bugün

hayatın her alanında bir adım geride olmaya mahkum bireyler olacaklar dır.
Günümüzde ki iletişim probleminin temeli bundan kaynaklanmaktadır.
olmayan gelecektir.

gerçi bizim yar.doç öyle demiyor. kitap okuyup ne yapacağım diyor. tabi değişik bir insan.
-Boş insan olmak.
-Sorgulamadan uzak, sisteme Tapan birey olmak.
-Slogan üzerinden, araştırmadan Partizan olmak.
-Hayatta bi baltaya sap olmamak.
-Gerçekleri görmemek, görmediği halde gerçekleri görebildiğini iddia etmek.
-milletin önünü kesmek için nutuk atmak.(pezevenk sen birşey olamamışsın, milleti bari engelleme)
-en önemlisi bilmeden de olsa ülkeye, millete zarar vermek...
yazıktır onlara. hayal gücü olmayan, renkli dünyaları tatmadan büyümüş ve öylede yaşayacak olan nesildir.
parlak gelecektir.
Kitap okuyan insanlara entel entel takılıyorlar sanki kansere çare bulacaklar diyecek olan çocukların gelecekleridir.
ogrendikleri tum bilgiler kulaktan dolma olan ve nitelikli konusmalar yapamayacak kisilerdir.
kendi fikirleri olmayacak çocukların geleceğidir.
kuru bir gelecektir, renksizdir.
çapulcu tipi olacaklardır.
geleceklerinden çok hayal güçlerinde sıkıntı olacaktır.
ülkenin geleceği hakkında bir fikir verebilir.
pek parlak gözükmeyen geleceklerdir. kitap okumak gerçekten toplumun gelişmesinde önemli bir etkendir.
ilerki hayatlarında maddiyat ve tabi ki Para her şeyleri olur. Kitap okuyan masada bilgisiyle etkilerken öteki arkadaş hesabı ödemekle para harcamakla. Tabi bu genelleme, kitap okumayan zengin için geçerli.
cahilliğin erdem olarak kabul edildiği bir toplum için utopik bir gelecektir.
Kitap okumak özellikle çocuklarda düşünce alt yapısı ve kişilik arayışı dönemlerinde en büyük yardımcıdır. Çocuk okuduğu bir kitaptan kendini tartabilir. Çoğu anne babanın aşılayamadığı noktaları çocuğa kazandırabilir. Küçük yaşlardan kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuklar özellikle düşünme kabiliyeti olarak bir adım öndedir. Tabii okutulan kitaplar ne derece yararlıdır bu da tartışmaya açık bir konu.
gelecekte onları çok büyük bir cehalet bekliyor. hiç bir şey kitabın insana katacağı değerleri insana veremez.
Türkiye koşullarını biliyorsa çıkarcı ve bencil ise güçlünün yanında haksızda olsa yer alırsa yalaka ve adamına göre hareket ediyorsa kılıfta uydurdumu yalana ve kul hakkına türkiye de iyi bir geleceğe sahip olur. kitap okursa herkes gibi düşünmediği için dışlanır bide. iyi bir gelecekte riske girebilir.
sonuçları için (bkz: türkiye).
geçmişlerini sikmek gerek önce neden kitap okutmadınız bu çocuklara diye sonra ise geleceklerini öğrenilebilir.
Pek aydinlik degildir. Ulkemizinde en buyul sorunlarindan biridir bana kalirsa. Ben hatayi birazda anne babalarda ariyorum aslinda, yeni anne babalara baktigimizda hepsinde bir smartphone cilginligi var, cocukta ne goruyorsa onu yapiyor tabiki. Anneler babalar, lutfen kitap okuyun ve okutun. Mumkunse cocuklarinizin onunde okuyun.
okudukta ne oldu ki? en iyisidir.
okuyan insanın dünyaya olan bakış açısı değişir, olgunlaşır.
Geleçeği daha iyi bir inek.