bugün

Orospu çocuğudur.
aksi pek az olandır.
türk insanının tamamına yakınıdır.türkçe olmayan ve belki farkında olarak belki farketmeden kullandığımız o kadar çok kelime var ki.şaşırmamak lazım bu duruma.
erasmus yapmanin dezavantajidir.
o dediği kelime sorularak açıklama yapması cümle içerisinde kullanması örnek vermesi istenir. mp3 çalar kulağa takılır uzaklaşılır.
öğretim dili ingilizce olan kişinin yapmak zorunda olduğu şeydir.

Adam o konu hakkında konuşunca türkçe karşılığını bilmiyorki sana türkçe anlatsın.
arapca fransızca farsca ve başka dillerden arak kelimelerle dolu olan dili konusurken ingilizce kelime kullanan insandır. normaldir.
ilgi çekmeye çalışan kişidir. Allah ıslah etsin.
Ingilizce bilmeyen insanlar tarafından kıskanılan kişidir. Küfür edenler Sanki hepiniz saf türkçe konuşuyorsunuz ya amk bu adamlara sövüyorsunuz. Ben de çok kullanırım. Insan ister istemez doğuştan beri ingilizce ile içli dışlı olunca normal oluyor.
bir ingilizin bile kullanmadığı telaffuzla konuşmaya çabalayanlar nedense çok aşağılık görünür gözüme,
yabancı dil konuşmak aşağılık değildir yanlış anlaşılmasın,
bundan sonra okuyacaklarınız o aşağılıklara,
hani yabancılar senin özel ismini bile doğru telaffuz edemezken ve sen buna aldırmazken ve hatta özellikle batılıysa onlara sonsuz kredi verirken onların gözünde de bence aşağılık görünüyorsun,
"ben de sizdenim bunlarla alakam" yok demeye çalışan bir aşağılığa saygı duyacaklarını düşünüyorsan aynı zamanda aptalsın da,
100 yıl önce koca bir imparatorlukken, aslında nefret etmemiz gereken bu batılılara benzemek için onların kılık kıyafet, şapka, tatil günü, örf-adet ve hukuk sistemlerini alarak başlattılar bu aşağılık kompleksini, onlar da aynı komplesle kaplanmışlardı eğitilmeleri için yollandıkları avrupada,
ve sizler de o sistemin ürünüsünüz, asla onlardan farklı düşünemezsiniz.
Ntv spor'un bazı spikerlerinin yaptığı gibi örneğin; defect, spontaneous, gibi gibi..
Bide verecekleri anlamlar için türkçe kelime olmadığını iddia edip ingilizce kelime kullananlar var. bunlar genelde advance seviyesinde olanların başına gelen durumdur.
tarihin tekerrürden ibaret olduğunu gösteren bir durumdur. şöyle ki tanzimat dönemi türk edebiyatında eleştirilen konulardan biri de yanlış batılılaşmadır. o dönemin popüler ruhu fransa ya gitmek ve fransızca öğrenmek üzerine olduğu için ve yazıktır ki o coğrafyayı ziyarete giden çok az insan layıkıyla dil öğrenebildiği için yarım yamalak fransızcasını konuşma esnasında serpiştiren türkler alay konusuydu.

- merhaba azizim, nasıl geçti frenk yolculuğu ?
+ sorma monşer bu frenk diyarı bir başka nasıl diyorlar incroyable !
- nasıl ?
+ ah mil pardon diyar-ı frengi gezdiğimden beri konuşmam biraz frenkçeye temayüllü de...
- haa evet neyse bana müsaade hanım evde bekler iyi akşamlar
+ bonsoir azizim bir ara mutlaka anılarımı anlatıciğim.

şu anda durum bundan pek farklı değil tabi sosyal medya sağ olsun. amerikan dizileri ve sosyal medya hesapları sayesinde türkçeyi unutmaya yüz tutmuş bir nesil yetişiyor. q ve w alfabemizin güzide harfleri oldu neredeyse, ingilizce deyim kullanmayanı ise aşağılıyorlar * hay benim güzel ülkem güzel dilim sen bu hallere de mi düşecektin ?! acilen biryeni lisan makalesi şart bu ülkeye !
bugün lokantada karşılastığım olay.
Pilav az olsun üstüne az kuru gezdirin okey?
Garsonda yeea okey maaan şeklinde başparmağıyla işaret yapınca ne iç çekdim be kardeş.
trend olan kelimeleri kullanarak kendisini celebrity gibi göstermeye çalışan insandır.
yurt dışında yaşamış, bunun yanında kariyerinde güzel işlere imza atmış ise bu gayet olağan.
böylelerine hep şunu derim içimden yiyorsa tüm cümleyi ingilizce kur da konuş.gereksiz hava eylemi.
atın ibneyi dışarıya.
Çok yanlış yapandır. Kınıyorum onları. Yapmayın böyle please diyorum please. Hatta bazen ben de yapıyorum sorry.
Karizma olmaya çalışırken dil yozlaşmasına neden olan türk insanıdır. örneğin derki abiciğim server hacklenmiş o yüzden offline loadingliycez. Tamam cümle saçma oldu ama siz vermek istediğim mesajı anladınız.
ödevleri, sunumları, sınavları ingilizce yapmak zorunda olan ve öğrenciler için garipsenmeyecek durum. dinlemeleri zorunlu olan dersler ingilizce ve öğrenmeleri zorunlu olan konular için tek çıkış yolun ingilizce kaynaklar olduğuna değinmiyorum bile.
kıt zekali morondurlar. güldür güldürde iyi dalga gecildi

http://webtv.hurriyet.com...r-show_98076?hid=27466102
girdiye entry diyenlerin böyle bir saptamada bulunmasının ne kadar manidar olduğunu hatırlatır.
teknoloji kuşatmasının bir başka göstergesidir.
bazı insanlara o kadar yakışmıyor ki agzına buyuk geliyor ozenti oldugu belli oluyor, sesinin titresiminden caka satmaya calıstıgı belli oluyor.