bugün

Artık rahatsız etmeyendir. Yatsı oldu kemalistlerin mumu söndü, bundan sonraki Türkiye'de artik kemalist vesayet kurumlari değil daha çok demokrasi daha çok özgürlük daha çok dindarlik konusulacak, insanımız enerjisini ve mesaisini dünya standarlarinda mureffeh bir hayat için sarfedecekler, bu millet laiklik şu bu gibi uydurukca şeylere tamah etmez bu saatten sonra.
büyük atatürk'ten, özgürlük ve özgünlükten, milli hürriyet ve bağıntısızlıktan rahatsız olmak değil de ata'yı da, yüksek insani değerleri de kendi egoları uğruna sömüren, sayıları ancak cumhuriyet gazetesi okurları kadar olan antipatik, hür düşünce ve psikolojik serbesti düşmanı, kibarca saygısız, dar görüşlü-at gözlüklü bir gruptan rahatsız olmaktır ki, bu, yaşadığımız şu dinamik-değişken zamanlarda beynini özgürce kullanabilen herkes için gayet normal bir 'edimdir'. kimse ucuz demagoji, retorik manipülasyon ve 'sosyal kapris' yapmasın; hiçbir 'kemalist' gerçek özgürlükçü ve samimi maneviyatçılardan daha vatansever değil, teorik bağlamda vatanseverlik, özgürülük gibi ortak yüksek kavramların içini boşaltıp kendi istedikleri anlam(sızlık)ları yükleyen sahte kahramanlara, deformasyoncu bencillere bu millet kanmıyor artık, zira; topluma en büyük zararı olumlu değişimleri ve her türlü gelişimi, mental ve materyal üretimi ciddi biçimde yavaşlatarak ve psikolojik ve pratik özgürlükleri nahoş biçimde tehdit ve tahdit ederek bu '-izm müptelası insanlar' veriyor, gerçekten zeki ve özgür bir insan, okumuş, evrensel değerlerle iştigal etmiş bir insan bunları, ' gerçek olan gerçekleri' nasıl görmez, bu saplantıların beynini işgal etmesine nasıl müsaade eder ben, bunu anlamıyorum, anlamak da istemiyorum artık...
-neyiniz var bayım?
+kemalist düşüncelerden rahatsızım doktor bey.
-bakın size özgürlük maskesi veriyorum. bunu takın. bu maskeyi takınca kendinizi özgür gibi hissedeceksiniz.

(bkz: anlayana)
kemalizm bunu ögütlüyor dimi size?
omuzlarınızın üstündeki tencere degil lan içindekini çalıştırın biraz.
atatürk bizden olmayan siktirsin gitsin mi demiş?
iran, arabistan yollarını gösteren tabelalar mı dizmiş yollara?
sen kimin memleketinden kimi kovuyorsun?
kaç kuruşluk adamsın ki benim dedemin kanıyla suladıgı bu topraktan beni kovuyorsun?
asıl siktirip gitmesi gereken götünün üstünde oturup * savaştan kaçıp şimdi de er meydanına çıkmaya hazırlananlardır.
--spoiler--
kemalist değilsen yobazsın gibi ilginç ithamlara yol açacak hatta açmış cümledir..
--spoiler--

teker teker açıklayayım;

kemalizm = atatürkçülük = bilim, düşünmek
bilim, düşünmek = çağdaşlık
düşünmemek, körü körüne bağlanmak = yobazlık (eşit değildir) çağdaşlık

öyleyse;

kemalizm (elemanıdır) toplum
yobazlık (elemanıdır) toplum

kemalizm = çağdaşlık (eşit değildir) yobazlık
toplum / kemalizm = yobazlık

bakın matematiğe döktüm. ne kadar basit di mi? düşünmüyorsan, sorgulamıyorsan bağnazsın. bu kadar da basit.
(bkz: hem atatürkçü hem yobaz olmak)
(bkz: paradoks)

(bkz: hanım koş sözlüğe yobaz gelmiş)
(bkz: hem atatürkçüyüm hem yobazım varmı diyeceğiniz)
kemalist değilsen yobazsın gibi ilginç ithamlara yol açacak hatta açmış cümledir..
(bkz: bir ülke böyle bölünür) (bkz: sözlükteki irlandalılar)
ne yobazım ne atatürkçü ben benim yahu yoksa burda neden yazayım. sana benzeyeceksem ya da sen olacaksam..
kendilerine gelince her halta özgürlük isteyenlerin. * (bkz: bu ülkede herkes kemalist olmak zorundamı)
konu atatürkçülüğe gelince nasıl döndüklerini gösteren başlıktır ama bu ülke nicelerini gördü onları da gönderecektir ağabeylerinin yanına.

--spoiler--
felek, her türlü esbab-ı cefasın toplasın gelsin
dönersem kahpeyim millet yolunda bir azimetten
--spoiler--
kemalist düşünce nedir? sorusunu akla getiren cümledir..
ayrıca bu başlığı açan kemalist değil cahildir.
daha bi ayrıca polemik konusudur.
kendi rahatsızlığını dışa vurma konusundaki yetersizliklerini başkalarının üzerinde yaparak düşüncelerini ortaya koyan kendi düşüncelerinin doğruluğundan şüphesiz emin olan insanların tavırlarının bir sonucudur.
düşünce özgürlüğü nü savunan birinin üzerinden siyaset yaparak farklı ideolojiler ortaya atmak ve savunduğu kaleyi içerden yıkma eylemidir de bunları solemem sonra kızar mazallah.. * * *
hayır ben şuna çok gülüyorum;
lan siz degilmisiniz herkes istedigi gibi yaşar,
istegidi dine inanır,
isterse müslüman olur isterse pagan diyen.
kemalist düşünceyi savunan adamların kemalizm'in ne oldugu hakkında üç beş kelimeden öteye gidemeyecek bilgileri olmadıgını adım gibi biliyorum.
bas bas bagırıyorsunuz lan orda burda insan hakları, insan hakları diye.
benim neye inanıp neye inanmayacagım, neye saygı duyup duymayacagım da mı senin tekelinde olacak?
sen ne dersen onu mu yapacagım ben?
eger öyleyse;
emret sahip!!!
şöyledir efendim;

kemalizm dediğiniz şey, ki o atatürkçülük'tür, atatürk'ün bilimi, düşünmeyi hedef gösteren düşüncelerinden ortaya çıkmıştır. mustafa kemal atatürk de bu yönde düşündüğü için, o da atatürkçülüğe uygun hareket etmiştir.

bu düşüncelerden rahatsız olmak; bilimden, düşünmekten, çağdaşlıktan rahatsız olmaktır. başka bir deyişle; irtica sevdalığını, yobazlıktır.
atatürk'ün kendisi kemalist miydi diye cevap verilecek hede.
(bkz: kemalizm değil demokrasi)
kemalizm'in gazi'nin sağlığında mı ortaya çıktığı, yoksa o'nun vefatı ardından "birilerince" mi anlamlandırıldığı cevaplanmadan işin içinden çıkılamayacak ve insanlar kemalizme muhalefet etmeyi başlıklaştırabileceklerdir.

kemalizm'in bir ideoloji olup olmaması ya da "atatürk kemalist miydi?" tartışması açısından, şu entry'e göz atılabilir: (#775251)
rahatsız olan kişinin kemalist düşüncelere karşı olduğunu gösteren durumdur. yanlıştır. muhtemelen kafadan rahatsızdır. uzak durun.
saçmalıktır.
normal bir edimdir beynini vicdanı ile kullanabilen demokrat ve insan merkezli bünyeler için. kemalizm'i dayatmak faşistliktir, insafsızlıktır, baskıdır, mobbingtir... atatürkçülükle kemalizm aynı şey değildir çünkü... büyük önder'i sömürmeye kimsenin hakkı yok...
(bkz: bi siktir git cay koy)
neyzen tevfik demiş ki:

işgaldeki hali unutma
atatürke dil uzatma sebepsiz
sen anandan yine çıkardın amma
baban kimdi bilmezdin şerefsiz !!
söylediğiniz her kelimenin beyinlerini ören ağın içinde kaldığı, gün yüzü görmemiş düşüncelerini propaganda malzemesi yapan aklı evvellerin içinde bulunduğu hazımsızlık durumudur. *
tarihi kendi kafasına göre yorumlayan, g.tünden anlayan eğrelti otu kıvamındaki canlı formlarının içinde bulunduğu rahatsızlıık halidir. kurtuluş mücadelesinin birinci dünya savaşından sonra başladığını zannetmektir. kurtuluş savaşı'nın birinci dünya savaşı'nı takiben gerçekleşen işgaller sonucunda gerçekleştiğini bilmemektir. istanbul'a gelip çöreklenen devletleri bilmemektir. ingiltere'yi, fransa'yı rusya'yı emperyal devlet zannetmemektir. mustafa kemal'in ve ideolojisinin birinci dünya savaşında da var olduğunu göz ardı etmektir * . emperyal devlet kavramını bilmeden sağa sola saldırmaktır. konuştuğu lafı bilmemektir, kafatasının içerisindeki kıvrımlı organı kullanamamaktır..
emperyal kelimesinin anlamını çözememiş anti-kemalist bünyelerde oluşan bir tür rahatsızlık biçimidir. emperyalist kelimesi sömürgeci, sömüren, yayılmacı, yayılma yanlısı anlamına gelmektedir. herhangi bir devletin emperyal güç olması başka devletlerin topraklarını, varlıklarını, özdeğerlerini sömürmesi ile gerçekleşir. kurtuluş savaşı bir emperyal devlet olan fransa'ya karşı, bir emperyal devlet olan ingiltere'ye karşı, bir emperyal devlet olan rusya'ya karşı verildi. italyanların da afrika ülkelerinde sömürgeleri vardı. bunların hepsi emperyal devletlerdi. tüm bu devletler yayılmacı politikalar izliyorlardı.daha da önemlisi, bu devletlerin hepsi anadolu'yu sömürgeleştirmek için geldiklerinden dolayı zaten emperyalisttiler. kaldı ki, savaşılan devletler emperyal devletler olmasa dahi bu verilen savaşın değerini de küçültmez. bu kemalizmin değerini de azaltmaz. ancak bunu düşünen beynin hücrelerinde bir azalma olmuştur olsa olsa.
iyi bir şey değildir. bu ülkeyi kuran ve bizi bağımsız*, özgür ve uygar* yapmaya çalışan bu insana düşmanca tavır takınmak yanlıştır. ancak kemalizmi dinsizlik olarak algılayanlara karşı rahatsızlık gösterilmesi doğaldır. hem din hem de kemalizm doğru düzgün anlaşılırsa çözülmesi olanaklı sorundur bu. bildiğiniz gibi* atatürk, cumhuriyetin ilk yıllarında cuma hutbesi bile yazmıştır. sırf bu yanlış çatışmalar engellensin diye. buna göre insanların mersine gitmemiz gerekirken tersine gitmesi yanlıştır, dönülesidir ve doğruyla kucaklaşılasıdır.
ölümünden 68 yıl sonra bile ona olan sevginin saygının minnetin azalmadığını görünce amaçlarına ulaşma konusunda onu engel görenlerin sinirlenmeleri sonucunda ortaya çıkan hissiyat.