bir gün bende katılacağım ya .
ben isterim diye cevaplayabileceğim yarışma ismi.
Bala hatun, dede korkut hikayeleri'ndeki karakterlerden biri değildir.
Bakalım genç adam soruyu cevaplayacak mi?
Kenan imirzalıoğlu resmen kopya verdi .
bu hafta sonu yayınlanacak 1000. özel bölümünde jessica may'in yarışacağı program.
ben olmak isterim aslında gerçi milyonerim daha çok olmak isterim.
artık bütün soruları doğru bilseniz da, 1 milyona düzgün bir araba bile alamıyorsunuz...
Türlü türlü malları barındıran program.
kimse bir memur arabası almak için domatesin içerisindeki fosfor oranını ezberlemesini bekleyemezsin.. daha doğrusu bu kadar çok detayı bilen adam kendini orada o risk altına sokmaz..

ben programa daha ziyade "kim kredi kartı borcunun ödenmesini ister" olarak bakıyorum.. gelen 2 maaş ikramiye alıp gitme derdinde..
ilk çıktığında 500 bin veriyordu 25 sene önce.

50 bine istanbuldan daire alıyordun.
O parayla ne iyi bir ev ne de araba alınabilir.guncelleme lazım .
200 binlik soruda reklama girdi. Bence cevap Aleksandr sik sallandır. Mka da olabilir tabi ama olsa duyardık. Diğer seçenekler olamaz bence.
Yusuf diye 19 yaşında bi çocuk vardı demin çok yakışıklıydı.
Aşşırı basit soruları bilemediklerinde kafamı kesip yiyesim geliyo o kadar yani aq..
Pazartesi günü Kim Milyoner Olmak ister'e katılan Konya'lı Rabia Birsen Güvercin, 1 öilyonluk soruya geldi. pazartesi günü 1 milyonluk soru sorulacak. samimiyeti, güzelliği ve doğallığı ile hepimizin gönlünü fethetti. dilerim 1 milyonluk soruyu doğru cevaplar. Çünkü çok hakediyor.
1 milyon TL : 34.860 €
1 milyontl ye güzel bir araba alamıyorsunki.
benim de ödülüyle dikkatimi çeken yarışma.

eskiden kim 500 milyar ister olarak yer almıştı ekranlarda. şimdi baktım, ilk kez 2000 yılında yayınlanmış.

aradan geçen 23 yıl var, bu 23 yıldaki enflasyona bakacağım. aslında tüik gibi sikik bir kurumun paylaştığı verileri baz alana kadar ekmek fiyatı üzerinden hesap yapmak daha şeffaf olacaktı da neyse.

devletin paylaştığı verilere göre 23 yıllık enflasyon yaklaşık %4300 yani 43 kat pahalılaşma var. 2000 yılında 1 tl olan ürün şu anda 43 tl gibi diyebiliriz.

43 kat pahalılaşmanın olduğu yerde ödülü 2 katına çıkarmışlar.

siz de bunları izleyerek hala prim veriyorsunuz.

matematiği basit, hesap ortada. üç kuruş kazanacağım diye kılımı kıpırdatmam hakikaten.

ayıp lan ayıp, 43 kat pahalılaşmanın olduğu yerde ödülü yalnızca 2 katına kadar çıkarmak. ayıp bile değil başka bir şey bu. abd'de aynı konsept 1 milyon usd ödül verirken burada 35-40 bin usd için götümüzü yırtıyor oluşumuz bile ne denli sefil bir durumda olduğumuzu gösteriyor.

annesi satılmış bazı karaktersiz tayyip yalayıcısı gurbilere göre ekonomimiz çok iyiymiş 20 yıl öncesine göre.

al veriler de götüne girsin o arkadaşın.
Programın ismi bile bu ülkenin ne kadar kötü yönetildiğinin özeti.

Bu programda 10 sene önce büyük ödülü kazansan 15 tane sıfır araba alırdın.
Şimdi 1 tane i20 falan 850 bin.

1 milyondan vergileri düşünce bu kadına 750-800 bin anca kalır.

i20 bile alamayacak ;)
ben ama dolar milyoneri.
24.000 tl den fazla olan kısmı gelir vergisine tabi. o da yaklaşık 190.000 yapıyor. 810.000 falan geçer ele toplamda büyük ödülü bile kazansanız.
Büyük ödül 5 mn lira olmuş diyor onedio com tr.
görsel
AKP'li genç içimizi sisirdi.
Lgs yks vs birincisiyim veya bölüm birincisiyim diyerek hava atıp basit bi soruda ikinci baraja gelmeden elenen zekimsilerle dolu yarışma.
dün akşam izlediğim bölümde çok anlamlı bir soru soruldu. soru akabinde kenan imirzalıoğlu'nun söyledikleri çok anlamlı ve çok duyguluydu. dilerim mesaj bir çok kişiye ulaşmıştır. kenan bey bir kez daha gözümde çok kıymete bindi. (bkz:https://www.sabah.com.tr/...gi-katliamlara-sert-tepki