bugün

yıllar sonra keşfetmem ve sadece ben mi biliyorum ki lan diye düşünürken, aslında bilmememin ayıp olduğunu kavradığım en "baba" metal grupların/şarkıcılarından biri.

ilk spiders lullabye albümünü bilgisayarıma nerden geldiğini bilmediğim bir şekilde dinlemeye başladım. albüm baştan sona bir örümcek hikayesi olarak devam ediyor. bir nevi opera mı desem müzikal mi desem pek alakam ve ilgim olmadığı için adını tam koyamasamda bir müzikli hikaye diyebiliriz.

şarkılarındaki vokal ses tonu değişimleri, güzel ritimleri ve gerekli duyguları hissettirmesiyle beni kendine bağladı.
şimdi evliyiz ve iki çocuğumuz var. konu sanki oraya gidiyormuş gibi oldu.ehe hee.. neyse.

en son youtube gezintilerinde metallica ile aynı sahnedeki performanslarını gördükten sonra vay anam serhat dedim içimden. daha önce konser görüntülerini bir çok kez izlemiştim (ki ilgisi olan izlemeli) ve o insan yığınını görüp vay be ne cahilim demiştim. tabi bilmemek ayıp değil öğrenmemek kakaymış.

yüksek ses ve alkolle güzel giden parçalara sahip, kulaklıkla ve tek başına dinlenmesi tercih edilmesi gereken metalci kardeşler diyelim, bitirelim.
olamaz böyle bir ses olarak nitelendirilen, satanist bir kişiliktir.
Yakında hem King Diamond hem de Mercyful Fate grubu olarak DVD lerinin çıkacağını duyuran muhteşem sesli heavy metal efsanesi.

DVD içerikleri şu şekildedir:

King Diamond DVD:
Washington 1986
1987 supporting Motorhead
Show footage 1989 USA + backstage footage
Full 1990 concert Spain Euro Conspiracy tour
Behind the scenes 1990 Conspiracy
Kopenhagen concert in the Park 1990 with 5 cameras

Mercyful Fate DVD:
Copenhagen 1982 with Benny Petersen
Amsterdam Paradiso 1984
Copenhagen 1984
Reunion MF 1993
Roskilde Festival 1994
Copenhagen 1995

Ayrıca Myspace blogunda DVD çalışmalarının bitiminden itibaren yeni şarkılar yazmaya başladığını, sırt ağrılarının azaldığını ve yeni bir King Diamond albümüyle birlikte 2010 yılında tura çıkacağının sinyallerini vermiştir.
Introlarının , Korku film müziklerinden farkı olmayan grup.
içinde birden fazla kişinin yaşadığına inandığım süper ötesi vokalist. o nasıl sestir be kardeşim?
kalp ameliyatı geçirmiş üstat. bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle.
(bkz: the god of music)
Metal müziğin hem tanrısı hem şeytanıdır. Yaptığı müzik bir yana, maddiyatı sallamayan tavrı ile gönüllerde yer etmiştir. Türkiye konseri öncesi, türkiye'de kriz yaşandığını söyleyen yapımcılar king diamond'a konseri iptal etmesini teklif etmişler. King ise konseri iptal etmek yerine bilet fiyatlarının ucuzlamasını sağlamıştır. Gerçekten kral adamdır.
albümlerinin hepsi bir romandır adeta.
En kısa zamanda sağlığına kavuşmasını ümit ediyorum.
sıkı bir death metal metalcisi olarak çok sevdiğim babalardandır, efsanelerdendir. kimse hakkını, sanatını inkar edemez. özellikle in the fire * ve magic şarkıları benim için çok şey ifade eder, taparım.
bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız ki çok doğru.adamdan bir ses çıkıyor neresinden nasıl oluyor hala çözemedim.müziği desen ayrı bir konu.dinleyin sevin bilmeyenlere anlatın.
bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız ki çok doğru.adamdan bir ses çıkıyor neresinden nasıl oluyor hala çözemedim.müziği desen ayrı bir konu.dinleyin sevin bilmeyenlere anlatın.
hellfest 2012'de co-headliner olarak sahnelere uzun bir aradan sonra geri dönecek olan grup.
http://www.youtube.com/watch?v=U-yYG00Nr8I
ben şahsen bir hiphopsever olarak kendisini çok sever, saygı duyarım. them ve conspiracy albümleri favorimdir.
efsanevi metal grubu olan mercyful fate solistidir.

falsetto tekniğini çok sık kullanmasıyla tanınır.