bugün

doktorların birbirine hastayı danışması veya öğrenci dilinde sınavı beraber yapmak .
birkaç hekimin, hastayı birlikte inceleyerek kesin tanıya ulaşması..
bir hastalık hakkında birkaç hekimin görüş bildirmesi.
doktorların bir hastanın durumu ile durumu ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak için biraraya gelmeleridir.
ing. consultation'dan gelir. danışma manasındadır.
Özellikle tıp camiasında kullanılan, ve genelde şaibeli vakalarda doktorların birbiriyle fikir alış verişi yapması durumu.
danışma.
hastada bulunan bulgular, tehşis konulan alan dışındaki doktorları da ilgilendirmesi sebebiyle ilgili doktora başvurulmasıdır.

inciğinizin cıncığınızın inceleneceği anlamına da gelmekte olan konsültasyon sonucu dermotoloğa başvurduğunuz da soluğu intaniyede almanız ve daha alakasız* bi yerde almanız da mümkün olabilir.
sağlıklı günler efenim.
Hasta ölüme yakınsa konsültasyon imamdan istenir.
fikir birliğine varma aşamasında uzman kişilerin birbirlerine danışması.
şemsi yastıman'ın uzaylılar hoşgeldiniz adlı yarmış türküsünde uzaylılara hitaben kullandığı kelime.
(bkz: yapalım bir konsültasyon)
imf ve üye ülke bürokratları arasında yapılan karşılıklı görüşmelere verilen ad. imf ana sözleşmesine göre üye ülkelerin büyük çoğunluğu yılda bir kez konsültasyona tabi tutulur.

toplantıda, gsmh değişmeleri, kamu maliyesi, fiyat hareketleri, istihdam, üretim, ödemeler dengesi ve parasaş göstergeler gibi makro ekonomik unsurlar göden geçirilir.
fransızca kökenli birisinin fikrini, tavsiyesini almak mealine gelen kelimedir.
Eğitim bilimlerinde öğrenciye dolaylı olarak verilen öğrenci kişilik hizmetlerinden biridir.

Okul rehber öğretmeni, okul yöneticileri, veliler ve öğretmenlerin toplanıp bilgi alışverişinde bulunması ve okul şartlarının öğrenci menfaatine uygun bi şekilde iyileştirilmesi adına yapılacak olan uygulamaların planlamasının yapılması için yapılacak çalışmalar için görüş birliğine varma işlemleridir.
hastane ortamında duydugum en itici kelimedir hatta bazıları ben konsa gidiyorum der işte o zaman senin ananın amını konsla beraber sikeyim dersiniz.
bir hastalığa birkaç uzman hekimin birlikte tanı koyması işi.
avukatların sigorta komisyonuna başvurmadan önce alması gereken ve alana kadar da hastane bürokrasisinde yollarını kaybettiren rapor.