görsel

türkiye'de palm yağı, glikoz ve fruktoz şurubuyla yapılan, avrupa'da gerçek şekerle, ve tereyağı ile yapılan üründür.

bunu çocuklarına yediren aile, çocuklarına kötülükten başka bir şey vermiyordur.

edit: yedikçe yemenize neden olan şey glikoz ve fruktoz şurubudur. Bu ürün içerisinde hiç bir lif kaynağı içermediği için size tokluk hissi vermez ve yediğiniz şeyden tekrar yemenize sebep olur.
Kinderin en sevdiğim , yeğenciklerimle kavga ettiren ürünüdür.
klassik bir ferrero ürünü, 30 graminda 9,9 gram seker (üc küp sekeri) ve 8,8 yag barindirir. reklamlarinda ise icinde bulunan seker ve yag oranlarini izole edebilmek icin, süt zengini bir ürün oldugundan bahsedilir; fakat durum tamamen farklidir. icinde bulunan kalori degeri 100 gramda 418 kcal´ye esittir. reklamlarindaki gibi süt degeri sanildigi kadar yüksek degildir, süt ürünlerinden elde edilmis hayvansal yaglar ve süt tozundan yapilir, icindeki süt degeri suyunu siksan bir cay kasigi kadar anca cikar, oda 5 gram süt eder.
doyurucu bir gida degildir, sadece aparetif tüketim icin yenilebilinir; fakat icindeki lezzet yüzünden daha fazla yedirtir, bu yüzden de bu tarz ürünlerin satildigi ülkelerde obez sayisi oldukca fazladir.
markette son kalan 3 tanesine sahip olmak için 30 yaşlarında takım elbiseli adamlarla kavga ettiğim, canımın cicisi besin kaynağım. *
Soğuk yenmesi güzel olandır. Evet.
Markette üstüne atlanan, kasaya gitmeyi beklemeden, hunharca açılıp yiyilendir.
Ambalajı, kasiyere okutuyoruz tabii ki.. Bu önemli...
bir kinde pinguin de tam 15 tane küp seker bulunmaktadir fazla tüketilmemelidir .
(bkz: orgazmik yiyecek)
bir tane yemekle kesmeyen, yiyecek. yedikçe yiyesi geliyor insanın 4-5 tane birden almak lazım.
süt dilimi ile çok karıştırılan yiyecek.
çıktığından beri ilk kez yedim az önce. o da a101 indirimde gördüm öyle aldım. tadı çok güzelmiş amk. bitmesin diye gıdım gıdım yedim. zengin çocuğu gibi hissettim lan. yaşayan bilir.

görsel
cidden soğutularak yenmesi gereken tatlıdır.
kinderin süt dilimi ürünü ile çocukları farklı bir yerden yakalama çabası,

http://nevaricinde.blogsp...icinde-kinder-pingui.html

http://nevaricinde.blogsp...t-dilimi-icindekiler.html
Tartışmasız en iyi soğuk atıştırmalıktır. iki kek dilimi arasına süt dolgusu ve dışında çikolata kaplaması ile mikemmeldir.
bir haftadır hunharca yedikten sonra paketini okuyup kalori miktarını gördüğüm çikolatamsıdır. an itibari ile son kez yiyorum.