1. 1.
  bazı yazarlar tarafından bazı yazarlara itham edilen sıfat.

  (bkz: kök sensin sapıda sana girsin)
  4 -5 ... acz ve fakr
 2. 2.
  geçmişi de sağlam olan kişilere denebilir. ama bu demek değildir ki sonradan dinini öğrenmiş bir insan, köktendinci'den daha düşük mertebededir din bakımından. önemli olan dini bilmek ve yaşamaktır, kök ufak bir ayrıntıdır.
  ayrıca;
  (bkz: kökten mökten anlamam sapa ne dersin)
  1 -2 ... secret1907
 3. 3.
  (bkz: fundamentalist)
  3 ... oneqeno
 4. 4.
  kökten dinci'nin yapışık ikizi.
  ... minik mavi balina
 5. 5.
  sözlükte de çok miktarda bulunan at gözlüklüler. geri kafalılar.
  1 -2 ... maxim tsigalko
 6. 6.
  dinden geçinen, dini otoritesini muhafaza etmek için kullanmaktan çekinmeyen, taasub bir din ya$ayan, körü körüne bir inanaca sahip olan ki$iler için söylenen sıfattır. ilk olarak hristiyanlar için söylendiğinden kullanılmasını doğru bulmadığım kelimedir.

  hele hele bizim gibi 2.sınıf dünya ülkesinde insanların din üzerinden sömürü yaptığı, din üzerinden politika yaptığı bu konuda son derece hassas bir ülkede kökten dinci, dinci hatta hatta kelime anlamı bunlarla alakası olmayan yobaz kelimesi bile kullanılmaması gerekir. halkı bölen ikilem yaratan tehlikeli bir kelimedir.

  alayına müslüman diyoruz biz. sizler de öyle deyin. ayırmayın. ne de olsa hepimiz müslümanız.
  1 ... bodrumtorbası
 7. 7.
  iyi olmayan bir sıfattır. kendini dış dünyaya kapatmanın ,başka bir kasıt yoksa, bir müslümana faydası yoktur. müslüman aynı zamanda sosyal bir kişi olmak zorundadır. hele ki ülkemizin özel durumlarından dolayı çoğu davranış yanlış anlaşılıyor ve bu da islam a malediliyorsa, kendine bu yakıştırmayı yapanların çok daha dikkatli davranması gerekir.

  edit: kurduğum cümleleri skeyim.
  1 ... goruntuvarsesyok
 8. 8.
  şeriat ile yaşamayı hedeflemektir, çok basit.
  1 -1 ... pietro pacciani