bugün

kitap okuyan kızların aksine ender bulunur. bulunsa da kız tavlamak için değil, sırf edebiyata olan ilgisinden okuyanına rastlamak epey zordur. hatta maalesef kitap okuyan bir erkek gördüğümüzde garipseriz bu durumu. ne okuduklarını da merak ederim hep.

imla kurallarına uyar. -de, -da bağlacının ve soru eklerinin ayrı yazıldığını bilir.
diğer erkeklerden üstün erkektir. boş laf yapmaz, kanıtlayıcı konuşur, ince görür.
kızların ilgisini çektiği konusunda şüphelerim var.
güzel erkeklerizdir, hoş erkeklerizdir. fakat arada piyasa yapmak için çıkanlar oluyor hiç hoş olmuyor.
okuduğu kitaba göre değişiklik gösteren erkek modelidir.
o kadar da acayip olmayan erkektir.

kızların ilgisini çekmiyor, 5-0 öne çıkarmıyor, sevgilisi olanların kaçırmak gibi bir derdi yok. bunların tamamı erkekleri kitap okumaya yönlendirmek amacıyla zayıf noktaları kullanılarak uydurulmuş yalanlar.

oyuna gelmeyin beyler, cehalete devam.
kız tavlamak için yapan ve gerçekten sevdiği için okuyanlar olarak ikiye ayrılırlar.
gerçekten sevdiği için kitap okuyan erkek kendini belli eder.
candır, canandır o.
beyin süzgeci yeteneği varsa dünya görüşü oldukça kapsamlı bir kişidir. kitap okuma ile cehaletin giderilemeyeceğinin, önemli olanın okuduğunu idrak edebilme ve eleştirebilme yetisine sahip olunması gerektiğinin bilinmesi gerekir.
kültürlüdür. çok biliyordur. düş dünyası geniştir.
benimdur bu ama genellikle bu kitaplar bilgisayar muhendisligi ile alakali veya almanca dilbilgisi kitaplaridir.edebi olarak sevmiyorum okuma isini.
Bir erkekte bulunması gereken özelliktir. Boş konuşmaz en azından.
dişi, ayrılık fikrine teoride mi pratikte mi deyip artistlik yaptıktan sonra "demagoji yapma" deyip susturan erkektir. samimi arkadaşımdır. takdir etmişimdir.
kitap okumak zevktir, okuyorsak ayrı bir yanımız yok, kimse korkmasın kitap okuyan erkek peşinde kızlarla falan gezmiyor.
dünya erkek nüfusunun yüzde 0,1 kadarı olan erkektir. Belki daha az.
Her ne kadar toplumumuz buna alışkın olmayıp böyle bir davranışla gurur duysa da bu olması gereken bir davranıştır.
konuşmayı bilen erkektir, sağlam hayal kurar.
her türlü önde olan erkektir. bilgilidir, kültürlüdür, konuşmasını bilir. hele bir de bir yere giderken ''boş kalınca okurum'' fikriyle elinde kitabıyla gezen erkek vardır ki sormayın gitsin artık.
kitap okuyan erkek değil de kitap okuyan insan demek daha doğru olur.
kızlar okuma konusunda daha yaratıcıdır. tutar bulur bir aşk romanı adı kitap okuyor olur ama erkekler de bundan arkalarına bakmadan kaçarlar. gerçekten okuyan her insan kıymetlidir. hele erkekse hemcinsleri arasında bir fark yaratabilendir.
kitap okuyan erkek iyidir hoştur da hiç bir kız kitap okuyan erkeğin peşinden koşmaz. hayır olsa ben bilirim peşimden koşan kız görmedim.
sözlüğün tayyip mantığına ne kadar yakın olduğunu da kanıtlamıştır ayrıca.. tabi zaten her kitap okuyan kültürlü, her içen alkolik... tabi..
Doğrularını, karşısındakine aktarabilen erkektir.
nerede ne söyleyeceğini bilen, fikirlerini net bir biçimde karşısındakine aktarabilen, saygıyı hak eden kişiliktir, fakat ülkemin geri kafalı erkekleri bunları örnek almak yerine meyve veren ağaç taşlanır misali ezmeye çalışır, fakat biz hiç kaale almayız. çünkü rahat insanlarız. doğru bildiğimiz yol budur.
Ne tür kitaplar okuduğu önemlidir. Hele hele fantastik okuyorsa, seri kitapları varsa tadından yenmez. yoksa da yenmez.
Sade edebiyat değil tarih-siyaset-kişisel gelişim okuyanalarıda vardır.
vampir kitapları okumayıp felsefe, tarih, tartışma, klasik kitaplar okuyorsa candır..
güncel Önemli Başlıklar