1. 1.
  kaya tırmanış ayakkabısı
  2 ... kotucenk
 2. 2.
  uzak dogu dovus [veya sava$] sanatlarinda, teknigi gelistirmek icin yapilan duzenli ve ozel hareketlere denir. cok cok duzgun yapilmasi gerekir ki tekniginiz dogru geli$sin.

  (bkz: su katasi)
  (bkz: ates katasi)
  (bkz: toprak katasi)
  5 ... splinter
 3. 3.
  karatede önceden belirlenen bazı tekniklerin belirli bir sıra ile yapılmasıdır. her kuşağın katası farklıdır. asıl maksat karatenin öğretilmesidir. ayrıca resmi müsabakalarda bir yarışma alanıdır.
  2 ... gazozuna pvp
 4. 4.
  savunma sanatlarında, kombine hareketlerin, alışkanlık halini alması ve mükemmelleşmesi için yapılan bir çalışma çeşididir.
  2 ... silent trapper
 5. 5.
  katar ın yanlış yazılmışı.
  -1 ... kotu kalpli ceyar
 6. 6.
  (bkz: friction)
  ... tirsiksansar
 7. 7.
  halihazırda kullanmakta olduğum, fotoğraf makinası ve video ekipmanları için çok kaliteli çantalar üreten firma.
  ... super sperm
 8. 8.
  karate do' nun savunma sanatının tüm ayrıntılarını bir araya getirildiği hareketler bütünlüğü. her kuşağın kendisine özgü katası olduğu gibi bunlar seviye seviyedir. bildiğim kadarı ile en yüksek seviyede süper kata bulunur. yaklaşık yarım saat sürüyor. *
  kata çizen birinin karşısında rakibi veya rakipleri varmış gibi düşünülmesi gerekir. hareketler bir uyum ve düşmanın ataklarına karşı savunma ve karşı atağa çıkıp rakibi ekarte etmek için kullanılır.
  3 ... dances with wolves
 9. 9.
  Uzakdoğu sporlarında hayali rakiplere karşı verilen mücadeleye KATA deniyor. Tekvandoda kata'ya poomse deniyor. Poomse, gölge dövüşü; sanki karşınızda bir rikap varmış gibi dövüşmek.
  ... nevzatb
 10. 10.
  karatenin içinde olan ve japonlara has olan sözcük.
  çin versiyonu taolu 'dur.
  ... hasmet ibriktaroglu