bugün

Bir giysinin iki yanını bitiştirmeye yarayan ve metal bir halka ile bir çengelden oluşan araç,agraf.
pirinç, nikel veya siyah emaye madenden yapılan biri çengel şeklinde ve diğeri çengelin içine geçeceği göz şeklinde olan iki parçalı tutucudur. sütyen ve mayolarda da kullanılır.
sevişme esnasında insanı gıcık edebilir.böyle durumlar da panik yapılmamalıdır.kopçayı açmak için kopça gibi düşünmek gerekir.
aşılması gereken bir engel.
yeteri kadar antremanla tek elle rahatlikla acilabilen dalga. bunun yarismalari da yapilmaktadir.
(bkz: gereksiz ayrıntılara takılmak)
gerçek anlamı dışında da pek çok alanda kullanımı olan sözcük.
misal;
-olm şu gitarın kopçasını versene (kopça=tremolo)
sutyen, sütyen, sudyen ve arkada$larında olanı allahın belası bir ömür törpüsüdür.
kesin, ismini bir erkeğin koyduğu aparat. aparatı açamayınca hırs yapmış, kopcan amına koyim, kopcan amına koyim diye söylenmiştir. e tabi bu zamanla terbiye edilmiş ve kopça halini almıştır.
an itibari ile nihat sırdar'ın programında makarası yapılan aparatç
(bkz: hocam kopça çekmek serbest mi)
düşünce gücüyle de açılabilen iç çamaşırı şeyisi...
(bkz: açıl sütyen kopçası açıl)
büyük,
küçük,
sarkık,
buruşuk,
sivri,
dik başlı,
yan yaşlı,
silikonlu,
silikonsuz,
ayrımı yapmadan, çift çatı altinda durmalarini sağlayan tutturgeç.
sütyenin bir bölümüdür efendim.
açılması zordur. erkek kişisi, ulan bu ne daha nelerle karşılacağım demesiyle açılması gerçekleşir.
kadınlar için eğer onlara yardım edecek biri yoksa yapacakları en zorlu görev kopça takmak.
eğer sütyen dantelliyse, açılmasına gerek kalmayan kopçadır. alttan yavaşça meme üstüne sütyen sıyrılır. işi bilen adam haşin takılır.
sevişirken, illa ki açılması gereken birşey değildir...
şu abazanlıkla dişle bile açabilecek insanların olduğu aparat. misal; ben. evet.
açılmasada olur, sorun oluşturmaz.*
sütyenlerde olanı meşhurdur.
Tek elle acmasi maharet sayilan sutyen kilidi. Iki elle acinca da karsilastiginiz sey ayni.
Soymaktan cok karsimda soyunanlara denk geldigim icin ne kopcayla isim oldu ne baska bisey. Bununla alakali prova yapan bile oluyormus.e yuh arkadas..
bazı giyim ve aksesuar malzemelerinde iki tarafı birbirine tutturmak amacıyla geliştirilmiş olan aparattır.

(bkz: olsa da açsak)
nedensiz bir sekilde bana trabzon un bi ilçesi gibi geliyo. (bkz: yoklugu belli etme bari)