üçüncü sınıf bir ortadoğu ülkesi olmakla, bilimin ve uygarlığın merkezi modern bir avrupa ülkesi olmak arasında seçim yapması gereken bir ülkenin, avrupadaki görkemli katedraller ve kiliselerle süslü şehirlerinin aksine hala bir çok semtinde ve onunda ötesinde bir çok ilçesinde dahi kilise bulunmayan ve bu haliyle çağdaşlaşması ve modernleşmesi, turizmin merkezi, bilimin ve aydınlığın kaynağı olmanın sadece boş bir hayal olan bir ülkede, maddi durumu iyi olan kişilerin semtlerine bir kilise kazandırmak yerine, sırf konu komşuya hava atarım, insanların gözüne girerim kaygısıyla adım başı kimsenin gitmediği camiler yaptırmaları durumudur ki, yazıktır, günahtır, israftır, görgüsüzlüktür.
en iyisi put valla ,yapıyorsun istediğin gibi sonra adını da koyuyorsun ,istediğin görevi veriyorsun sonra bir de dua ediyorsun . daha ne olsun , bir nevi tanrıcılık oynuyorsun.

(bkz: make your own god)

(bkz: hubal)

(bkz: sabır)
çöldeki adama kürk, eskimoya güneş kremi satmaktan farksız olur.
Müslüman ülkede her sokağa kilise yapılmasını isteyenleride nihayet gördük dememize vesile olmuş başlık.
(bkz: siklemeyin gider)
görgüsüzlük tanımına uymayan insandır.fakirlere sadaka dağıtan görgüsüz demek gibi bir şey olmaktadır.
(bkz: ağır mantık hatası)
yaptıracağı kiliselerin zayi ve israf olacağını bilen, ilerde de zaten yaptıracağı kiliselerin elbet cami olacağını bildiği için zahmet etmeyip, işi uzatmayıp direk cami yaptıran, ileri görüşlü ve anlayışlı insan eventidir.

ingilterenin grimsby kasabasın da camiye çevrilen bir kilise bunun açık delilidir. *
http://mosques.muslimsinbritain.org/show-mosque.php?id=2704
bir ateistin görgü kuralarına göre açılmış başlık.
ateistlere her türlü golü atandır.
kilise ya da cami ne fark eder?
bu lafı diyen hangi görgüsüz densiz .
Her yerde bir sürü cami olduğunu düşünürsek, bir şeyi gereğinden fazla yaptırmak görgüsüzlük olarak tabir edilebilir tabii. Gerçi ülkedeki hıristiyanlar korka korka gizli gizli gidiyordur zaten ufak tefek kiliselerine. adam gibi bir kilise yaptırsan orayı bizim gerizekalı tahamülsüz ve saygısız halk yıkar, taşlar filan zaten. Boşa yapılmış olur bu bakımdan. Saygısız bir kitle olduğumuzdan, farklılıklara tahamül edemeyiz biz. O yüzden bu görgüsüze hak vermek de gerekebilir. Belki bu gerçeği biliyordur; ondan yaptırmıyordur.
(bkz: yok deve)
bir ateistin günah, israf gibi dini kavramlardan söz ederek beni benden almasına vesile olmuş tiptir.
ateist olup da sadece islam'a karşı çıkmak gibi çelişkiler içermez.
yahu dedim böyle saçma sapan bir başlığa yorum yapmaya değmez ve yapmadım.
kilise yaptırmanın görgülü olmak demek olduğunu öğrenmemi sağlayan entry

gündemi çokmu geriden takip ediyorum acaba? nallahm cağaal kaldım zahir
kilise yapımını görgü çerçevesinde görüp cami yapımını görgüsüzlük gören dingilin sözleridir. ikiside dini birer simgedir. her neye inanıyorsan inan sen birilerinin inandığına hangi cüretle laf söyleyebilirsin ki? insan olsan bile söyleyemezsin hani. kaldı nasiplenememişsin de henüz bundan.

"düşünce özgürlüğü istiyoruz" diye avaz avaz bağıran o toplumun içinde sende varsa o toplumu kimse siklemez benden söylemesi. bu tür konularda bu şekilde özgürlük istiyorsanız sizi siklemezler üstüne sizi s...ler.
babası dogumhane önünde insan evlat beklerken hayvan cıkan evlat. neyse cami yerine kilise isteyen odur. kilise yaptırma dernegi kurdun para topladında elinden alan mı oldu.
keşke o görgüsüz ikisini de yaptıracağına, gidip okul yaptırsa. her sokakta bir cami olacak yakında. o kadar çok gereksiz cami yapımı var ki, insanlar yürüsün bırakın bir arka sokağa. okul olmadan, bilgi ile donanmadan; ne camiden anlar insan ne de kur'an-ı kerim den. kur'an ı anlayabilmek için derin bir hayat görüşüne ve hiçbir zaman tükenmek bilmeyen bilgiye, öğrenmeye ihtiyaç vardır. yoksa orda yazan derin manalı cümleleri, hangi bilginle anlayacaksın? demiyorum ki hiç cami ya da kilise yapılmasın. ama gereksiz yapılmasın. bir semtte yapılan cami sayısını hesaplayın bakalım, sehrinizde aynı sayıda okul var mı? tabiki yok. istanbul da bile tüm okulları toplasan, 4 semtin de camilerini toplasan; okullar camileri geçemez. öğrenciler bilgiye aç, öğrenmek için nerelerden beş parasız uzaktaki okullara yürüyorlar. kız çocukları ise çoğu zaman okul uzak diye gönderilmiyorlar. ama unutmayalım ki bu kız çocukları gelecek nesli yetiştirip, bilgiyle, ya da çaresiz bilgisizlikle donatacak olan annelerdir. okul açalım ki; öğretmenlik okuyanlar gidecek okul bulsunlar. her yıl mezun olan öğretmenden, yalnızca birkaçı iş bulma saçmalığını yaşamasın. çocuklarımız gidecek okul bulsun. varsın olsun camiler de birkaç sokak, bir kaç cadde ileride olsun.
amacı kamuya yarar sağlamak değil, gösteriş yapmak olan kişidir.
-en önde giden görgüsüzdür. kilise varken cami yaptırmak da ne demek oluyor ki yani? bu zihniyet el emeği göz nuru ucubeleri de yıktırıyor. bu böyle olmaz. çağdaşlık yerine o eski püskü irtica gömleğini giyenler, bu ülkeyi ileri götüremezler. bu ülkeyi mini etekliler kurdu ve mini etekliler yönetecek. cek. cek. cek...

+oğluuum, oğluuum, oğlum hadi kalk uyan okula geç kalıyosun hadi.
görkemle,süsle çağdaşlık olduğunu sanan, yapılan eserlerin anlam ve kullanım amaçlarının ne olduğunu dahi düşünmeyen, götten bile uydurulsa götün kabul etmeyeceği entry.
hayır yaparken ülkenin ihtiyaçlarını değil de ne kadar gösteriş yaparım derdinde olan kişilerin sebep oldukları durumdur.
çok parası varsa ikisinden de yaptırıp gönülleri hoş etsin. (bkz: pollyannacılık).