bugün

sozluk, blog gibi bilumum sanal ortamlarda nara atanlar, gercek hayatta got buyutmekten baska bir boka yaramayan asalaklardir. facebook' tan video paylasarak memleket kurtaracagini zanneder bunrlar. esas bir siktirip gidip cay koymasi gerekenlerdendir.

edit: hayirdir gucune mi gitti? bir antitez uretmekten, beni ayar manyagi etmekten bile acizsin.
(bkz: sanalda herkes kral yigenim)
en son bunu yapmışlardır:

http://dasaratha.blogspot....html#2569549758142301263
ışık kapatmayla, sitelere isim verip tamam butonuna basmayla olmuyor.
beni yine guldurmus insanciklardir. biraz once gordum ki bu yazim dunun en cok kotulenen 13 uncu girisi olmustur. cok manidardir cunku goruyorum ki birakin bana esasli bir ayar vermeceyi henuz baslik altina girilmis herhangi bir antitez yok. ustune ustluk goruyorum ki iki kisi savimi destlekleyici yazilar yazmis. bu kadar mi basiretsiz olunur ya. arkadas yine ver eksini gonlunce ama surda iki kelam et, ayarimi ver, yanildigimi anlayayim. tirt devrimciler.

edit: simdi burda ben kendime bir ayar vereyim "lafa bakarim laf mi diye soyleyene bakarim adam mi diye". fakat goruldugu gibi ben bile konuyla alakasiz sadece kisiye yonelik bir ayar verebildim.
aynısını milliyetçiler için geçerli olan ve bunu göremeyen kör zihniyetlerin yaptığı ve aklı tam basmayanların bir kesime mal ettiği hadisedir efendim. yani doğada herşeyin zıttı olabileceği gibi sanalda da vardır. bunu doğanın sanala bir yansıması olarak görmek gerektir. doğayı nasıl kullanıyorsak, gerçekte yapamadıklarımızdan eğer farkındaysanız sanalda daha beteriz. aslında sadece milliyetçi ve devrimciler içinde söylenmemesi gerekir. kendi benliğini kavramış olan savunduğu düşünceyi teoride ve özde benimsemiş olan yaşamda ikili oynamayan güzel vatandaşların bu tarz sanal ortamlarda devrimcilik yapacağını sanmıyorum. en fazla düşüncelerini ortaya çıkarmaya ve haklılıklarını kanıtlama peşinde olurlar. diğer türlüsü herkes için geçerli olanı ancak ve ancak sanalın bokunu çıkarmaktır. sanal ortamı anlatmama gerek yoktur ama sanalda insanoğlu gerçek yaşantısında olamadığı, ulaşmak isteyipte ulaşamadığı, gerçekte yapma özgürlüğünü yansıtmadığı zaman sanalı kendisine bir at koşturma mecrası olarak gören bireylerin arzularında yatan fikirleri ölümüne savunur veya savunmaz. işte bu tahlili mantıklı bir şekilde yapamayan zerzavatlar bilinç altında dahi olsa nefret ve kin kustuğu kesime hele bir çamur atayımda izi kalsın mantığıyla hareket ettikleri için illaki ayar istiyorlarsa kaşınıyorlar demektir.
gercekten devrimci ruhunu tasiyanlarin salyalarini doke doke, en unlemli cumleleriyle neden savunmaktan haz duyduklarini anlayamadigim kitledir. basta da dedigim gibi klavye devrimcileri sanal ortamda aslan kesilen, facebooktan video paylasarak ulke kurtarmaya calisanlardir diyarbakir' da istanbul' da edirne' de her yerde devrimcilik yapanlardan bahsetmiyorum ve bunu acikca belirtiyorum. ah siz asiler, olaylari at gozluguyle bakanlari at gozlukleriyle elestirmeye, konuyu istediginiz yere cekmeye bayilirsiniz.

not: eklemeyi unutmusum, bu da size her allanda mallik yapan populer kultur insanindan arkadasca bir cevap olsun.
Şu anlaşılmalı ki, internet ortamı halkçıların * varlığını sürdürebildiği son yerdir zira tüm dünyayı manipülasyonlar ağıyla kuşatan sermaye sahibi oligarşik diktatorya, halkçı olan herkesi her bir taraftan tasfiye etmiş ve bunun için büyük katliamlar gerçekleştirmiş ve bunu da ülkenin kendi iç dinamiklerini kullanarak yapmıştır. Tüm bu halkın kullanılması ve ezilmesine karşı olan halkçılar, bu bastırma ve yıldırma planlarının sonunda, internet ortamında sıkışakalmıştır.
Converse giyen komünist ve türevlerinden haberi olmayan altıncı nesil bir hedenin yeni mottosu. Devrimcileri eleştiri yapamamak, ortaya anti-tez koyamamak ile suçlayan bu başlığın sahibi yazara converse giyen komünist muhabbetini sözlükte araştırmasını ve sonra utanmasını öneriyoruz. Çünkü bu sözlükte eleştiri yapamayanlar, ortaya tez koyamayanlar, converse giyen komünist efsanesinden bir adım ileri gidemeyenler genelde kendi gibi düşünenler oluyor. Hadi bunu geçiyorum, bu yazarın hiç bir şeyden haberi olmadığını düşünerek yazıyorum bu başlığın sahibi harbiden komik. Şimdi "#5419937" bu entrysinden "kimse bana ayar veremiyor" demiş. karşılığında normal bir enty girilmiş "#5420163"... ancak yazarımız bunu tez, fikir olarak kabul etmemiş. "kendisi teorisyen ya!"* sonra "#5424065" şu entryi girmiş ve devrimcilerin ortaya bir fikir koyamadığını söylemiş. sözlüğün subcomandante marcos'u olan lock ise yine dayanamamış bu saçma muhabbete ve bir anti tez içerikli entry girmiş...
- "#5424087" - ayar niteliği taşıyan bu entrye sinirlenen başlık sahibi ise sinirlenmiş ve "#5424123" bu entryi girerek, ortaya tez koyamadığını iddia ettiği insanları bu defa "neden yazıyorsunuz" havasından kendisine saldırıldığını söylemiş. Biz bunu yediği ayarın etkisi olarak görüp, ses etmiyoruz işte.

--spoiler--
basta da dedigim gibi klavye devrimcileri sanal ortamda aslan kesilen, facebooktan video paylasarak ulke kurtarmaya calisanlardir diyarbakir' da istanbul' da edirne' de her yerde devrimcilik yapanlardan bahsetmiyorum ve bunu acikca belirtiyorum. ah siz asiler, olaylari at gozluguyle bakanlari at gozlukleriyle elestirmeye, konuyu istediginiz yere cekmeye bayilirsiniz.
--spoiler--

Mesela bunu soracağım bu başlık sahibine? Kime göre neye göre bu? Belki devrimci bir örgütün lideridir burada yazan adam? Takır takır entrylerini döşüyordur? Sen kimi ne kadar tanıyorsun ki böyle sığ bile olamayacak, boş bir genelleme yapıyorsun kuzucuk. Bu sözlükte vatan millet kurtaracağını söyleyen, "klavyemizi bırakıp silah almasını biliriz" diyebilecek kadar kendisini aşmış milliyetçi türevleri varken, siz hala at gözlükleriniz ile bu sığ sularda yüzün. Olmadı gibi converse bayisinin önünde nöbet tutun. Gelen gidene sorun bakalım solcu mu değil mi.*
klavye holiganları, klavye faşistleri, klavye cemaatçileri, klavye abazaları gibi çeşitleri bulunan devrimci gruptur.
yaptığı en büyük iş facebook'taki 17'lik balon komunist arkadaşlarıyla karşılıklı duvarlarına sol fraksiyondan sloganlar yazıp, profillere konan mahir çayan, ulaş bardakçı, che, lenin gibi kızıl belaların fotolarını like-lamak olan güruhun bireyidir. sözlüğümüzde de bol miktarda bulunur. hatta bazılarının tek becerdiği şey karşıt görüşündeki herkese kurtlar vadisi karakteri atfedip ne kadar sığ bilgisi olduğunu göstermeleridir.
kendilerine klavye vasıtasıyla bok atılmaktadır.
bu gerizekalılar, kendilerine internette muhalefet edenlere de "klavye faşisti", "klavyeyle vatan millet kurtaranlar" diye bok atmayı pek severler.

bakıyorum da kendilerine aynı yafta vurulduğunda hemen çemkirmeye başlamışlar. ikiyüzlü olmak parayla mı anuna koyim.

edit: az buz da değillermiş ha. tamam lan mouse tuşlarını parçalamayın eksi verecez diye.
internet üzerinden örgütlenme adına neler yapılabileceğini iran'ı izleyerek görebilenlerin varlıklarından dolayı şaşırmaması gereken devrimcilerdir.
Asparagas haber çıkarmakla uğraşmaktadırlar. " Geleyim Taksim'e iki bayrak sallayayım, yandaş ve yoldaş olayım " demezler. Rahatlarını bozmazlar ve durmadan reblog retweet ve share yaparlar. Can sıkarlar.