bugün

winamp a tüm ahmet kaya parçalarının atılması ve ardından yürüt düğmesine basılmasının ardından gerçekleşecek durum. ( ha tabi karda yağması gerekiyor.)

eğer içinizdeki çocuk ölmüşse ve bu sebepten ötürü dışarıda kartopu oynayan kalabalığın arasına karışasınız gelmiyorsa karlı bir istanbul gecesi yapılabilecek en güzel şeydir. turuncu gemi başlar birden, üstad : ''havada tam kar havası ha'' der gülümsersiniz, ne güzel söylemiş dersiniz..veya söyle parçası başlar aniden, üstad : ''dışarda kar yağıyor, benim içime yağmur, ağlama gözbebeğim, biraz daha dur..'' der. hoştur yani iki gözüm..
arka sokaklar, hep sonradan, dardayım, şafak türküsü, beni bul anne, olmasaydı sonumuz böyle, ayrılığın hediyesi gibi şarkılar eşliğinde camın kenarında, elde çay bardağı karın yağışını izlemek insanı bunalıma da sokabilir.
(bkz: bir istanbul masalı)
aynı karlı gecede şehit annelerinin evlatlarının yastığına sarıldığının farkında olmadan, utanmadan ahmet kaya dinlemektir.
tam şu an başlıkta görüp, canım çekip, yaptığım şey.

itten aç, yılandan çıplak gelip durmuşsam kapına...
(bkz: ahmet kaya- söyle)
"sanki gökten kar yerine kan yağıyor..." dizesi eşliğinde ülkemizde akan kanların taraftarlarının kim olduğunu sorgulayıp iç geçirmektir.
ahmet aslan dinlemek gibi zevk verici bir şeydir.*
ahmet şafak, ozan ünsal, osman öztunç, mustafa yıldızdoğan ve ismini sayamadığım bir sürü kişiyi dinlemek yerine bir vatan haini dinlemektir..
yağmurlu bir diyarbakır gecesinde dinlemek kadar güzel bir duygu olsa gerek.
(bkz: ahmet kaya yı anlamak)

Akşam olur karanlıklar çökende
Devriyeler adım adım gezende
Kar kaplamış solmuş güller görende
Sarılıp dallarına öpesim gelir

Sanki gökten kar yerine kan yağıyor
Kar altında üşümüş bir çocuk ağlıyor
Yaşlı gözler ile bana bakıyor
Akan gözyaşını içesim gelir

işte böyle karanlıklar çökende
Devriyeler adım adım gezende
Yar uykuda ben yine penceremde