bugün

Arkadaşlar gerçekten haberlerden bu kadar izole iken neden uzman gibi konuşuyorsunuz?

Rusya kiev'i zaten kuşatmadı mı?
Kuşatma kilitlenince çekilmek zorunda kalmadı mı?

Bakhmut'u dahi kaç ayda alabildiler de, kiev'i ha deyince alabileceklerini düşünüyorsunuz?
Ki Kiev tamamen düşecek olsa Polonya sınırındaki lviv'de yeni hükümet kurulması planından da mı habersizsiniz?
https://www.sabah.com.tr/...e-patlama-sesleri-6219655
Ukrayna- Rusya arasındaki savaş bu gidişle uzun sürer.
kadınları efsane derecesinde güzel, dinyeper nehrinin iki kyısında ışıldayan şehir.
rusya'nın düşürmek için çokça uğraşıp binin üstünde asker ile zırhlı araç kaybı vererek başarısız olduğu ve geri çekildiği ukrayna başkenti.
dinyeper nehrinin ortadan ikiye böldüğü ışıl ışıl şehir. Allah o güzel insanları zor günlerinden kurtarsın ve yeniden görmeyi nasip etsin.
Bir zamanların dinamo Kiev futbol takımı Sovyetler birliği futbol milli takımı nın bel kemiğini oluşturur dinamo Kiev ünlü teknik direktör Lobanovski nin önderliğinde laboratuvar takım olarak lanse edilirdi.
ne yazık ki şu an büyük kaos yaşanmakta olan güzeller güzeli şehir. inşallah bu işgalden kurtulup güzel günlerine döner.
kendisini çok sevdim ben gittiğimde. ama lviv daha güzeldi.
2018 Kasım ayında gittiğimiz güzel şehir. Vize - pasaport gerektirmeden gidebilirsiniz. Yurt dışına çıkmak isteyen ve bütçesini çok yukarı çıkarmak istemeyenler için ideal şehir. Hakkında blog sayfamda birkaç şey karaladım. Göz atabilirsiniz;

https://www.ilkgezi.com/v...ik-ukrayna-kiev-turu.html
bide bunun pro su vardır prokofiev'dir biraz çağrıştırsa da iyi bir bestecidir tavsiye ederim.
geçtiğimiz mayıs ziyaret ettiğim güzel şehir. aslında aklımda italya vardı fakat ekonomik sebeplerden ötürü kiev'i tercih ettim. şehirde hem avrupa, hem de rus etkisi hakim. güzel bi mozaik.

bütçenizi sarsmadan yurt dışı tatili yapmayı düşünüyosanız şuralara bi göz atabilirsiniz siz de: https://kulturveyasam.com...a-varmak-istemez-misiniz/
3. Güne girdim an itibariyle şehirde. Türk olduğumu ben söylemeden anlıyorlar şehirde.

i kadar çok gelmişler ki demek ki. Bir de kadınları çok güzel deniyor ya inanmayın. Kadınları kadınlık vasfını bırakmış üst bir türe dönüşmüşler. Miss turkey güzelinden 5 kat güzeli aroma kava da kahve yapıyor. Trajekomedi. Uzun süre türkiyede hiç bir kadını güzel bulamayacağım. Gelmesemiydim ne.
daha önce gitmiş insanlar varsa sözlükte merkezi yerlere yakın kalacak daire bakabileceğim semtler veya daha önce kalıpta memnun kaldığınız yerleri pm ile yeşillendirebilir misiniz?
akşam saatinde metro ve otobüsleri cehennem gibi kalabalık olan şehir. metrobüsü mumla ararsınız. ya taksi tutun ya araba kiralayın.
karambolüyle meşhur ukrayna'nın başkenti.
Gezmek için güzel , çapkınlık için o kadar yola değmeyecek şehir. Zaten ücreti mukabilinde çapkınlık yapacak olduktan sonra neden o kadar yolu çekiyorlar anlayamadım. Kiev uçağı hacı kafilesi gibi oluyor sayelerinde.

Ayrıca mağaralar manastırı bölgesinden , ikinci dünya savaşı müzesine kısa bir geçiş yok. Haritadan bakınca aradan parka girer devam ederim diyorsunuz , yapmayın. Kucağınızda çocukla rezil olursunuz.
Estetik harikası bir köprü ile ikiye ayrılan Ukrayna başkenti. Dinyeper nehrinin iki yanına kurulmuştur.
Yarın işim gereği ilk kez ziyaret edeceğim ukrayna başkenti. Şimdiden bazı tavsiyeler aldım gezip görülecek ve tadılacak lezzetler hakkında. Umarım çok barzo yoktur da şehrin tadına varabilirim.
Şampiyonlar ligi'nin bu sezonki final maçının oynanacağı şehir.
ukrayna'nın en pahalı ve en güzel şehri. havaalanından itibaren ülkeye ayak bastıgınızda sanki kendi ülkenizdeymiş gibi güven ve mutluluk veren bir şehir. para birimi bize göre 8 kat değersiz olsa da kiev şehri ukrayna'nın diğer şehirlerine istinaden daha pahalı.
Dniper nehrince ikiye ayrılan Ukrayna başkenti. Anavatan heykeli şehre tepeden bakmakta olup yüksekliği ile dikkat çekmektedir. Dniper nehri üzerinde tekne turu yapmak ve savaş müzesini gezmenin yanı sıra hareketli gece hayatına katılmak da düşünülebilir.
en fazla böbrek operasyonu yapılan şehir.
Ucuz ama güvenli bir otel aradığım Başkent.
Okulumun olduğu bir ayağımın orda olduğu şehir.
2016'da Eurovision finalinden sonra, 2017'de de Uefa Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacaktır.