bugün

kara mizah,fantastik,gerilim tarzında çizimleri olan,kara kalem,silgi ve siyah çini mürekkebi dışında resim malzemesi kullanmayan lombak çizeri.
kara kalem çizgileri nedeniyle ersin karabulut'un sürekli kıyaslandığı çizer.
34 yaşında imiş.
kep şapkalarıyla meşhur çizgi adamı.
piyasadaki pek çok kitabın kapağını resimleriyle donatmış eşsiz yetenek. lakin ezelden beri çizmekte olduğu abazan hikayesi hilal'den nefret ederim o da ayrı konu.
fantastik çizgileriyle her daim gotik bir yanı bulunan, çizgileri sağlam, bu aralar yanılmıyorsam lombak'ta çizmeye devam eden kişi.
(bkz: yaran basliklar)
lombakta çizdikleri çok hoşuma giden çizer. **
soyadı gibi çizgileriyle adeta yaran, aşmış bir çizerdir. severek takip ederiz efem..
hayranlıkla takip ettiğim, hilal, prematüre, psikoz ve daha nice güzelliklere imzasını atmış çizer.
son derece yaratıcı ve farklı öyküleri olan gerçek bir çizer.
bütün karanlık konuları irdeleyen çizgiromancı. ne yazık ki işleri mizah dergilerinde yer alıyor.lombak alma sebebim.
kırklı yaşlara hızla yaklaşmasına rağmen formundan hiçbir şey kaybetmemiş karikatürist, mizahçı.
her hikayesine kısa film çekilebilecek çizer.
yeni deviantart hesabıyla hayranlarını sevindiren insandışı varlık, çizer, usta..

http://cizgiciadam.deviantart.com/
Yıllardır bir gerilim filmi senaryosu yazmasını beklediğim çizgi üstadı. Bir de Sagopa Kajmeri hep Kenan Yarar'a benzetmeşimdir.
hanımları en seksi karikatürleyen karikatürist.
işleri mizah dergilerinde yayımlanır fakat kendisi bir karikatürist değil, çizgi öykücü-çizgi romancıdır.
hilal adlı karakterin çizeri. genelde gerilim piskoloji unsurlarını kullanır.
penguen dergisinde çizdikleri güldürmeyen aksine insanı psikopatlaştıran karikatürist. zaten köşesi renkli değil insanın içini daraltıyor bir de bunun anlattığı manyak hikayeler iyice manyak ediyor insanı.
penguen'de iki sayfayı kaplayan psikoz hikayelerini beğeniyle okuduğum mükemmel çizer. özellikle el çizimlerindeki zerafet muhteşemdir. kız ve erkek çizgilerinde usta işi bir farklılık sezinlenir.
psikoz hikayelerinin sahibi, usta çizer. siyah beyaz çizdiği için ilk başlarda ilgimi çekmemişti, okumamıştım. sonra muhteşem olduğunu anladım. hikayeler normal başlıyor, tahmin edemeyeceğiniz gibi bitiyor. bunu 2 sayfada harika çizimleriyle başarabildiği için zevkle takip ettiğim penguen karikatüristi.
sanatçıdır efendim sanatçı. penguen' e çizmektedir.
hayal gücü sınırların ötesinde olan çizer. çizdikleri hikayelerin kurgusu insanın aklını başından alıyor. hilal ve psikoz mutlaka okunmalı. sevgililer gününe olan bakış açısını çok beğenmiş ve değişik bulmuştum. penguendeki köşesi hergün gördüğüm sıradan şeylere başka bir bakış açısı katar, her hafta okurum.
çizdiklerinden tahrik olduğum tek sanatçı.
http://1.bp.blogspot.com/...gsIKA/s1600/silik_low.jpg

eternal sunshine of spotless mind da kimmiş dedieten yaran çizer.
güncel Önemli Başlıklar