bugün

hayatında hiç kopi luwak içmemiş, bırakın içmeyi, kopi luwak'ı 'görmemiş' insandır. acı verici, yürek yaralayıcıdır.

geçen evde kopi luwak'ın kalmadığını farkettim. canım bir kopi luwak çekti ki hiç sormayın. hemen gecenin 4 ün de komşunun kapısını ısrarla çalıp hepsini uyandırdım. sizde 'kopi luwak' var mı? demem ile beraber o şok yanıtı almam gecikmedi.

+ o ne la?

bu yanıt o an kalbime ivme gibi inmişti. sen ki! 35 yaşında çıtır bir komşu kızı! nasıl bilmezsin kopi luwak'ı? derhal taşının nezih semtimden, nişantaşı size göre değil, gidin...
(bkz: ivme gibi inmek) ivmenin hangi anlamda kullanılacağını bilmeyen kültürsüz insanla eş değerdir.
(bkz: o değil de)
(bkz: 35 yaşındaki çıtır komşu kızı)*
bilmiyor diye fazla bişey kaybetmemiş; bazıları gibi görgüsüz olmayan insandır...

bunu içsen ne olur be...
http://www.tirnakmakasi.c...incani-66-lira-kopi-luwak
(bkz: kara murat benim)
olacaksam bu şekilde kültürsüz olayım. hoşuma gitti valla.
(bkz: kültürsüz ler listesine beni de yazın)
kopi luwak içerek kültürlü olduğunu zanneden insandan eminim ki daha kültürlüdür , en azından yediği içtiği şeyi "ayıptır söylemesi" diyerek söyler. Oraya buraya başlık açmaz.
(bkz: kime göre neye göre)

insanları yedikleri, içtikleri ve giydikleri şeylere göre kültür sıralamasına sokan zihniyet varsa şöyle zihniyetler de olabilir:

sıçtığı boka göre kültür seviyesi
içki içmeyen görgüsüzlerin kültür yoksunu olması
sigara yakamayan malların kültürsüz olması
başlık açmayı bilmeyen kültürsüz insan

(bkz: oldu gibi)
cool adam bizi kutsal bilgi ısığınla aydınlattığın için sana minnettarız.
(bkz: cahil sözlük ahalisi aydınlanmaya devam ediyor)
kopi luwak'ın ne demek olduğunu izlediği filmden öğrenip buraya koşan kültürsüzün ta kendisidir.

(bkz: the bucket list)
--spoiler--
yanıtın kalbe ivme gibi inmesi
--spoiler-- *
sizin benim gibi o da insandır. hatta özellikle benim gibi insandır. feci şekilde kültürsüzüm lan! napsak ki?!
(bkz: 66 liraya bok yiyorum hava atıyorum)
(bkz: kultursuzlugum yuzume ivme gibi indi)
--spoiler--
derhal taşının nezih sözlüğümden, uludağ sözlük size göre değil, gidin...
--spoiler--

(bkz: cool adam ın, uludağ sözlük' e fazla iyi olması)
türkçe anlaşılır açıklaması "büyük kedilerin bokunun aromasından yapılan kahve" olan bir kahve türünü bilmeyen insandır. büyük bir eksikliği yoktur. kuru kahveci mehmet efendi'nin kahveleri dururken yurdum insanının bilmesine bile ihtiyacı olmayan kahvedir.

ayrıca bok iç lafı da bu kahveyi içen insanın tanımına gayet güzel uyuyordur kanımca.
kedi bokuna ebesinin amı miktarda para bayılmayan güzel insandır.
Sözlükte başlığı görüp araştırana kadar o kültürsüz diye adlandırılan kişi bendim.Ancak kültürsüzlüğün ölçüleceği son etkendir.
daha kötüsüde vardır bu durumun. örneğin; ben.
duymadım bile. ilk defa sözlükte duydum.

(bkz: kopi luwak ı ilk kez sözlükte görmek/duymak)
ne büyük adamsın sen cool adam, sayende cahilliğimizi görmüş olduk. tek derdimiz artık kedi dışkısından elde edilen 65 liralık kahve. artık hiç umurumuzda değil ülkemizde çoğu insanın açlık sınırında yaşaması, eczacılara getirilen * yeni uygulamayla ilaç alacak parası olmayan insanlar *

yarın siyasete atılırsa söyleyebileceği bi cümleyi de hemen aktarayım; ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin

(bkz: cool adamın insanlığa katkıları)
(bkz: the bucket list)
kopi luwakın ne olduğunu bilen bir tamirci ustası ile, kopi luwakın sadece tadını bilen bir milyarderin arasında güzel bir muhabbetin döndüğü mevzudur.
kültürlü olan tamirci ustası olup bu kahvenin nasıl yapıldığını bildiğinden içmeyi midesi kaldırmaz. zengin olan ise sadece pahalı olduğu için içtiğinden ne bok içtiğinden haberi yoktur. bilin bakalım kim kültürsüz?*
"kopi luwak'ın sırrını açıklayalım: kopi luwak çekirdekleri misk kedilerinin dışkılarından ayıklanıyor! şöyle ki, sumatra ormanlarında ağaç tepelerinde yaşayan misk kedileri kahve bitkilerini yiyor, ancak kahve çekirdeklerini öğütmeden yutuyorlar. hayvanların midelerinde kahve çekirdikleri asitleniyor, yani bir güzel işlem görüyor. sonra da sıra sindirim sürecinin son kısmına geliyor..."
"dünyanın en özel kahvesinin kilo fiyatı yaklaşık 1 milyar 135 milyon tl"

Ben böyle kültürün!!!
(bkz: bilmemezlikten gelen insan)*
kopi luwak bu dünyadaki son derece gereksiz bir maddedir. bilmesen de olur. asiri derece de pahali bir kahve cesididir. 125 grami en uucuz yerde 30 eurodur. marketteki rafta en kral kahvenin yarim kilosunun 5 euro oldugunu söylersem aradaki "kazik" kendisini iyice belli edecektir.kopi luwak güzel ve oldukca da iyi bir kahvedir. ama eduscho da cok iyi bir kahvedir. eduscho 5,49(500gr.) eurodur, kopi luwaksa 30,00 euro (125gr.)

edit : "almanya´da lidl´da "bremer" kahvenin 500 gr i 2 eurodur. ve bremer, oldukca da iyi bir kahvedir. sen illa bir kahve markasi belleyeceksen, "bremer" i belle, daha isine yarar.

edit 2 : almanya freiburg´ta bir cafeterié de calisan bir kiz arkadasim olmustu, ve bu kiz "kopi luwak" servisi yaptiklari kahvenin icine bol miktarda "bremer" karistirdiklarini bana söylemisti !! müsteriler hicbir zaman aradaki farki anlamiyorlardi...zevkle "kopi luwak"larini yudumlayip "financial times" larini okuyorlardi...
yine de keyifle türk kahvesini yudumlayabilecek olan, haliyle pek de kaybı olmayan kişidir.