bugün

Kaldırıldı konusuna hiç uzulmedim. Bu sezonu hiç yapmasalar olurmuş. Sivas'ta kalsalar o bile daha iyiydi.

Sayelerinde muhafazakâr olduğumu öğrendim. Arada ergen esprisi illaki olur da ilkokul zekasinda olunca olmadı.
ilk sezondan daha fazla reyting almasına rağmen, ekşicilerin baskısıyla final yapacak dizi sanırım.
tamam konudan saptı dizi ama ben gene gülüyorum la baya baya.

büyük hilmiden gelsin:

-karakterli olacak kadar fakirleşmedim daha.
bitiyor diye mi bilmem ama çok silik geçen bir bölüm yayınladılar.

--spoiler--
borbro heralde borbro motor olan
--spoiler--

bu espiriye de nedense kahkaha attım.
bitse de kurtulsak. vasat dizi.
Birinci sezonu muhtesem olan insan zekasini yucelten muhtedem dizi ,2.sezonu biraz inisli cikislidir bazen cok iyi olup bazen cok koyu olmustur ve eda karakterini canlandiran ipek yaylacioglunun diziden ayrilmasi da eksi hanelerindendir lakin yine cogu Turk dizisine bin basar .
Son bolumleriyle sıkmaya baslayan son sezonu olan dizi.
görsel
Bölelim her şeyi yarı yarıya olsun kardeş payı.
"35. bölümle final yapıyoruz" haberiyle üzmüştür.
günümüzde sadece lafta kalan söz.
çok gürültülü dizi. kafa patlatıyo.
esprilerini genelde sosyal medyadan alan ve bu yüzden sosyal medyanın gerisinde olan dizi.
36. bölüm ile final yapacak dizi. her şeyin yerinde bitmesi gerek aynı işler güçler gibi. o yüzden bitmesi iyi oluyor zira 2. sezon zorla çekilen bir sezon olduğu için birinci sezonun efsaneliğini zedelemeye başlamıştı.

şimşek hızıyla motor mevzusuna döndüler, sezai iyi haline döndü, hilmi yine petrolcü oldu, mahalle yine dağılmak üzere aynı ilk sezondaki gibi.

bor ile çalışan araba başarıya ulaşacak gibime geliyor. çünkü "hilmi daha son sözünü söylemedi"...

dizide çok sağlam espriler dönüyor fakat her karakterden uzun soluklu bir şekilde bu esprileri duymak biraz abes geliyor. bir mahallede herkes zeka unsuru barındıran espriler yapamaz lan yok öle dünya.

bağırma olayı da azaldı ama dizi bitiyor artık...

bence sezon finalinin tadı damağımızda kalacak.
bir sonraki proje dosyalarini merakla beklicem.
niye bitiyogn lagn he ne dedin?
karakterlerin sürekli bağırarak konuştuğu dizi. yoruyor.
Şişirilmiş bir balondur.
Ilk bölümlerini yani ilk 20 diyelim. Kaçırmadan izledim. işler güçlerin hepsini izlemiştim. Gerçekten ikiside iyi selçuk Aydemir projesiydi. Ama iki dizinin de ortak kaderi sonlara doğru baymasi oldu. Sonuc olarak murat cemcir ahmet kural ikilisi işler güçleri çıraklık, kardes payını kalfalik döneminde oynadilar. Ustalık dönemlerini görmek ümidiyle...
o kadar saçmaladılar ki , bütün karakterleri bozdular.aile komedisi vardı onu bozdular.mahalle komedisini bozdular.

yok paraymıs,yatırımmış,şirket,petrol konuları girdiği an ben soğudum diziden.
Ahmet Kural, Murat Cemcir'in başrollerinde oynadığı komedi tarzı dizidir.
Bitsin dizisi. Neden mi ihsan varol kim amk da senarist oldu. Bakın arkadaş siz işleyen bir demiri nasıl bozarım ı gösterdiniz. Biz de öğrendik. Hazır öğrenmişken final yap ki anlamlı olsun yoksa bu gürültülü ve birbirinin aynı esprileri görmekten bıktım. ilk sezonu izlemedim. Israr ile başladım ikinci sezona ama nefret ettim. Hele ilk Sivas olayı tamamen boktan Bi sezonun habercisi olmuştu. Vakit kaybı şu andan değil taa başından itibaren. Sinema da görelim sizi özledim sizi demek istiyorum. Ali Atay bu konuda ne kadar iyi olduğunu ispatladı. Adam yok oldu ve döndü. On numara da dizi çekiyor artık.
ikinci sezonda çuvallamış dizidir. Final yapmasına sevindim.
ne demiştik;

(bkz: kardeş payı/#24039292)
finaliyle üzmeyecek olan dizi. geçen sezonun sonlarına doğru yaptıkları bayağı sivas vurgusundan sonra bu sezon bombok, resmen bok olmuştu. tezâtın resmidir. ('bok' sözcüğünü özellikle ve vurgulamak amacıyla seçtim. başka türlü târif edemezdim çünkü. kısa ve net.)
Herkes izliyor bu boku tribine girmeyip izledigim, iyi ki izledigim dizi. Cok eglendirdi. Tesekkur ederiz kendilerine.
birinci sezon finalinin çok çok güzel olmasıyla ikinci sezonda sıçacağını belli eden dizi.
malum birinci sezon finalinde dizideki bütün sorunlar çözülmüş, bütün karakterler sonsuz huzura ermişti. ikinci sezon için kahramanlarımızı meşgul edecek ilgi çekici sorunlara ihtiyaç vardı ve maalesef yaklaşık altı aylık sezon arasında senaristler bu tarz bir sorun bulamadılar. toprağı bol olsun.