bugün

entry'ler (53)

kedi sevmeyen insanlar

Kedidir, köpektir, kuştur, böcektir.... Mesele aslında ayırt etmemektedir. Yani kedi sevmeyene sövene, yılana niye gıcıksın diye de sorulabilir. Can taşıyanı can taşıyanlardan olarak sevebilmektir. Ha mesele insanın en evcil hayvan olması ya da olduğunu varsayması. Hayvan sevmeyen puşttur. Bahse konu hayvanı evinin içinde, ağzının dibinde tutmak. Onu da paşa gönlünüz bilir.

kafanın ısınması

aşağıdaki durumlarda sıkça görülen durumdur:

-sabah 7'den akşam 5'e kadar aralıksız ve bol kahveli kodlama durumlarında.
-troll sorularında.
-4/6 yaş arası çocuk sahibi olunca.

not: soğutmak için chillout ya da lounge dinlemek iyi gelebilir.

viber

güney kıbrısta kurulu israil firmasının hiç reklamsız sırf 'hayır' olsun diye yaptığı dağıttığı ve hemen hemen her mobil platformda mevcut yazılım.

Company
Viber Media is a Cyprus based company with development centers in Belarus and Israel, The company was founded by American-Israeli entrepreneur Talmon Marco
(bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Viber)

hani ben olsam speech to text then catch and fuck. konuşun bedave danacanlar. valla mossad demedim.

menafrivac

iddialar o ki; bill abinin bizi bugüne kadar windowscuklarıyla kafesleyip, giydirmesinden gayrı, afrikalı çocukların kökünü kazımak adına vakfı vasıtasıyla yaptığı ve çocukları felç eden bir çeşit menenjit aşısı.

(bkz: http://real-agenda.com/tag/menafrivac/)

hani OpenSource cu ve sıkı bir Linux taraftarı olarak ve tabi fintofsla aralarındaki farkları da bilen biri olarak pek de saçma gelmedi.

ankara da en sevilen yerler

90'lardaki hancı(konya sokak).

peygamber nasıl üzüm yerdi

üzüm-filistin'den yürüyelim. başlıkta beni rahatsız eden şey aslında, bir hadisin gerekli ya da gereksiz olduğu yönünde konunun erki ya da fetva makamı gibi hüküm verilmiş olması. sahih hadisin ne olduğunu ya da hadisin, en azından ibadet şekillerinde bir ortaklık oluşturması adına ne kadar önemli olduğunu vs. söylemenin anlamı yok. ben hergün sabah sokakları süpürmek zorunda olan bir çöpçünün ya da bebe beliğin ilk ne anladığına bakarım başlıktan. sahih ya da değildir diye bir not bile düşülmeyen hadisin; sahihliğinin varsayımı ile ne anlatılmaya çalışıldığını ya da neden bugüne kadar iletildiğini anlamaya çalışmak değil mi mesele? bilim, antioksidan vs. geyiği ondan değil mi?

yazarken dikkat etmek lazım bazı canalıcı noktalara. tüm hadisleri reddedercesine yazarsan başlığı; anarşist ya da saygısız-saldırgan-ateist damgası yersin. yoksa belik yapmak, saç uzatmak, gümüş yüzük takmak vs. de sünnettir ama tamamını yapan din alimi/diyanet görevlisi görmedim. keşke herkes senin gibi mürekkep yalamış olsa da neyi nasıl paylaşacağını daha iyi bilse dimi hacı abi?

sessizlik en güzel cevaptır salaklığı

avratsan herife, herifsen avrada ver veriştir, yapıştır cevapları da düşün sonrasında 'bazen verilebilecek en güzel cevap susmak mıdır, yoksa salaklık sayıp iyice boka sarmak mıdır?'

peygamber nasıl üzüm yerdi

sahihliğini araştırmamakla beraber ilk aklıma gelen; bilinen en iyi antioksidan üzümdür. çekirdeği ezilir kanser ilacı diye satılır. faydaları anlatılmakla bitmez. demekki hikmetleri bilindiği için vurgu ya da hatırlatması vardır. danacan süzmeleri sizi, gidip otuzbirinizi çekin bırakın bu işleri.

edit: doktorlar da anlatır nasıl yenmesi gerektiğini. çekirdeğini özellikle kırın ağzınızda derler. neki lan bu kadar zorunuza giden? son peygamberin herşeyi bilmesimi?

edit: ne alaka lan üzüm-filistin? aç oku yazar heryerde bilinen en iyi antioksidan diye. antioksidan nedir vs. diyeceksen, bilinmesi için bilimadamı olmaya gerek yok. götün varsa ve niyetliysen ne sikim olursan ol, ateist, budist, siyonist materyalist. mazlumdur eziliyodur diyosan git sen kurtar lan filistini.

zaman makinesi icat edilse tanışılmak istenen ünlü

(bkz: hazreti adem)

allah ın varlığının ispatı

aynaya bakınca sorulan iki sorudan sonra alınan net cevaptır. 'tesadüf mü, tevafuk mu?'

allahın varlığını ayetle ispatlayan tip

dağlar, demir, dünyanın yuvarlaklığı, big bang, cenin ve gelişimi vs. gibi ayetleri görsen danacan; anlardın nasıl kantılandığını. tipi tip danacan seni.

sabah sabah patrondan fırça yemek

son iki istifamın nedenidir. 'sierim işini de seni de' diye bağırtmıştır. iyi oldu vesselam.

islam hakkındaki her soruya cevap verebilen dindar

bediüzzaman dır. taksim deki yerinin camına 'her suale cevap verilir, sual sorulmaz' diye levha asmıştır. seyyid dir kendisi, ama hiç söylememiştir mehdi demesinler diye.

kurtuluş savaşındaki büyük sovyet yardımı

hiç sevilmemiştir tüm rus ya da sovyet yönetimlerince türkiye. mevzu basittir aslında. sovyetin istediği anti emperyalist savaşta türkiye yi tampon bölge yapıp kıçının ağzına kadar sokmamaktır emperyalistleri. askeri türk'den silahi rus'tandır o kadar. sevdiğinden veya bize dost olduğundan falan da değildir. marksist, komünist, leninistlerin vs. şirin gösterme çabasıdır sovyetleri.

imamın cuma cemaatini görünce hutbeyi uzatması

hutbe, cuma namazından önce okunur ve namazin vakti de bellidir. hutbeye hoca zaten epeyce evvelden başlar. kısadan dinlemek isteyen namaz vaktine yakın gider camiye, yok vaktin var uzun dinleyecem dersen erken gider oturursun. o imamın geyiği değil senin danacanlığın.

alevilik din değil

'alevilik dindir' diyen alevi var mı ya ben onu anlamıyorum abi. yani din olabilmek için yaratıcının diğer dinlerdekilerden biraz da olsa farklı olması, peygamberinin ya da öğreti sahibinin farklı ve o dine ait olması, semavi ise bir kitabının değilse peygamber ya da öğreti sahibi tarafından yazılmış ya da öğretilmiş bişeylerin bulunması vs. gerekmiyor mu abi? hani alevilik için bunlar var da biz bilmiyorsak bilemedim ben şimdi onu.

yaratıcının adı

adlarında binlerce mana barındırır ama asıl mana özündedir. hani yazarın dediği gibi 'ayağında gezindiği masanın bütününü bile kavrayamamışken bir karınca; masayı yapanı nasıl kavrasın?' . anlaşılması da beklenmiyor zaten. hoda, allah, tengi, tanrı hepsi aynıdır aslında anlayana. hele varlığını ve etrafındaki tüm düzeni tesadüflere bağlayan yalpacıların anlaması hiç beklenmeyen; hissedemediğin ve tanımadığın vakit 'düşünsel kavram' bile diyebileceğin, varlığın ve yokluğun başıdır allah.

ateistlerin kuran ı müslümanlardan iyi bilmesi

adam gibi okuyup anlamaya çalışıldığı ve araştırıldığı vakit, okuyanı kesinlikle müslüman yapacak kitaptır kuran. sağdan soldan duyduğu, ya da götünden uydurduğu bir kaç sözde 'ayet' le, 'ben ateistim senden de daha iyi biliyorum' diyen 'danacan'dır.

bazı müslümanların tanrısının biraz cimri olması

başlık sahibi 'danacan'a: belliki götünle okumaktan mütevellit beyne uzun mesafe kalmakta ki bu da anlayışını geciktirmekte. ben anlatayım sen dinle. zekat 'farz'dır. hatta farz-ı ayın, farz-ı kifayeye hiç girmeyim kafan ısınmasın. 40 ta 1 farz koşulmuştur ki anlamı mecbur vereceksin. bu hiçbir dinde yoktur. fazlasını vermen sana kalmış sevaptır. 40 ta 1 mecburiyettir. kıymetini bilene.

yasin 47 : infak, allah yolun da ya da onun rızası için malından harcamak ya da birine vermektir. bu ayette kafirlerdir harcamak istemeyenler.

bakara 219: tabiki ihtiyacından fazlasını vereceksin. evdeki çocuğunun karnını aç bırakıp da komşunun fakir çocuğunu besleyemezsin. önce ihtiyacın.

nahl 71 : Üstün kılınan kimseler, ellerinin altında bulunanlara rızıklarını veren (verici) değiller (çünkü rızkı veren sadece Allah'tır). Oysa onlar, rızıkları konusunda eşittirler. Onlar, Allah'ın ni'metini bilerek mi inkâr ediyorlar?

bu da nahl 75 in aslıdır.

selametle danacan.

küfür olarak da kullanılan otomobil parçaları

'şaftın karaya vurması' dağılmak anlamında, 'çekişten düşmek' verimsizlik veya iktidarsızlık anlamında kullanılır.