bugün

Kimse almasın diye konulmuştur ayrıcada alındığı zaman bazı suallere bizi tabi tutarlar ..
çünkü ilk öncelikle alınacak bile olsa bir şeylerin yanında en sonda sanki sakız alınıyormuş gibi alınmasından.
her alisveris yapan gorsun diye subliminal mesajdir o. 3-5 cocuklu bi aile gelir bi ton sey alir hayvan gibi alisveris yaptin para kalmadi oysa korunsaydin boyle olmazdi, demek istiyor olabilirler. ama niye boyle bi sey yapsinlar bilemiyorum tabii.

utanip alamamaktan kaynakli calinmasin diye olma ihtimali daha yuksek tabii.
Firma bu konuda şikayet alırsa suçu kasiyere atmak için böyle bir konsept seçmiştir. Kesin yani heralde galiba.
(bkz: bim)
Insanlarin bir an fesat dusunur hale girmesi durumudur.
kimsecikler görmeden hemen alıp kaçın diye *
https://m.youtube.com/watch?v=kl3-qAFZH9U
Ped kadar dogal bir sey marketlerin en ücra koselerine saklanirken kondom dedigimiz sey her marketin basucunda burnumuza burnumuza sokuluyor.

Ped dogal bisey yaratilis itibariyle bayanlarin her ay kullanmak zorunda oldugu gayet normal siradan birsey. Ped alinan kadin gorunce sekilden sekile giriliyor ama kondom kasada sira beklerken burnumun dibinde.

Hayir tamam kondom da yeri geldigin de elbette ki bir ihtiyactir. Benim tepkim neden kadinlar kasadan ped gecirirken ortam geriliyor herkes bir triplere giriyor da kondom burnumuzun dibine sokulunca problem yok.

Belki ben kondom alirken adami gorup ister istemez bir gozumde canlandirma olmasini istemiyorum.
insanlar sıraya girince beklerken kasanın etrafında olan ürünlere dikkat ediyorlar. Belki bilerek belki bilmeyerek almayı unuttuğu ürünü görüp alıyor. ilk satın aldığı ürün olsa hem saklamaya uğraşacak hem de kapıdan girip kasaya yönelip prezarvatif alıp yoğurt almak saçma geliyor çünkü biz ülke olarak kimin kiminle ne sıklıkta seks yaptığını çok önemsiyoruz hatta ülkede tüm gündem bunun üstüne dönüyor diyebilirim.
Kola dolabına mı koysun adamlar?
çikolata, fındık, fıstık v.s koymakla aynıdır.

Amaç; sırada beklerken boş durmayasın onlardan da sepete at diyedir.
az önce söylemiştim. çikolata ve fındık fıstığın yanında kondom bulunur gayet doğal değil mi?

marketlerde her şey psikolojik olarak hazırlanır, rafların boyu, içerdeki müzik, reklerin uyumu.
yani sizi hipnoz etmeye ve daha fazla ürün aldırmaya çalışırlar.
(bkz: refleks mallar)
(bkz: osman pazarlama)
pekmezin yanına mı koyacaklardı?