bugün

Tatlı, sevimli hayvan bir zamanlar kedim vardı çok güzel birşeydi zaten bazen doğru bulduğum bir şeyi eklemek isterim. "hayvanlar insanlardan daha iyi dostlardır"
görsel
bu gif gerçekten de gerçek arkadaşlar. kedi sahipleri beni anlayacaktır.

yatakta uyurken rahatı bozulmaya kıyılamayan.
görsel
Sürekli dört ayak üstüne düşen egoist hayvan.
öpüşülesidir. o peace sembolü şekli kıvamındaki ağız yapıları çok komik çünkü. bi de o patileri ve patilerini yalarken göz ucuyla sizi kesmeleri. bi de o komik yuvarlak kafalarını sürtüverişleri. en sevdiğim de sevgilerini çok güzel belli edip bi yandan da sizi hiç umursamayışları. aradığım geniş ilişkiyi bunlarda buluyom.
restorantta bana sırnaşan bu hayvana adana kebabımdan verdim ancak yemedi. bu hayvanların damak zevki yok heralde.
görsel
Korktuğum, mümkün olduğunca uzak durduğum sevimli görünümlü pençeli hayvan.
görsel .
görsel
görsel
sevilmeyendir. sevenler ise anlanmayandır.
Bilge görünüşlü canlı.
görsel
yine bahçemize hediye olarak yakaladığı fareyi bırakıp gitmiş olan sevimli şeylerdir. çok sevimli olsalar da, hediyr seçiminde çok kötüler ve onlardan beklentimiz olmadığını anlatamıyoruz.
bıktık.
Yazar burada bana Artı oy verin demek istiyor.
15 aydır beraber yaşadığım, tabiatında şizofreni kodlanmış olduğu çok belli evcil hayvan.
aslında evcil hayvan demek çok da doğru değil zira evrimleşmeleri sürecinde insan ırkına adapte olmaları için daha 2000 yıl civarında bir süre var.
köpekler kadar sadık ve bağımlı karakterde varlıklar değiller ve bence kedilerin insanlara bu kadar haz vermesinin ve hayranlık beslememizin sebebi de bu vahşilik/evcillik arasındaki geçiş süreci.
sokaktan bulduğumda annesi ve 3 kardeşi yanında ölü olan ve neredeyse kendisi de ölmek üzere olan bir sarışın dali.
salvador dali hayranlığımdan ve kendisine bir kediye benzettiğimden adını dali koymak pek de zor olmadı.

büyüdükçe özel bir tür olduğu da ortaya çıktı, kocaman ve inanılmaz tüylü kuyruğu ve kocaman kafasıyla maine coon ve norveç orman kedisi arası boyutlara sahip.
ancak hayranlık noktası tipinde değil hareketlerinde başlıyor.
diyelim ki 20 kişi evdesiniz ve ufak bir davet ortamı var. herkes gülüyor, keyifli bir ortam ve tam uzak noktada dali duvarla arasında 10 cm olacak şekilde duvara kilitlenmiş halde. yani bir canlı bu kadar "sikimde değilsiniz" imajı verebilir.
kendine has karakteri sizinkiyle birleştiğinde ortaya çıkan varlık sizinle hem bir ev arkadaşı hem de bir evlat ilişkisi yürütüyor.
öyle ki artık gidesiniz geliyor bi yerden sonra. ki bu yüzden kediler evin sahibi oluyor zamanla.

anlatılmaz yaşanır cümlesi tam olarak bu hayvan için edilmiş bir laf.
herkese tavsiyemdir, bir kediyle hayatınızı paylaşın arkadaşlar.
Bir muhabbet kuşu kadar sevimli değildir.
yatağa almıyor beni şu an. lan odadan attı. bi kedi kapıyı nasıl kapatır aklım almıyo. söyleniyo kendi kendine küsmüş galiba.bugün yüzüne bakmadım diye.
görsel
Tatildeyken en çok özlenen arkadaşınız küçük kuzunuz.
görsel
görsel
Kedilerin arasında olmak çok iyidir.

Kendini kötü hissediyorsan kedilere bakar ve kendini çok daha iyi hissedersin, çünkü onlar her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu bilirler; öyle fazla heyecanlanmak ya da üzülmek için bir neden yok. Onlar bunu bilirler.

Kurtarıcıdır kediler. Ne kadar çok kedin varsa o kadar uzun yaşarsın. Yüz kedin varsa on kedin olduğunda yaşayacağının on katı daha uzun yaşarsın.

Bu gerçek bir gün keşfedilecek ve herkesin binlerce kedisi olacak ve kimse ölmeyecek.

(bkz: charles bukowski)
güncel Önemli Başlıklar