bugün

Biz kimin kardeşimiz olup olmadığını iyi biliriz cinsinden cevabı mümkündür.
"biz de sana insan diyemiyoruz zaten, rahat ol bebeğim."
hain ve şerefsiz bünyenin sarfettiği cümle.
çaresi var efendim; cani deriz, katil deriz bizde buluruz birşeyler. Aman siz demeyin haksızlığınız çıkmasın ortaya sonra.
Onu söyleyenin Türkçede bir karşılığı olmadığı gibi onu dinleyenlerin "Burası Devlete meydan okunacak yer değildir.Lütfen bu hanıma haddini bildirinizALıntıdır*diyebilecekleri sözdür.
kardesin teroristse terorist diceksin.ha demiosan sen de teröristsin vesselam.
sebahat tuncel'in talihsiz açıklaması. bu tarz açıklamalar için cevabı can yücel yıllar önce vermiştir nasıl olsa diyor ve kendisini can baba'ya havale ediyorum.
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
bir aydır "yalandır", "böyle bir söz söylenmemiştir" dememe karşın, "abim duymuş", "nenem izlemiş", "anam görmüş" diye savunulan cümle. ulan s.kindirik tv şovlarını bile koyuyorlar artık youtube denen merete, bunu koymamışlar mı?

benimki kulak değil, sizdeki mi kulak?

hala diyor ki vay efenim duydum, anam duymuş, babam duymuş, davulcusu arkadaşım, yakinen tanıyorum.

bana ne lan sizin ananızın gördüğünden. tartışma adabı bu mu? lisans tezinizde; "amcam, osman. star tv ana haber bülteni: galiba ayın 18'iymiş" diye mi kaynak göstereceksiniz?
kimin soyledigini dusunmezsek cogu insanin kabul edecegi onermedir. evet, ben kardeslerime terorist diyemem cunku onlar daga cikip silah tutmadi elleri. benim kardeslerim ulkesini korumaya calisan askerlere silah dogrultmadi. benim kardeslerim bir bebegin katili olmadi. benim kardeslerim askeri sehit ettigi icin sevinmedi ve teroristler oldu diye onlari "sehit" mertebesine yukseltmedi. dogru, ben kardeslerime terorist diyemem ama benim kardeslerimi - askerlerimizi - sehit eden hainlere terorist diyebiliriz.
sizin demenizle olsalardı buralar hep kürdistan olurdu diye cevaplanası.
bir başka iddia-türü şey de, haberlerin kişiler tarafından değişik yetilerle yorumlanarak başlıktaki hale getirildiği.

her insan kendi çapında yetilerine dayanarak yorum yapma hakkını kendinde görür. herkes bu hakka sahiptir.

o yüzden lütfen insanların yetilerini -yeteneklerini- kıyas unsuru haline getirmeyelim.

dtp hakkında yürütülmekte olan soruşturmalar var. demek ki en azından suç unsuru oluşturacak, tutuklamalara sebep olacak kadar delil var savcılıkta.

elbette ki göreceğiz sonucu, olan biteni.

fakat bu şekilde tartışmanın bir anlamı yok, çünkü yeti kıyaslaması ile bir taraf bilgilerinin daha sahih, doğru olduğunu iddia ederken, diğer tarafın da bilgilerinin ve yorumlarının yetersiz olduğunu iddia ediyor.

ben bu şekilde bir kıyaslamayı şekilsiz ve seviyesiz buluyorum.

sizler de bulun.
bu konu hakkında iddialar var,
birincisi, "yazılı medyaya inanmayın"

http://www.cnnturk.com/VIDEO/index.asp?vid=1402 adresinden erdoğan'a cevap olarak verdiğinin yazılı olduğu belirtilen tuncel'in ifadelerine ulaşılabilir.

"çocuklarımıza terörist dememizi beklemesinler" diyor tuncel.
bu hanfendinin "kardeşlerimize terörist diyemeyiz" diye ayrı bir ifadesi olduğu bültennlerde geçti, video da verildi galiba.

ahmet türk'ün de benzer açıklamaları var. bunlar hep görüntülü olsun olmasın haber bültenlerinde yer aldı.

şimdi, medyayı yazılanların kaale alınamayacağı söyleniyor ya;
görüntü isteniyor belki de...
takdir edilir ki internette televizyonlardan takip edildiği kadar kolayca bulunmuyor haber görüntüleri.

lakin anlaşılamayan bir şey var;
hepimiz medyaya mahkumuz.
yani farklı konuşmak ve "o aslında öyle olmadı" demek için, diyen kişinin tüm diğer insanlardan farklı ve yakın bir ilişkisi olması gerekir bu şahsiyetlerle.

beraber gezmesi lazım.

mesela hasankeyf'de bulunulması lazım. öyle biri var mı?

varsa eğer, keşke kamerasıyla ya da ses kayıt cihazıyla tüm olan biteni kaydetseydi de "o olay gerçekten öyle mi sanıyorsunuz?" deme hakkı olsaydı.

unutmadan, roj tv'de pkk militanlarının günlük dağ bayır hayatlarından karelerin yanında meclisteki hangi partinin elemanları boy gösteriyor? insan hiç televizyonuna çıktığı adama terörist diyebilir mi? ilginç.
Bölücülerin kendilerine sus payı olarak verilen toleranstan yararlanarak söylediği ukalaca cümlelerden biri. *
(bkz: mahmut demesin biz seviyoruz)
sevgili medyamızın g.tünden uydurduğu, söylenmemiş bir sözdür. "satılmış basın", "basının yazdığı her şeye inanıyor musunuz?" diyenleri, nedense burada göremedim.

tek bir kaynak bile gösteremediler nedense.
eğer senin kardeşin benim kocamı, nişanlımı, kardeşimi, ağabeyimi, yeğenimi, kuzenimi, oğlumu, amcamı, dayımı, babamı öldürüyorsa ben ona teröristten başka şeyler de derim.
(bkz: emrah ablasına orospu demez)
gayet de yerinde bir söylemdir.
türk milletinin seçtiği insanlar dahi onlara terörist diyemezken , çıkıp da onların terörist demesi oldukca abestir.
türk milletinin yegane sorumluluğu ölen teröristler için yas tutmak , onları sonsuza kadar kalplerinde yaşatmaktır. *
madem öyle

(bkz: bizde size insan diyemeyiz)
insanı milletvekili seçip, hapisten çıkarıp meclise sokarsak böyle olur işte.
kardesim nasılsın. aa elindeki silah ne öyle (küt)

ama ben kardesime terörist diyemem o benim kardesim ben onunla beraber yasıycam yüzyıllardır da beraber yasıyoruz. (o gün yine sehitimiz var tabi)

sonuc: kardeslerimiz(!) sayesinde yüzlerce binlerce sehitimiz var ve hala da sehit vermeye devam ediyoruz. acaba biz millet olarak kardes lafını tam kavrayamadık yoksa kardes dememiz gerekenleri mi dogru secemiyoruz? yada bizim kardesimiz deyip bagrımıza bastıklarımız kardesine kalleslik mi ediyor?

hepimiz kardesiz olabilir dogrudur kimse ülke bölünsün istemez ama bunu isteyen kardeslerimiz(!) var. ama biz onlara terörist diyemeyiz cünkü onlar bizim kardesimiz biz onları dıslarsak onlar da gider ülkeyi bölmeye kalkar bakın biz onları kabullenince hic terörist oluyolar mı?
(bkz: sana 1 kardeşine 2)
sözü söyleyene sen kaltağın önde gidenisin, sen teröristsin, sen bölücü namussuzsun, sen içi bok dolu bok kokan hayvansın denilebilir fakat en iyisi hiç bu lafları söylemeyip sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakmamak.
"eğer bir milletin haklarını demokratik yollardan çözemezseniz ve onları dinlemezseniz, onlar eline silah alıp dağa çıktıklarında onlara kötü söz söylememelisiniz"
(bkz: baskın oran)
terörün tanımı; eline silah alıp suçsuz ve savunmasız halkı öldürmektir eğer silahlı güçlere * * karşı mücadele veriliyorsa bu terörizm değildir, mücadeledir. bu tüm dünyanın kabul ettiği bir tanımdır maalesef, bana ait bir tanım değildir.
bu bağlamda kabul etmesekte pkk birilerinin kardeşidir ve insan kardeşine kötü laf söylenmesini istemediğinden ortaya çıkmış bir sözdür. *
turkiye'nin basına musallat olan ve kurtulus savası'ndan daha cok sehit vermemize sebep olan bir teror orgutunun liderine milletvekillerimizden birinin lutfettigi soz. bakalım daha neler gorecegiz...