Pek aramam. Köpekçiyim.
Sevmeyebilirsiniz zorla sevdirecek değiliz ama lütfen öldürmeyin, işkence etmeyin, zarar vermeyin.
ya saygı duymak lazım. düşman olmadıkları sürece sorun yok.
davranışları itici geliyor ama dışarıda vs yemek veririm..
köpek seviyorlardır, alerjileri vardır, hatta korkuyorlardır vs. vs..

eskiden cat person - dog person ayrımına inanmazdım ama yeni insanlar tanıdıkça böyle bir şeyin var olduğunu kabul etmek zorunda kaldım. belki sadece tesadüftür bilemiyorum. şahsen ben de köpekleri sevmiyorum. nefret etmiyorum ama sevmiyorum da. çocukluktan gelen bir korku/travmayla da alakalı sanırım.

bunu niye anlattım onu da bilmiyorum. neyse, empati lütfen.
Antisosyal değilsen zaten zarar veremezsin, vicdanın el vermez.
Hayvan sevmeyen insanlarla eş değer diyebilirim.
ben de kedi sevmeyenleri sevmem.
Eziyet etmiyor sadece çocukluk travması sonucu uzak duruyorsa sorun yok.
Mesele vicdansız ve acımasız insanlarda.
Ben eskiden sevmezdim. Sadece köpekseverdim. Zamanla onların çılgın olduklarını keşfedince sevmeye başladım. Hem akıllı hem meraklı hem de deliler. Hiç sevilmez mi? Sokakta tuttuğumu mıncıra mıncıra seviyorum. Üstün pis olacak dedi arkadaşım bir gün, dedim ki o kedinin onda biri etmeyecek insanları severek yüreğimizi kirlettik, bu ne ki, yıkarsın elini sorun bitti gitti.
insandan iyidir hayvan sevgisi. Kedi sevmeyen insan da henüz ağzının payını almamıştır insanoğlundan.
Hayatında bi kere bıyıkını yüzüne sürse ömür boyu meftunu olacağın hayvandır kedi, velhasıl kedi sevemeyenin taa mına koyim.
Sevme yetisi olmayan insanlardır. Başka bir açıklaması olamaz.
Arkadaşlar cani psikopat ya da başka kötü bir şey değilim. Korkmuyorum da. Ama evde besleyecek gördüğüm yerde kucağıma alacak kadar da sevmiyorum abartmayın bir şeyi de ya.
Arkadaş olunması gerekilen yazarlardır.

En azından kedi görünce cicişlik yapan ezik insanlardan iyidir.
şu fotoğraftaki şeye kayıtsız kalabilen insanın yüreği taş olmuştur, bir şey beklemem ondan.
Biri de benim. Ne öyle tüylü tüylü, insanlar bunları öpüyorlar falan birde. Beraber yatanları, aynı tabaktan yemek yiyenleri var. Düşününce bile midem kalktı. Nefret ederim bu tüylü şeytanlardan.
kedilere zarar vermediği sürece olabilecek bir durum. herkes kedi sevmek zorunda değil tabiki.
besleyince her şey değişir. dene ve gör.
çomardır. anlaşamaz bunlar.
Kedidir, köpektir, kuştur, böcektir.... Mesele aslında ayırt etmemektedir. Yani kedi sevmeyene sövene, yılana niye gıcıksın diye de sorulabilir. Can taşıyanı can taşıyanlardan olarak sevebilmektir. Ha mesele insanın en evcil hayvan olması ya da olduğunu varsayması. Hayvan sevmeyen puşttur. Bahse konu hayvanı evinin içinde, ağzının dibinde tutmak. Onu da paşa gönlünüz bilir.
Ne severim ne de nefret ederim. Benim favorim, eşsiz sadakat ve zakasıyla köpektir. Kırsalda yaşıyosan kangal, şehirdeysen pittbul veya dogo arjanino.
Sevmeyebilir belki korkuyordur ya da alerjisi vardır. zarar vermediği sürece sıkıntı yok.
Uykumdayken tırnaklamasa iyi olacak.
Bizim ofisteki mallar amk. Zaten sevmiyordum iyice soğudum. Tüm işyerinde kedilere iyi davranılıyor ama kedinin biri ofise girecek oldu kezolar çığlık atıyor Meriç erkekler kezolara yaranmak için kediyi tekmeliyor sırtından tutup atıyor. Hatta saygı duyduğum yaşı büyük eğitimli biri de aspirin verip öldürmek lazım deyince herife sövmemek için kendimi zor tuttum.
Ben de onları sevmiyorum denize kedi ve onlar düşse kediyi kurtarırım.
kediler de bunları sevma zaten !..