bugün

kuzey kore diktatörü kim jong un'un yapmış olduğu rusya seyahatinden dönüşte yapılan karşılama törenidir.

yüzlerce insan.
asker, sivil, yaşlı, genç...
bir heyecan, bir coşku...

ve diktatör özel treninden iniyor, alkışlar, gözyaşları birbirine karışıyor...
https://streamable.com/mdp7i

38. saniyeden sonra 2 küçük çocuk var, ikisi de birbirinden tatlı. diktatöre çiçek vermek zorunda bırakılmışlar.
oğlan çocuğunun her halinden belli sevgisizliği, zaten sarılırken bunu belli ediyor.

o esnada ekranın sol tarafında ellerinde çiçekler, konfetiler ve bayraklarla zıp zıp zıplayan, sevinçten coşan insanlar var.
hareketlerine dikkat edin, ne kadar yapmacık, bir o kadar da korku dolular.

korku dolular çünkü tiyatroyu başarılı oynayamazlarsa başlarına ne geleceğini biliyorlar.

diktatör de her şeyin farkında.
ama bu şekilde her gün tiyatro yapmak zorunda olmak nereye kadar devam eder...

1.47'deki çılgınca alkış yapan subaylara da dikkat etmenizi istiyorum ayrıca.

yazık ya...
milyonlarca insan bir gebeşin kölesi olmuş. çok yazık...
Tam anlamıyla welcome to hell gösterisi. Tam bir korku cumhuriyeti.
daha çok ekpresyonist gibi duran törendir.
Manyaklığın en düzenli hali...

Not: muz cumhuriyetinde durumlar nasıl bilmiyorum...
Valla mitinglerde de aynı tabloyu görüyorum. Özellikle a haber in naklen canlı verdiği mitinglerde.
1:50den sonra kurmaylarına bir şeyler diyor;

"10 gündür rusyadayım harmanım amk! şurda az alkışlayan 3-4 kişi var onları getirin de asalım. elim ayağım titriyor, gözüm seyiriyor lan".
malın oğlu dünya çapındaki imajını güzel gösterebilmek için " bakın ben diktatör değilim halk beni kendi arzu ve istekleriyle seviyor hepsi nasıl mutlu gözyaşları içerisinde kapımı gözlüyorlar " mesajı vermeye çalışıyor korku imparatorluğuna dayalı boş dünyasında. düşünsene şans eseri burada değil de orada doğmuş olsan şu yazıyı yazmak ölüm sebebiydi.
eski siyah beyaz kısa filmlerden aşina olduğumuz bir durum.
Adamı sürgünden dönen lider gibi karşılamışlar bildiğin.

Spikerde büyük ihtimalle "Sağ salim döndüğün için şükürler olsun, Sen yokken buralar dutluktu haşmetlimiz" felan diyordur.
gerginlik dolu bir video. düşünsene tam selam verirken yanlış bir hareket yapıyormuşsun... doğru tahtalıköy.
ulan sanki allah gelmiş.
Ulu reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’da böyle karşılanmalıdır, reis daha fazlasını hak ediyor.
Sen o ifadesiz sarı ırkların çocuklarında nefreti nereden gördün be ya?
Hepsi korkunç tiplerdir.
Adam bu dünyada tanrılığını ilan etmiş helal olsun...
görsel

Hayır kızayım diyorum kızamıyorum da sevimliliğe baksana tam şapşal.
Kapalı devre sistemi ile çalışan ülkede olağan durum.
Hayatı, tiyatro sahnesinde yaşamaya mahkum edilmiş halkın karşılama törenidir.
O debdebe, o deli sevinçler, o alkış kıyametin ardındaki nefreti, öfkeyi görmemek için ya deli ya da diktatör olmak gerekir.

Bir gün biri, " kral çıplak" diye haykıracaktır.
Bu, tarihin kemikleşmiş ve değişmez kuralıdır, er ya da geç.
Korkma titre kim yong!
1.55 boyunda götten bacak bir diktatör halkın sigortalarını nasıl da yakmış. alin size lan komünizm. yeme de yanında yatın.

beni buradan okuyorsan amk diktatörü... senin yedi ceddini si.. yim kuzey kore diktatörü...

yeter artım bu diktaötörlerden dünya halklarının çektiği.

senin de amk maduro. abd gelecek ananı belleyecek.