insanın içine büyük ya da küçük baş hayvanlardan birinin ruhunun girmesiyle olabilecek hadise.
denemek isteyenleri beklerim,ben burdayım dediğim olay.
vitamini kabuğunda sanan kişinin yapabileceği eylem..
adanalıyık allahın adamıyık
karpuzu kabugunlan yerik

(bkz: tukurmeye usenmek) seklinde aciklanabilecek eylem.
karpuz kabuğu denize düştü söyleyişini ortadan kaldıracak hadise
hatur hutur sesler çıkmasına yol açacak olay.
30 eylul sozluk olarak iftar yapalim zirvesi de gerçekleşmiş bir olaydır. Karpuzkabugu kardesim le biraz uzak kalsak da gayet güzel olmuştur. * *
(bkz: görmemişlik)
(bkz: karpuz kabuğundan gemiler yapmak)
(bkz: eşek)
adanalıyık allahın adamıyık diye başlayan tekerlemenin bir bölümünde geçen "garbuzu gabuğuylan garıyı donuylan yerik" ifadesi yüzünden adana da yapıldığını düşündüğüm eylem...
dişlerinizin kırılması ile sonuçlanacak hede.
-karpuzu niye kabuğuyla yiyon la?
-basura iyi geliyomuş.
-olum izleme şu sabah programlarını,hepsini birbirine karıştırıyon gel allah'ın cezası gel de kusturiyim alttan çıkaramican sen onu...
karpuz ufakken yapılması daha kolay olan işlem. büyük karpuzu kemirmek için rakun gibi dişlere sahip olmak gerek.
elma gibi kabuğun cildi güzelleştirdiğini sanan saf insan davranışı.
"yarasın tosunuma karpuz kabuğu" diye alay geçinilesi durumdur. zira karpuz kapuğu yemek genelde hayvanlara özgüdür. (bkz: yal)
yaz mevsiminin gelmemesini isteyen davranış.

"ben yersem, sen yersen hangi karpuz kabuğu düşecek denize ?" denilmelidir. yenmemelidir, cırcır olursunuz.

(bkz: kendimden biliyorum)**
adamın biri bir karpuz almış. gölgelik bir agac altı bulmus oturmus yemeye baslamıs. çok gelmiş tabi, sadece kırmızı yerlerinden yemiş biraz bırakmış.
-görenler desin aganın biri burda karpuz yemiş.
demiş ve uzanmıs. sonra tekrar canı isteyince kalkıp karpuzun diplerini de yemiş.
-desinler ki aganın kölesi de varmış,karpuzun diplerini yemiş.
demiş. tekrar uzanmıs. bi vakit sonra canı yine karpuz istemiş dayanamamış kabuklarını da yemiş.
-desinler ki aganın kölesinin bile eşşegi vamış karpuzun kabuklarını da o yemiş.
demiş.*
valla sadece esegin böyle suyunu akita akita yaptigi eylem. tabi önce karpuz kabuklarini essegin agzina göre dilimlemek gerek. sonra zevkle seyret, o ne istahtir öyle ya?
Karpuzu kimyasallarına ayırma isteği...

(bkz: özüne dönmek)
(bkz: inekler yazar olsa açacağı başlıklar)
şu peluş oyuncak tarzı hayvanların yaptığı eylem. kızların "ay ben bunu yerim yerim" lafını söylemek istediğim nadir anlardandı bunu ilk izlediğim an:

http://www.youtube.com/watch?v=m904SQBfCBI
at gibi adamın yapacağı eylem olsa gerektir.
Acelesi olan birinin yapabileceğini düşündüğüm eylem.