bugün

entry'ler (250)

basit harmonik hareket

bir o yana bir bu yana sonsuza dek giden hareket.

hayaller vs hayatlar

hayaller italyan usulü bademli pesto sosuna yatırılmış fırında dana rosto,
gerçekler ekşili pırasa.

yani bir nevi diyebiliriz ki hayatım pırasa kadar iğrenç, limon kadar ekşi. şaka şaka, çok şükür Allah'a.

işte benim stilim izleyen erkeğin namusu

ya sen erkeksin ne o öyle pembiş fincanlarınla çay içerken bağdaş kurarak işte benim stilim izlemek? bence bir erkek Kemal doğulu ya özeneceğine Polat Alemdar'a özensin daha iyi. hergün işte benim stilim izleyen erkek ne amk. ben bile hergün izlemiyorum.

ülkü ocağı vs alperen ocağı vs osmanlı ocağı

(bkz: baba ocağı)

ne mutlu türküm diyene sözünün mantığı

herkes soyunu sopunu kendisi seçmiyor. ben Türk olmayan bir ailenin çocuğuda olabilirdim neticede. önemli olan "Türkiye cumhuriyeti vatandaşı" olduğunu kabul etmektir. Türk olunmaz Türk doğulur diye bir şey de yok. bir Kürt, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduğunu kabullenip kendini Türk hissederse ne mutlu ona. ve tabikide ne mutlu türküm diyene!
Burası bağımsız ve özgür bir ülke, Türkiye türklerindir diye bir şey yok. Türkiye türküm diyebilenlerindir. Atatürk'ün soyu Türk değildi mesela ama bir çok Türk'ten daha Türk. kargaşaya, ırkçılığa, ayrıma gerek yok ama bölücü pisliklerinde yaşamaya hakları yok.

sivrisinekler yazar olsa açacakları başlıklar

(bkz: kara sineklerin biraz şey olması)

(bkz: 160 mm boyundaki sivrisinek)

(bkz: vızzlayan sineğin namusu)

izlediğiniz en güzel film neydi

zindan adası.

5s2 4d10 5p6 6s2 4f14 5d10 6p6

lisede kimya okuyan herkes bunu bilir. aptal orbitallerle saçma atomların bi şeysi.

mükemmelden daha güçlü olan kelime

müpmükemmel.
tamam şimdi ciddiyim; müsmükemmel.

erkeklerin adet görmesi durumunda olabilecekler

kan boşuna akmasın diye amuda kalkabilirler.

cristiano ronaldo dos santos aveiro

ronaldo grinin elli tonu'ndaki evi satın almış. galiba içinde uyuyan bir kırisçın var.

babet giymeyen kiz

tatliş yazar, iyi yazar, kanka olunmalık yazar. *

mustafa kemal atatürk ü sevmeme nedenleri

Atatürk'ü sevmeyen onun kurduğu ülkeden siktirsin gitsin.

fethullah gülen cemaati

(bkz: nurcu)

sonu efsane biten filmler

(bkz: shutter island)
(bkz: the game)

zengin erkek vs romantik erkek

zeki erkek alır.

sanalda insanların kendini yüceltmeye çalışması

bir diğer gözlemlediğim hadise. mesela sözlükte sorsan yazarlara her 5 kişiden 3ü hukuk okuyor. yada gerçekte cinali bile çizemezken kendini adeta bir van gogh, picasso gibi anlatması yada 14 yaşındaki minnakların 25e merdiven dayadım demesi falan ne bilim sözlük değişik şeyler bunlar. kime neyi kanıtlayacaksınız ki, mağdem anlatacaksınız olmak istediğiniz kişiyi değil kendinizi anlatın.

kızlar sizde saf olmayın, buralar hiç tekin değil.

sözlük kızlarının birbirini çekememesi

gözlemlediğim hadise.

kızlardaki psikoloji okuma merakı

erkeklerin bozuk psikolojisini anlama çabası.

bir unutma şekli olarak uyumak

bir (ayakta) uyuma şekli olarak inanmak.