Lider yalanlar söyleyerek yönettiğini sanıyor, halk uyduğu bütün kanunların kendi iyiliği için konduğuna inanıyor, ülkedeki tek yayın organı olan radyonun spikeri de her şeyi görüyor, ancak deli taklidi yapıyordu!

Daha - Hakan Günday
"Insan insana iyi gelmeli. gelmeyecekse hiç gelmemeli.."

Nazım hikmet ran-nazım ile piraye.
Buraya umutlu gunler koydum. Simdilik uzak gibi gorunuyor,ama kimbilir,birazdan uzanip dokunursun.

birhan keskin-fakir kene
insan kalbinin garip bir özelliği de, sevilmeyi, sevmekten daha üstün tutmasıdır .
Birisi, kabuk tutmuş yaralarımızı okşamaya başladığında, cırt diye açılıveriyor ve oluk oluk kanama başlıyor yeniden…

Birine teslim olduğumuzda ve içimizi döktüğümüzde, bedenimiz ve ruhumuz kan içinde kalıveriyor. O yüzden değil mi, içimizi tutmalarımız, birine teslim olmaktan korkmalarımız, ortalıkta tedirgin ve gergin dolanmalarımız?

''anlatsam mı, anlatmasam mı?'' kararsızlığımız, ''bu sevgi beni acıtır mı?'' kuşkularımız…

Her zaman seni üzecek birileri olacaktır. Tek yapmamız gereken; sevginin bize vadettiklerine güvenmeyi sürdürmek, ama kime ikinci defa güveneceğimizi de iyi seçmek.”

yüzyıllık yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez
Çiçek alıntıları.
görsel
görsel
"daha iyisini bulursan beni unut; benden kötüsü çıkarsa beni hatırla. yüzbaşının kızı.
Süt müydü tek istediğin bebek
Dünya dar gelince yük müydü bu süt
Sana demek.
Gözlerinden göğüme sayısız yıldız akar
Bir gülüşün içimde binlerce lamba yakar
Erdem Beyazıt.
görsel
jared diamond (bkz: tüfek mikrop ve çelik)

Sayfa: 82
Pegasus yayınları - 1.baskı
görsel
jack london - beyaz diş,

"beyaz diş yasayı iyi biliyordu; zayıf olan ezilir, güçlü olana ise boyun eğilirdi."
görsel
Bakın, zihniniz sadece bir alettir. O orada belirli bir işte kullanılmak üzere bulunmaktadır ve bu iş tamamlandığında, siz bu aleti bir kenara bırakırsınız. Çoğu insanın düşüncelerinin yüzde 80 ila 90'ının sadece yararsız, boş ve tekrarlanan düşünceler olmakla kalmadığını, bunların çoğunlukla olumsuz doğasından ötürü zararlı olduğunu da söyleyebilirim. Düşüncelerinizi gözlemleyin, bunun doğru olduğunu göreceksiniz. O yaşam enerjisinin ciddi bir biçimde sızıp gitmesine neden olur.

Bu tür kesintisiz, adeta istem dışı düşünme aslında bir bağımlılıktır. Bu bağımlılığın tipik özelliği nedir? Basitçe ifade edersek, siz artık onu bırakma seçimine sahip olmadığınızı hissedersiniz. O sizden daha güçlü görünür. O ayrıca size sahte bir haz duygusu verir; bu kaçınılmaz bir biçimde acıya dönüşecek bir hazdır... *
görsel
Son madde nedir ya?
sen Ders kitabısın. Verdiği akıllara bak.
Galeride bunu bulabildim. Metafiziğe giriş'ten sanırım.

görsel

(bkz: Martin heidegger)
görsel
"Eğer ne istediğini bilmezsen" diyor kapıcı "bir bakarsın istemediğin bir sürü şeyin olmuş."

chuck palahniuk- dövüş kulübü
Biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz; Kuklacı Felek Usta, kuklalar da biz. Oyuna çıkıyoruz birer, ikişer; Bittimi oyun, sandiktayız hepimiz.*
Ömer Hayyam
Tanrı, içindeki tahammülfersa boşluğu doldurmak için evreni yaratır. Evrenin içine gezegenleri, gezegenlerin içine dünyayı, dünyanın içine hayatı, hayatın içine insanı yerleştirir. Ve onun içine koyacak bir şey bulamaz. işte insan denen tuhaf hayvanın, varlıkların en yücesi ve anlamsızı kılınışının hikâyesi. Evrenin orasını burasını felsefeyle, sanatla, aşkla, hatta ironik bir biçimde Tanrı'yla bezerken, ortak anlamsızların en küçüğünün elbette bir gerçeği unutmaması gerekmektedir: Hakikatte bütün kitaplar sayfaları doldurmak için yazılır.
“insan yaşam ve ölümü aynı şey kabul ettiği zaman hürriyete kavuşur. ”
ne sebeple olursa olsun hatanızın üzerine kara kara düşünmeyin. temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir.

cesur yeni dünya/aldous huxley.
Sadece bu da değil.

- jacques derrida.

Bu kısmı çok severim.
Bugün Annem öldü belki de dün... Alber camus/ Yabancı