bugün

ucuzdur ama tadı bokumsudur.
akıllı insanların aldıkları sigaradır. tasarruf sonuçta.
askerlik görevini güneydoğu da yapanlar için en olumlu sayılabilecek faktördür çünkü gayet çeşitli ve ucuzdur.
dolaylı olarak pkk'ya yardım etmektir.
ucuz olması sebebi ile tadının kötü olduğunu düşünürsün . psikolojiktir fakat sigara aynı sigaradır aslında tütünün yetiştiği yer aynı değildir bir tek. tadında pek bir fark yoktur. daima tercihimdir.
vergi oranının artmasına paralel olarak artan sigara fiyatları sonucu talebi artan sigara.

kaçak sigara ticareti sonucu elde edilen gelirin yılda milyar dolarları bulduğunu ve kaçak sigara işinin mesut barzaninin tekelinde olduğu gerçeğini düşündüğümüzde, hükümetin vergi politikaları altında yatan gerçekleri anlayabiliriz.
bursada bulunabilirliği santral garaj'da en yüksek olan madde.
sigaranın tadını veren tütünden daha çok tütünün harmanlanmasıdır. O da bölgeden bölgeye, tüketicinin alışkanlıklarından alışkanlıklarına değişir, O yüzden sigara markaları dünyanın hiçbir yerinde aynı tadda değildir. Bununla beraber Kaçak sigaraların birçoğu düşük kalite artık tütünlerden yapılmaktadır, ve gramajı azdır. sırf paketin üzerinde marlboro yazıyor o sigara marlboro olmaz. Asıl psikolojik olan kaçak marlboro içip Marlboro içtiğini sanmaktır.
efendim şimdi; kaçak sigaraların hiçbiri orijinallerine benzemiyor!
içlerine tutun yerine tuttuğunu koymuşlar hissi veriyor bu bünyeye.
tehlikelidir, öcüdür sakınmakta yarar vardır.evet.
istanbul üniversite'sinin önünde rahat rahat satılan, dumanlı tüketim maddesidir.
ankara güvenparkta çevik kuvvetin nerdeyse yanında satılır. başka ülkeden getirilip türkiyede satılan sigaradır. ingilizce yazılı olan tercih edilmelidir.
Normal sigaralardan çok daha ucuz ama zararlı sigaralardır. Dişleri çok daha fazla sarartır. Ayrıca vandan kartonu 1 tlden gelir.
normalde çok hassas bir sigara zevkim olmasına rağmen bu kaçak sigaraların markası ne olursa olsun tadını ayırt edemiyorum hepsi ağızda aynı sikindirik tadı bırakıyor sanki.
Gürcistan'dan kaçak getirilen l&m Avcılar metrobüs durağında 3,5 TL; şirinevler üst geçitte 3 TL'dir. biri diğerinden %16,66 pahalı neredeyse kdv kadar. Acaba avcılardaki satıcının vergi mi verdiğini düşündüren sigaradır velakin*
amerikan winston softu güzel olan sigaralardır. camel, marlboro, parliement olanları hayal kırıklığına uğratır. kötüdür.
onu dene bunu dene, ucuz sigara tamamda, her şey düşünülüyor.

yok orda ucuz yok burada pahalı, içinde saman var bilmem ne var, ama biriside demiyorki, arkadaş içme şu mereti, pahalıysa bırak. seni zorlayanmı var. hem sıhhatin için iyi, hem kesen için.

hepimiz içtik hemde nasıl. her gün üç paket marlbora içerdim, oniki senedir içmiyorum. ölmedimde, hala yaşıyorum vede çok iyiyim.

kanser oldum doktorun ilk sorusu, sigara içiyormusun oldu.? hayır dedim. cevabı hastalığının yarısını hallettik dedi. atlattım. ucuzu falan boş verin siz sigarayı bırakmaya bakın.
iran sınırında askerlik yaptığım geçen yıl;

kaçakçı kartonunu 5 liraya alıyordu iran sınırından.

10 liraya şehir merkezinde kartonunu satıyorlardı.

bursa'ya geldim 40 liraya satanlar gördüm. iyi para varmış harbiden.

fakat orada o kaçakçıları engellemek için siz evinizde mışıl mışıl uyurken askerlerin -30larda pusuya çıktığını biliyor musunuz?

o kaçak sigaralara verdiğiniz paranın pkk'ya gittiğini biliyor musunuz? (sözde gümrük vergisi adı altında)

onu bunu geçtim o sigaraların normal bir sigaradan 1000 kat daha zararlı olduğunu biliyor musunuz?
bide bu var;
(bkz: sarma sigara)
(bkz: malbora marihuana)
sigara zamlarından sonra tercih edilesi sigaradır. winston, parliament vs. gibi sigaralar bal gibi de orjinaldir tek farkı ülkeye kaçak girmiş, vergiden muaf kalmıştır.
kaçak sigaradan elde edilen para pkk'ya gider. almayın, aldırmayın !
Geliri Barzani' ye aittir. Bir bolumu pkk ya gitmektedir. Bu belgelenmistir. Hatta star haberde gectigimiz sene yayinlanmisti. Almayin. Vereceginiz 2 lira fazlalik askerimize kursun olarak gelecegine esnafimiz kazansin. Saygilar.
gelirinin %60 pkk ve onun gizli patronlarına gitmekte. bu zıkkımı içiyorsan sırf iki lira az vericem diye askerlerimizin hayatları ile oynama.
gelirinin hiç olmazsa tanıdığa gittiği sigara. (bu asparagastır, millet kaçak almasın diye uydurulmuştur.)
orjinal alacaksın tamamı amerikaya gidecek. hangisi iyi? neresinden tutarsan elinde kalır sigara.
içmeyeceksin arkadaş.
sigara çay ve bilmum kaçak malların membaında* bulunan ve bu ürünleri tüketen biri olarak söylüyorum, geliri pkk ya falan gitmemektir, ağırlıklı olarak suriyeli kaçakçılara gitmektedir, onların da pkk ile alakası falan yoktur. gönül rahatlığıyla içiniz efendim, ciğerleriniz bayram etsin.