geçirmek isterse sakın ola 3 günden fazla durmayın yaşlanırsınız direk. birde dondurması meşhurdur. türkiye nin sayılı dondurmacılarından sayılan giliğ oastanesi buradadır.
yanıksı dondurmasıyla ünlü bir ilçemizdir.
Söğüt beldesi mükemmeldir yazın. Serinlikte kafa dinlenecek muazzam bi yerdir.
antalyanin bir ilcesidir.

yazlari kafama esince laptopimi vinnimi alip, arabamla yazliga gidip sabahlara kadar oyun oynadigim cennet bahcesidir.
gece sivrisineksiz ortam bulursanız harika bir serinliği olan , gündüz en az antalya kadar insanın amına koyan, götünden terler boşalttıran ilçe. köşe başları hep mantarcıdır.
yeni bir hüloğ vakasının görüldüğü antalya ilçesi. (bkz: korku teli)
47 tane köye sahip olan antalya ilçesi.
tabii bir de anadılu lisesi vardır ki sormayın. bu hıyarlar, lisenin kurulduğu yıl olan 1995' ten beri Korkuteli imam hatip lisesiyle eski,neredeyse yıkılmak üzere olan bir binada yıllarca eğitim görmüşlerdir. neyse ki 2007-2008 eğitim-öğretim sezonunda yeni binalarına taşınabilmişlerdir. düz liseliler, kızlarının etekleri sofrabezi gibi olan bu okulu hiç sevmezler. uludağ s.k.r.
Antalya' nın kuzeybatısında ve Antalya'ya 60 km uzaklıkta bulunan, karasal iklime sahip şirin ilçe.rakımı 950 metredir.bu nedenle yazın Antalya'nın sıcağından kaçıp gitmek için en müsayit yerdir.kültür mantarı üretiminde Türkiye payı neredeyse % 70 lere ulaşmaktadır.
çocukluğumda korku tüneli sanipta gitmemek için yırtındığım yer.
ilçeye bağlı beldeler:

-BOZOVA
-BÜYÜKKÖY
-ÇOMAKLı
-KÜÇÜKKÖY
-YELTEN
-YEŞiLYAYLA
AKYAR
AVDAN
BAHÇEYAKA
BAŞPINAR
BAYAT
BAYATBADEMLERi
BEĞiŞ
ÇAYKENARI
ÇIVGALAR
ÇUKURCA
DEREKÖY
ESENYURT
GARiPÇE
GÖÇERLER
GÜMÜŞLÜ
GÜZLE
iMECiK
iMRAHOR
KARABAYIR
KARAKUYU
KARATAŞ
KARGALIK
KARGIN
KAYABAŞI
KEMERAĞZI
KIRKPINAR
KIZILALiLER
KIZILCADAĞ
KOZAĞACI
KÖSELER
KÜÇÜKLÜ
LEYLEKKÖYÜ
MAMATLAR
NEBiLER
OSMANKALFALAR
SÖBÜCE
SÖĞÜTCÜK
SÖĞÜTKÖY
SÜLEKLER
TAŞKESiĞi
TATKÖY
ULUCAK
YAKAKÖY
YALINLIGEDiĞi
YAZIR
YEŞiLOBA
YUKARIKARAMAN

adlı köylere sahip bir antalya ilçesi.
korku teli olarak yanlış bir şekilde anlaşılabilecek ancak aslında gayet masum bir şekilde korkut eli olan ilçedir.
* *
bundan bir 5 yıl önce köyü andıran ama müthiş bir gelişim gösterip lüks villalara ev sahipliği yapan ve kültür mantarcılığının geliştiği antalyanın en meşhur yaylası