bugün

çok kalitesiz uyku 20 kere uyanırsın nasıl katlanıyorlar bilemiyorum.
hahaha japon kızdı.
Ben ilkokul 1’deyken smokin desenli toxedo’muz vardı, lan böyle deyince ibne işi oldu amk, işte Dalmaçya desenli tekir işte, beraber yatardık, şimdi british shorthairimiz var, bize bi metreden fazla yanaşmıyor namussuz.
askerde maskot bir kedimiz vardı. akşamları koğuşa gelir, bizde elimizde ne varsa verir beslerdik.

hayvanları sevdiğim için, oyun oynar ilgilenirdim, bir gün, gece baktım yanıma geldi miyavlıyor, dedim gel lan, aldım beraber uyuduk. sonra alıştı her gece gelmeye başladı.

kış ayları -25 -30 olurdu oralar, o sebepten üşüyüp geldiğini düşünüyorum. gariban.
görsel
Şeref yoksunu eve gelirse, birlikte uyuyacağız ama eve girmiyor. Evet.
yaslandığı yerin bir süre sonra alev alması ile sonuçlanır. kedim diz eklemimin arkasına yatardı sürekli yaslanıp. bir gün çığlığıyla uyandım, dönerken 2 bacağımın arasına almışım.
kedi yatağımda yatıyor ben salonda yatıyorum. konuyla ilgili söyleyeceklerim bu kadar.
beni strese sokan eylem. kendi yatağımda nefes bile almaya çekiniyorum hanımefendi rahatsız olmasın diye. her sağa sola döndüğümde bana "senin yapacağın işi skym" bakışları atıyor ince narin nazenin yavrum benim. en sonunda eytere bea deyip halıya yatıyor. senin kahrını çekeceğime gider yerlerde yatarım mesajı veriyor olabilir.

gel kız kurban olduğum yatır gibi sabit duracağım söz.
sabah aşırı dinlenmiş ve bütün stresinizden arınmış şekilde uyanırsınız, kediler bütün negatif enerjiyi emiyor...son 1 senedir kedimle birlikte uyuyorum...
ileride başa bela olacaktır benden söylemesi.

benim teyzemin gençken yaptığı hede ciğerine kıl kaçmıştı yıllarca çekti siz siz olun kediyle yatmayın.
Habersiz geldi kıvrıldı battaniyeye horlaya horlaya döne döne uyuyor.
kedinizin aşılarını ve paraziter uygulamalarını sektirmeden yaptırıyorsanız herhangi bir sorun teşkil etmeyen eylemdir. ayrıca yaz aylarında hiç çekilmez evet.

kedi tüyü kanser yapmaz arkadaşlar ama hayvanda parazit varsa size geçip çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. bu nedenle aşı takvimini sıkı takip etmeniz gerekir.
tüylerden dolayı kansere sebebiyet verecek durumdur. gerçekten acınası durum..
Benim kedimin karakterinden dolayı yapamadığımdır. O daha çok yatağımın dibinde yatar aklı sıra beni korurdu. Çok Özledim şerefsizi.
Zıplar kaçar uyumaz sizinle.
Tüyleriyle birlikte uyumak bu yaz günü tam bir eziyet ama uyumak için beni seçiyor ya kerata, duygulanıyorum.
dünyanın en huzurlu şeylerindendir. benimki her sabah yanıma gelir. başlar nazlanmaya. boynunu, göbüşünü açar. ben de uyumam aslında. öper öper dururum. öptün öptün yoksa gün içinde zor.
Bizimkinden tecrübe ettiğim kadarıyla her zaman sarılma mesafesinde durmuyorlar. Yani alıp yamacına yaklaştırırsın ve bir süre sonra uyudu zannedersin ama kalkıp az öteye gider. Genelde baş yada ayak ucunda uyuyor bizimki. Ezilme ihtimaline karşı önlem aldığını düşünüyorum. insan gibi olmasalar da belli ölçüde zeki hayvanlar.
Ay ben uyurken ezmekten korkarım.
o günüm kötü geçtiyse eğer en güzel gelen şeylerden biridir kedimle uyumak.
görsel
Keşke bizim tercihimiz olsa onunla uyumayı isteyip istememek. Benim kedilerimin çok nadirdir benimle uyuması.Yabani biraz benim çocuklar.
kedililer toplanmış. tamamen kedinin tasarrufunda olan bir eylemdir. isterse yanınıza yatar. odamın kapısı açıkken uyuyamayan bir insanken kedi sahiplendiğimden hayat beni öyle bir noktaya getirdi ki belki lütuf gösterir yanıma kıvrılır diye kapımı bilhassa açık bırakıyorum.

işbu entryde baktım"tasarruf" demişim "lütuf" demişim, "bilhassa" yı da kullanayım bari dedim. battı balık yan revan olur.
Bacaklarım uyustu artık onun keyfine göre yatmaktan. Hafif birşey de değil tosunum, ama olsun evlat işte seviliyor.