1. 1.
    bir istanbul devlet tiyatrosu oyunu.

Yazan: Martin Crimp
    Türkçesi: Roza Hakmen
    Reji: Işıl Kasapoğlu
    Dekor: Hakan Dündar
    Kostüm: Serpil Tezcan
    Işık: Enver Başar
    Müzik: Joel Simon

Oyuncular:
    Ülkü Duru
    Celal Kadri Kınoğlu
    Almıla Uluer
    ... dilencikral
  2. 2.
    farsça erkek cinsel organı...
    4 ... demolay
  3. 3.
    büyük umutlarla gittiğim fakat ne başı ne sonu belli olan bir garip devlet tiyatrosu oyunu.oyuncuların emeğine saygı duymamak elde değil tabiki ama izleyicilerin bir çoğunun söylendiği bir oyun sonu daha hatırlamıyorum ben.ya oyun çok sanatsal yada o gün tiyatroya gelenlerin hepsi gettodan geliyordu.umarım önümüzdeki sezon yerine daha iyi bir oyun konulabilir.
    ... snoptik
  4. 4.
    temizliği ortadan kaldıran şey. maddi olanı ve manevi olanı vardır. örneğin, beyaz bir gömleğin üzerindeki yağ lekesi maddi bir kirdir. bir ilişkide gözlemlenen ihanet de manevi kir olarak kabul edilebilir, sonuçta, ilişkide varolduğu farzedilen temizlik ortadan kalkmış olmakta.
    -1 ... oteki turkiye
  5. 5.
    "bir türkle evleneceğime, her sabah aç karnına, tıka basa dolu bir kültablası yalamayı tercih ederim."

"yalayabilirsin", dedi Nadya Onissimovna hınzırca.

"insanı kirleten ağzına giren değildir. Ağzından çıkandır insanı kirleten.."

elif şafak/bit palas
    ... endless
  6. 6.
    kürtçede, penis.

edit : e bunlari bilmekte yarar var.
    -1 ... zehir
  7. 7.
    Martin Crimp' in insanlar arasındaki bağımlı ilişkileri irdelediği, bir dönem devlet tiyatroları' nda gösterilen oyun. almila uluer oyunculuğuyla bizi kendine hayran bırakmıştır.
    1 ... celsus
  8. 8.
    ibranice, duvar...
    ... demolay
  9. 9.
    bulmacalarda karşılığı leke olan kelimecik.
    ... pms gnrl
  10. 10.
    Alternatif rock icra eden yeni nesil bir grup.

Kadrosu şu şekildedir.

ozan güner-vokal, gitar
    raci öner-gitar
    sarper emre aksu-bas gitar
    orhun sayar-davul

daha fazla bilgi için: http://www.facebook.com/pages/KiR/111389775541914?v=wall#!/pages/KiR/111389775541914?v=wall
    ... erkancans