1. 1.
  çoğu zaman, kolejli olmayan keism tarafından zengin budalası, şımarık çocuk vs. gibi damgalar yenmesine sebep verir.
  ... cavit
 2. 2.
  (bkz: ted li olmak)
  ... shyer
 3. 3.
  Ayrıcalıktır efenim! Hele bir de burslu iseniz tadından yenmez! en az bir yabancı dili yetkin biçimde bilmek istiyorsanız, sanat tarihini gerçekten öğrenmek istiyorsanız, ileride oturmuş bir genelkültürel birikim arzuluyorsanız yapmanız gereken babanız zenginse birazcık çalışmak yok değilse bayağı bir çalışıp burs kazanmak suretiyle gitmek olmalıdır. Emin olun harcadığınız o bir seneye kesinlikle değer. Mümkünatı varsa türk kolejleri değil yabancı(hani o misyoner faaliyetler yuvası olanlar!!) tercih edilmelidir. italyan lisesi, saint'le başlayan bilimum liseler, alman, robert veya avusturya olabilir mesela. Olmadı ışıktır, teddir gidilebilitesi olanlardır.

  edit: efenim bunun türk düşmanlığıyla alakası yoktur. Türklerde okul kapısını açık bırakıp, çıkışlarda saçma sapan kavgalar edilip, okulda her türlü serseliğin yaşandığı bi yer olacağına adam gibi dil öğretseler, kültürel taban sağlasalar, eğitim verseler de biz de onları tavsiye etsek keşke.
  ... fena halde leman
 4. 4.
  diğer çocuklardan para hariç ***hiçbir farkı olmayan çocukların okuduğu, genelinin şımarık olduğu * okuldur. burjuva lan işte hepsi zengin züppeler. *
  ... greenstreetholigan