1. 1.
  Komünist Enternasyonal ya da Üçüncü Enternasyonal olarak da bilinir) 1919 Martında, savaş komünizmi döneminin (1918-1921) ortasında Vladimir Lenin ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi tarafından kurulan, " silahlı kuvvetler de dahil tüm mümkün araçlarla uluslararası burjuvaziyi yıkmak ve devletin tamamen yok oluşu için bir geçiş aşaması demek olan Uluslararası Sovyet Cumhuriyetini yaratmak için" mücadele etme amacı güden uluslararası eski bir komünist örgüt. *http://tr.wikipedia.org/wiki/Komintern
  3 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  ...ve sonra kominformun da anası zikildi.yerine kominik kuruldu.kominik de dağıldı. yerine kurulan komanyak sirozdan öldü. komlet de fazla dayanmadı. sırasıyla komlek çömlek ve gömlek örgütleri kuruldu ama bir sabah uyandık ki komünizmin anası zikilmiş. şu an dünyada toplam 67 kominformist, 54 kominks,31 komanyakist, 8 komletçi, 76 çömlekçi ve 7 gömlekist yaşamaktadır..
  2 -4 ... sinceicould
 3. 3.
  1919 yılında Bolşevikler tarafından kurulan ve bir dünya proleter devrimiyle komünizmi dünyaya yaymak amacını güden dünya çapındaki ilk örgüt.
  1 -2 ... linka
 4. 4.
  Açılımı Die Kommunistische Internationale' kom-itern olan ekol. Bolşevik devriminden hemen sonra Lenin hükümetince Komünist felsefe ve devriminin dünyaya yayılması için oluşturulan okullardır.
  ... ece kscg
 5. 5.
  Komitern değil komintern diye düzeltme gereği duyduğum girdi.
  ... dubara
 6. 6.
  burjuvaziye satılan ve sosyal demokrat partilerin ağababası olan ikinci enternasyonal'in yerine yoldaş lenin tarafından kurulmuş stalin devrinde bütün enternasyonalliğini kaybetmiş örgüt.
  1 ... volkan2386
 7. 7.
  1919 Martında, savaş komünizmi döneminin (1918-1921) ortasında Vladimir Lenin ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi tarafından kurulan, "silahlı kuvvetler de dahil tüm mümkün araçlarla uluslararası burjuvaziyi yıkmak ve devletin tamamen yok oluşu için bir geçiş aşaması demek olan Uluslararası Sovyet Cumhuriyetini yaratmak için" mücadele etme amacı güden uluslararası bir komünist örgüt.
  ... turkmen balasi