bugün

bozuk parayı masanın kenarına sürüklemek suretiyle avuç içine düşürmeye çalışmaya varan dertlere yol açan durumdur.
O paraları almak daha zordur diye cevap verilecek hakaret niteligindeki durumdur. Aslında en güzeli bu bozuklarla bana bir şeyler verin demektir. Sonra kendisi alsın o masadan. Tukurdugunu yalatacaksin efendim.
en şerefsiz kasiyerdir. Çıkışta yakalayasın gelir. Karanlık sokakta cebindeki bozuk paraları çıkarıp asfalta fırlatıp kaçasın gelir. Böylesi kasiyeri tespit ettikten sonra 5 kuruştan oluşan bozuk para koleksiyonuyla mağazaya gidip, alışveriş bedelince 5 kuruşlukları masanın üzerine dağıtıp bırakacaksın. Uğraşsın dursun artık pezevenk.
a-101 ya da bimde gerçekleşecek durumdur.üstü kalsın şakirt abla deyip almıyorum ben böyle durumlarda. zaten 7. günahı işleyerek bana bakan kasiyer olduğundan dolayı bunu yapmaktadır. bir nevi radikal dincilerin ince mesajıdır.
illaki eline verilmesini isteyenleri üzer.
Müşterisini uğraştırmak isteyen kasiyerdir. Bir de zevk alır bundan.
Müşterinin eline dokunmak istemeyen kasiyer davranisidir. Yetiskin bir kasiyer bu durumlara alışık olduğun fazla zorlanmadan cikartir eline verir, parayı.
Götü başı ayrı oynuyordur. Evet.
Tesettürlü bir bayansa özellikle yapması gerekir. Ellerin değmesi mi lazım illa.
Harramdır harraam.
o kasiyer önce aldıklarımı güzelce torbaya doldurmamı bekler, sonra çantamı almamı bekler, en son yüzüne baktığımda uzatır parayı. daha hiç tezgaha bıraktığı olmadı. sorun bende mi acaba?
Günde yüzlerce tanımadığı insanın eline dokunmak istemiyodur.

Ama bozuk paraları kasaya koyduktan sonra alması çok büyük dert be!
Kuğul olma çabasıdır.

(bkz: para komidinin üstünde)
Mazoşist seksten hoşlanan kasiyerdir. Saçlarını çekip, diğer elle de kolunu çekip...
normal olandır.

sen git abi ben arkadan eve getiririm mi diyecekti?
kasaya geldiğiniz zaman kasiyere güler yüzle iyi günler veya iyi çalışmalar dilerseniz, kısaca nezaket gösterirseniz asla karşılaşmayacağınız durumdur.

biraz beyefendi olun.
sinir bozan olay.. zaten aldığın ürünleri torbaya yerleştirmekle ilgileniyorsun birde bozuk parayı toplamakla uğraş.
Normal olan durumdur birde kasiyerin bozuk parayı fişle iç içe sokup elimize vermesi vardır yazıktır günahtır zulümdür.
Genelde o şekilde yapılıyor.
türbanlı kasiyerlerde yaşanan durumdur. çıkarıp eline verecem sanki amk. gerçi belki abdesti kaçıyordur elimiz değince.
Bir yandan cüzdan cebe sokulurken satın alınan eşyaları arkadaki müşteri yetişemeden poşetlemek için gösterilen müthiş çabayı takdir etmek yerine bozuk paraları ve fişi masaya bırakıp işinizi bir tık daha zorlaştırır.
O parayı almayı genelde hemen beceremediğimden benim için iğrenç bir şeydir.
bi keresinde benim basima geldiydi ama kredi kartiynan. kasiyere karti insan gibi uzattim, eline teslim ettim. ben fisi imzalarken hasirt diye birakti tezgahin ustune. allaaa.. uyuz oldumm! hem de cok fena uyuz oldum! normalde intikam soguk guzel olur ama buna aninda cevap vermek zorundaydim. imza attigim kalemi firlattim attim arkasindaki bosluga. bakti bana bön bön. dedim bi daha karsilasirsak kartimi adam gibi elime ver.
bi daha karsilastik. arkadas ogrenmis, sorun yasamadik tekrar.