bugün

sözlükteki bir takım ergen+sivilceli+kemalist üçlüsünü bir arada gördükten sonra ister istemez ağızdan çıkan laftır.
bu çocukların yazdıkları şeyler, kültür seviyeleri, buraları forum sanmaları, ayar vereceğim derken ayar yemeleri, çocuk olmaları vs ile ilişkili bir sözdür aynı zamanda. neden bu sekizinci nesil yeni yetmeler ile benim oyum bir? sorarım size?
bence entry girmeleri de yasaklanmalı bunların.
kültürlü kemocanlara lafımız yok. gerçi onların da bunların da dedikleri şey eninde sonunda:

(bkz: be hey dürzü)
(bkz: ananı da al git)

şimdi aysun kayacı'nın bu saçma lafına bir gün sözlükte katılacağım aklıma gelmezdi doğrusu.
komik..!

ha bir de...
ülke için de düşünülebilir mi?
hayır. onların da oy verme hakkı var.
zombiye benzetsem de insan onlar.

sözkonusu oy verme işlemi; "sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.."

anladınız? "sözlükteki.. sözlükteki.. sözlükteki.." oy verme işlemidir.
ha öbür türlü zaten hepsi -16 oldukları için bir olmaz..
kemalistlerin oyunun bilişsel olarak çok daha değerli olduğunu farketmiş kişinin ağlamaklı yakınması:
- kemalistlerle benim oyum bir mi? hayır değil. peki ne zaman bir olabilecek? daha çoook çalışmam lazım, çok! inşallah benim oyum da bir gün kemalistlerin oyu kadar sağlam temellere dayanır. hemen gidip kitap okuyayım biraz...**
insanı kemalistlerin seviyesi düşürecek söz.
(bkz: aysun kayacı terk) lik bir durumdur efendim.
dogustan kemalist olunmaz. kemalizm bir felsefedir. herkes olamaz. beyin gerektirir, akil gerektirir, sayfalarca kitap okuyup arastirmak demektir.

fakat yobaz bir fethullahci olmak icin akla ve fikri olgunluga gerek yoktur. 5 yasinda kuran kursuna gidersin, ergenlesince hocaefendinin salya sumuk videolarini izlemeye baslarsin ve nihayetinde ebedi itaat surecine girersin. katiyen beyin gerektirmez, zeka gerektirmez. bir kereste odunu bile zamanla hocaefendiye itaat edebilir.

dolayisiyla kemalistlerle fethullahci tiplerin oyu bir degildir. dogru bir onermedir.
milli eğitim fabrikasına girmeniz kemalist olmanız için fazlası ile yeterlidir. devletin müfredatı beyninize ne pompalıyorsa eğer işte onu kabullenmek, çok eleştirdikleri itaat kültüründen farklı olmayacak şekilde benimsemek ile ister istemez kemocan olursunuz... işte bu kemocanlar ile, bu sorgulama yeteneği bulunmayan zavallılar ile "nasıl benim oyum bir olabilir?" sorusudur bu biraz da.
yazık lan adamlar ciddi ciddi felsefe filan sanıyor, arastırma filan diyor.
ne araştırması! derslerde gördüğün şey hepsi *
araştırmaymış.. *
hüseyin üzmez ne kadar müslümansa bahsi geçen kemalist arkadaşlarda o kadar kemalisttir diyerek ülkemizde çoğunluk demokrasisi uygunlandığını ve 18 yaşını doldurup seçme hakkına kavuşmuş olan kişilerinde eşit miktarda oy hakkına sahip olması gerektiğinin hatırlatılması gereken sorudur.
Kemalistlerin de sorduğu soru.
Sen o kadar oku, ihtisas yap, hayatın kattığı tecrübeyi özümse, sonra odunun biri çıksın seninle aynı oyu versin.
kesinlikle değil. zira ben, oyu kömür ya da pirinç ile eşdeğer bir kemalist tanımıyorum.
kendinin nasıl olduğunu bilen bağnaz kişi tarafından yapılmış çok doğru bir sorudur. çünkü kemalistlerle bunu diyen birinin oyunun eşit olmayacağı ortadadır. zira böyle düşünen insanın oyu yoktur. biat ettiği insan ne derse bu gibi düşünenler için doğru odur. ve hepsinden öte hala ülkesini, herşeyini borçlu olduğu mustafa kemal atatürk'ü sevenleri ve onun yolundan gidenleri kötülemenin mantığını kendileri de bilmediği gibi öte yandan ağızlarına günde 342432 defa kemalist lafını almaktadırlar, çamur at izi kalsın stratejisini benimsemişlerdir ama attıkları malesef çamur değildir ve kendilerine attıklarının farkında değillerdir. yobazlığın karşısına kemalistliğin konması kadar abesle iştigal bir durum olamaz. zaten bu zihniyetin ürünü ne yazık ki kemalist insanların dinsiz olduğunu düşünecek kadar dini kendi tekellerinde görmektedir. ama bunun yanı sıra cemaatlerde kpss, polislik vb. soruları çalarlar, kul hakkı yerler, ona buna iftira atarlar, kendi gibi olmayan herkese namussuz derler. daha önce de yazmış olduğum gibi 30 yılda allah'ın gönderdiği dini kendi emelleri doğrultusunda değiştirip türban diye birşeyi ortaya çıkarıp, bunu dinin olmazsa olmazı gibi görüp tek saçın görünmesini günah sayacak bir yobazlığa imza atarlar. ve sonra da kendilerine yobaz dendiğinde bunu hakaret gibi kabul edip biat ettikleri insan tarafından yönlendirilerek kemalistlere dayanaksız ağır iftiralar atmaya devam ederler. halbuki yobaz bir hakaret değildir sadece durum tespitidir. (bkz: yobaz/#10544057) ve şu an bir kez daha anlıyorum ki benim allah'ım ve benim dinim emin olun ki sizin o taptığınız cemaat liderlerinin söylediğinden çok farklı ve herşeyi görüyor. sizin 5 vakit namaz kılıp her pisliği yediğinizi, hırsızlık yaptığınızı, ona buna orospu dediğinizi, kızların namuslarıyla en fazla sizin ilgilendiğinizi de görüyor, kıldığınız namazların boşa olduğunu da biliyor. o yüzden istediğiniz kadar iftira atmaya devam edebilirsiniz, zira ben sizin bakış açınıza göre dindar olmamama rağmen emin olun dünya görüşümle sizden daha dindar olduğum için bu mantıkta olanlar gibi iftira atma yoluna giderek seviyenize düşme yolunu seçmiyorum. ve aslen konyalı biri olarak gerçekten dindar olan azınlık kesimi bunlardan ayrı tutuyorum. zaten bu insanların atatürkle veya kemalistlerle alıp veremediği yoktur hatta kendileri atatürkçüdür. çünkü bilirler ki bugün rahat rahat ibadet edebiliyorlarsa bunu atatürk'e borçlulardır.
ona bakarsanız iq seviyesi 45 olan insala da bir...
ki 45 iq seninki için bir uçurum yüksekliğinde...
tabii ki bir olamaz. izmir denen medeniyet yoksunu şehirdeki insan kim ki bişey düşünecek de chp'ye verdigi oy aklı selim insanlarlınkiyle bir olucak? oy bile vermesin lan onlar.
demek ki her insan ve fikir grubunun "benim oyum x ile bir mi" şeklinde soru sorabilecek kadar mal olan mensupları var.
hayatında bir tane bile kitap okumamış, kulaktan dolma bilglerie bir düşünceye körü körüne bağlanmış, önder dediği kişinin her sözüne güvenmiş, şeyh hanımızını verin dese vermiş kişiyle tabiki br kemailstin oyu bir olmaz. her kemalistin değil tabiki ama okumuş bilgili araştırmış bir kemalistin tuvalette bünyesinden çıkardığı şeyde bile bu tip insanlardan daha çok bilgi vardır.
sözlükteki her sekizinci nesil yazarı yaşça kendinden küçük zanneden bir troll' ün söylemi, fazla ciddiye almamak lazım.

ek: ulan başlık sahibi süper zeki dostumuzda yedinci nesil yazarmış, bende sözlük kurucusu falan sanmıştım.
kendilerinden başka herkesi kitap okumayan,cahil,yobaz ve kendilerine herhangi bir eleştiri geldiğinde karşısındaki kişiyi şakirt yerine koyan, sanki her eleştiri yapanın fethullahcı olacağını düşünen ve eleştirinin neden ve ne için yapıldığını düşünmek yerine sabit fikirlerinden şaşmayan işi yaramaz bir zihniyet ile oyumuz bir olmalı.
(bkz: ne yazık ki demokrasi kemalistler için de geçerli)
seninle benim oyumda bir olduğu içn bunlar gelmiyor mu başımıza ?
evet bir değil belli çünkü 18 yaşından küçükler oy kullanamaz yani kemalist 1 oy kullanırken sen hiç kullanamazsın yazdığın entry ile yaşını belli ediyorsun kardeşim bu demekki başlığın doğru yani özetliyim kemalist 1 sen 0.
türkçe'deki anlatım bozukluklarına örnek teşkil edecek soru cümlesidir. doğru yazılmış hali, "kemalistlerin oyu ile benim oyum bir mi?" veya "kemalistlerinki ile benim oyum bir mi?" olabilir.
görünen odur ki kemocanların lafı götlerinden anladıkları olaydır.
olay basitçe sözlük içindeki vasat ve aynı zamanda kemalist tayfa ile neden benim oyum bir? yani benim oyum daha değerli anlamında.
neyse madem öyle tatmin olmaktalar. bırakın olsunlar...
adam haklı beyler.

benim oyum bir ineğe tapan bir hindu ve insana tapan bir hindi ile bir olmamalı.