bugün

oh be nihayet emekli oluyor aq tacizci pisligi.
zerre seviyorum seni kobe kardes, ve sevmeyecegim de.
nba daha iyilerini hak ediyor.
hadi nas nas.
ciddi ciddi üzülüyorum lan şu an. sadece kobe gitmiyor ki... anılar gidiyor, gençlik gidiyor. adam bildim bileli oyundaydı lan. efsaneyi izledik, son maçına şahit oluyoruz, hakkında buraya bir şeyler yazabiliyoruz. bundan onlarca yıl sonra bile bu adamdan, maçlarından, son gecesinden bahsedilecek. böyle bir olayın minicik bir parçası olmak bile güzel.
Çok üzülüyorum. Söylendiği gibi ne anılar gidiyor.. 81 sayı attığı maça babamla hazırlıksız yakalanmıştık.. Patlamış Mısırımız bile yoktu. Lakin nereden bilebilirdik yine tarih yazacağını. Maç oynanıp, Kobe sayı attıkça saygımdan bacak bacak üstüne olan ayaklarımı düzelttiğimi hatırlıyorum. 81 sayı.. Babamın şaşkınlığını gizleyememesi onun benim gözümde küçük düşürse de, bu bana olayın ciddiyetini farkettiriyordu. O geceyi asla unutamam.

Sen benim için en iyisin Kobe, kendine iyi bak.
Hoşçakal kobe . Seni çok sevdik. En iyi ' lerin içinde olacaksın daima.
Maçın ilk dakikalarında gözlerim doldu lan. Kobe gitmeee.. Diye bağıracaktım az kalsın.
uyanın açın son 15 saniyeyi izleyin daha yok gelmeyecek nbae dediğimiz efsane. 50 sayıyı da geçti gidiyor hanım.
Hiç bitmeseydi dediğimiz maç bitti efsane kazandı. (bkz: efsaneler ölmez)
son maçında bu sezon bir oyuncunun çıktığı en yüksek sayıya çıkarak 60 sayıya çıkmış ve maçı da tek başına kazandırmıştır.

sana son kez sövüyorum kobe, söz:

senin ben o kopan aşil tendonunu sikeyim!
Adına yakışır şekilde tamamlamıştır basketbol kariyerini.

Son atışı olan 60. Sayısı ise şudur;

görsel
sana da bu yakışırdı.
60 sayı ile veda etti hiç bir zaman unutmayacağım bu günü.
bundan sonrası artık hep anı işte. güzel bir anı. gelecek kuşaklara bu efsaneyi anlatmak için son maçını izletmek bile yeterli olacaktır.
(bkz: derdinizi sikim)
son karşılaşmasıyla ilgili şöyle bir şey anlattı konuşması sırasında: en çok ne komikti, biliyor musunuz? 20 yıl boyunca bana "pas ver" diyen adamlar bu akşam "sakın pas verme" dediler.
an itibariyle biten Lal- Jazz maçında yani kariyerinin son maçında 60 sayı atan gelmiş geçmiş en iyi oyuncu. Tam 60 sayı attı!! ve Lakers maçı kazandı hiçbir spor dalında bundan daha iyi kariyer bitirelemezdi heralde. Buarada reisin kızlarıda kendisine inanılmaz benziyor adamın genleri bile dominant.
Bizimkiler kimi blockluycek şimdi ?
görsel
son maçında 60 sayı atabiliyorsan neden bırakıyorsun sorusunu akla getiren efsane isim.
Entry girilme sayısı bile gitme der gibi efsane.
görsel
Yok canım ne ağlaması saçmalamayın amk. Gözlerim doldu diye hemen ağladı, ayıp bee. Attığı son üçlükle havaya uçmam bir oldu lan.

Kobe out!!
Neyseki ölmemiş. Hala oynuyomuymuş bu ya.
60 atarak, bırakıyorum ama kimin bıraktığına dönün bakın istedim. Tadında bitirişi ile tavrını ortaya koymuştur.
italya' da basketbolu bırakacağına dair geçmişte bazı açıklamaları olmuştu, belki Avrupa Basketolu' na gelirde sahada duruşu bile yeter deriz.
Black Mamba!
Haftalardır nba resmi sayfasında hakkında onlarca video, haber yayınlandı. Çocukluğumuzun, gençliğimizin kahramanlarından biri parkelere veda ediyordu..
Uzun zamandır artık nba maçlarını takip etmiyor olsam da bu son maçı kaçırdığıma üzüldüm. Sempatik bulmasam bile yaptıklarına, oyun hırsına ve yeteneğine hep saygı duymuşumdur. Nba ve lakers onun yokluğunu hep hissedecektir. Adını basketbol tarihine yazdırmış bir isim yani basit bir veda değil bu..
bir maçta 60 sayı atabiliyorsan ki bu attığın maç senin son maçın oluyorsa efsane böyle oluyor dedirten basketbolcu.
lan gitme lan!
Emekli olduğu için lebronçe ile yetinmeye çalışacağız artık. içler acısı durum.
mamba out.