1. 1.
  Bir menkul değerin yerine geçmek üzere değişik bir menkul değer çıkartılması işlemidir. Bir anonim şirketin adi hisse senedi yerine rüçhanlı hisse senedi ihraç etmesi veya hükümetin itfa tarihinde devlet tahvilleri yerine yeni tahviller çıkarmasıdır.
  2 ... martyns
 2. 2.
  tıp dilinde hastanın şoka girmesi.
  1 ... dusunenadam
 3. 3.
  psikolojik bir rahatsızlıktır.
  genellikle acile en sık gelen hasta modelidir.kaynana ve koca tartışmaları veya sevgili kavgaları neden olabilir. genellikle ilgi çekmek amaçlı yapılır.
  hastanın bilinci açıktır,bütün ağrılı uyaranları duyar fakat ses veremez.bayılma olarak tanımlanır.alkol koklatmak ve tokatlamak ayılmasını sağlayabilir.sonrasında mutlaka psikiyatriye yönlendirilmesi gereken hasta türüdür.
  4 -1 ... cuervo del mare
 4. 4.
  devletin borç yükünü hafifletmek amacıyla başvurduğu bir işlemdir. faiz oranı yüksek olan tahvillerin daha düşük faizli tahvillerle değiştirilmesidir. zorunlu ve ihtiyari olarak yapılabilir. zorunluda vatandaşa seçme hakkı verilmezken, ihtiyari konversiyonda vatandaşa erken ödeme yapılmasını kabul etme şansı verilir.
  1 ... carriye roxalina
 5. 5.
  bilinç dışına itilen libido yüklü psişik içeriklerin somotik (bedensel) semptomlara dönüşümüne psikanalizde verilen isim.
  2 ... ece kscg
 6. 6.
  kalabalık yerde tartışmalı veya gergin bir olaydan sonra (sinirlenme, üzülme, kıskançlık ve diğer ilkel dürtülerin hakim olduğu durumlar), hasta söylemek istediklerini diliyle anlatamayacak olduğunda ortaya çıkan hastalık. olay olurken hastanın etrafı kalabalıktır, yakınları normalden çok telaşlıdır veya sinirli tiplerdir. bayılma olduysa bile normal bayılmadan farklı olarak hasta kontrolsüz değil kontrollü bir şekilde kendine zarar vermeden düşer. genelde yakınları suçluluk duyduklarından aşırı ilgilidir. bazen de aşırı ilgili ve sinirli tipler olduklarından hasta onlara diliyle anlatamadığı problemlerini vücuduyla anlatmış olur. örnek vermek gerekirse 17 yaşında bir kız 32 yaşında uyuz biriyle evlendirilmiş. kızın babası aşırı sinirli bir tip. kız itiraz bile edememiştir. bayram günü toplanılır. herkes mutlu iken kızın morali bozuktur ve sonra bir akrabası sevdiği gençle evlenecekleri haberini verir ve kız bayılır uyanınca sol tarafında felç vardır. bu tür hastalar aşırı ilgi bekler. aşırı ilgilenmek ise hastalığı devamlı hale getirir.
  doktorların en çok zorlandığı hastalardır. bir şeyin yok desen hastaya hakaret olur. yakınları ise zaten kızı dinlememişler sizi mi dinleyip dediklerinizi düşünecekler. kendilerinin zamanında göstermediği aşırı ilgiyi doktorun göstermesini beklerler. sonuç; doktor dayak yememek istiyorsa ilgileniyor gibi görünmek için aralıklarla ağrı verici yaptırmalıdır. zamanla hasta verilen ağrılardan rahatsız olup düzelir.

  bazen hasta yakınlarına cesaretinizi toplayıp sorunun psikolojik olduğunu söylersiniz. ama aslında hastadan çok, hasta yakınları psikoloğa gitmelidir.
  4 ... rush
 7. 7.
  acil servislerin başbelası hastalık dahi denilemeyecek çoğunlukla kadınlarda görülen kendini yere atma, genellikle her iki elin 1. 3. ve 4. parmaklarında kasılmalar, baygın rolü yapma, dış ortamla ilişkisini kesme, derin nefes alıp verme, diyaframı kullanarak derin çığlıklar atma gibi semptomların kombinasyonlarını görebileceğiniz bir boku yok grubu hastalıklarındandır.

  sevgilisiyle kavga eden ve sevgilisine 3,5 attırmak isteyen kızlar
  sevgilisinden ilgi bekleyen kızlar
  depresyona girmiş ergen kızlar
  babasının sinirlendiği ve kızdığı kız çocukları
  kocasından dayak yiyen kadınlar
  nezarethaneden çıkmak için baygın rolü hayat kadınları
  acil serviste sıra beklemeden muayene olmak isteyen gerçekte aciliyeti olmayan "uyanık" insanlar

  tıp literatürüne göre bir insana konversiyon tanısı konulabilmesi için olası bu durumlara neden olabilecek tüm tanıları dışlamak gerekirken, işin ve vakaların uzmanı olmuş kişiler için tanısı 3 sn de konulabilmektedir.
  -2 ... babacarlos
 8. 8.
  iktisadi anlamda değiştirmedir.

  Borçlanmada konversiyon, düşük faizli borç tahvillerinin yüksek faizli borç tahvilleriyle değiştirilmesi ya da aksi duruma denir.

  Konsolidasyon ise vadesi gelen borcun vadesini uzatmaktır. Bu yüzden uzun vadeli borçlara konsolide borçta denir.
  ... firstman
 9. 9.
  bedensel belirtilerle ortaya çıkan ruhsal bozukluklardan; Somatoform bozukluklardandır. kelime anlamı döndürmedir.

  Konversiyon bozukluğu, altta yatan organik bir neden olmaksızın ortaya çıkan, bayılma, felç olma ve duyu kaybı gibi nörolojik belirtilerdir. Hastalar sorunlarının ruhsal olduğunun farkında değildir ve istemli olarak bu belirtileri kontrol edemezler, yani belirtiler bilinçli olarak ortaya çıkmaz. Konversiyon bozukluğu çok eski çağlardan beri bilinmektedir. Halk dilinde histeri olarak geçer.

  Konversiyon terimini ilk kullanan Freud’dur. Freud’a göre bilinç dışında bastırılmış ve rahatsızlık veren düşünceler döndürme mekanizmasını kullanmak suretiyle bu hastalığa neden olmaktadır.
  3 ... cikita muz teoremi