bugün

güldürmeyen ince espri yapacağız derken bayat espri yapan bazı esprileri güzel olsa bile hızlı söyledikleri için anlaşılmayan vasat ötesi dizi.
Geçen sezonu aratan efsane dizi. Maalesef yeni sezonun ilk bölümü dışında, ikinci ve üçüncü bölüm sıkıcı oldu. izlediğim, zevkle takip ettiğim tek dizinin böyle olmasına üzülüyorum.. Umarım eskisi gibi olur.
izleyip sevdiğim nadir dizilerden biri. Ama gerçi 2. sezonun başı sayılır ama senaryo konu yok öle skeç gibi ilerliyor sanki motora ne oldu belli değil regaip nerden geldi belli değil gerçi belki ilerleyen bölümlerde belli olur ve şuan yayınlanan bölümde bi kere bile gülmedim gerçekten çok kötü gidiyor şuan. bide eleştirmek istediğim nokta oyuncular konuşurken boğazında ki damarlar çok belli oluyor ya ben günlük hayatta konuşurken öle birşey görmüyorum kimsede he bağırırken çıkıyor da normal konuşmada çıkmaz o damarlar metin ile ali bazen sesini yükseltiyorlar o zaman anlarımda demin eda da çıktı misal o damarlar böle kısık kısık konuşurken ben anlamadım şimdi derseniz takıldığın konuyu sikeyim falan ama ne bilim lan takıldım işte insanlar konuşurken o kadar damar çıkıyor mu ki izlediğim bi kaç dizi de görmedim ben böle en çok bu dizi de var konuşurken boğazdaki damarların şişmesi ama bakın konuşurken
Kuşçuya selam çakan dizi.
Feyza: ''Adamı brazzerstaki kel adam olarak aldık, sinan engin çıktı.''
eski tadını biraz bozsa da hala güldüren dizi.
harika bi türk dizisi.
Bi türlü sevemediğim türk dizisi.
şu anda seyrettiğim dizilerin en şahanesi.
2. sezonda guldurmeyen dizi. 2. sezonda bir emrahin eve tasindigi sahnede tercihinize saygi duyuyorum ama zevkinize sicayim esprisi dogru duzgun guldurmustur. eski film ve dizilere atif yapilarak ( ibrahim tatlisesin flut kac parasi, brazzersin keli, deli yuregin kumesi) cok zorlama duruyor. acaba yazar kadrosu mu degisti. bu eksiklik sezainin ana kadrodan uzaklasmasindan da kaynaklaniyor olabilir. sezai hilmi metin ali turgut beslisinin bir arada oldugu sahneler daha kaliteli komedi sunuyordu.
bir Leyla ile Mecnun olmasada keyifli bir dizi.
ilk sezona gore daha az gulduren ama simdiki dizilere kiyasla acik ara onde olan ve her bolumde herhangi bir karakteri one cikarmaya baslayan Sahane dizi.
kurtlar vadisi isteyen güruhun çoğunluğu elde etmesiyle askerde izlenemeyen dizi.
artık eskisi kadar komik olmayan eğlence dizisi.

her şeyin bir sınırı oluyormuş, bunu fark ettim ben bu akşam, eskiden cidden eğleniyor ve gülüyordum izlerken lakin her cümlede espiri yapma zorunluluğu hissetmeleri, aşırıya kaçan komiklikten uzak benzetmeler artık beni baymış bunu fark ettim. gülmedim, tebessüm ettim.
önceki sezonu mumla aratan, iyi bir sürpriz yapmak için yeni sezonda ilk 3 bölümde saçmaladığını umduğum, kanımca şimdiye kadar yapılmış en orijinal dizilerin başı olan dizi.
2. sezonun ilk 2 bölümüne göre daha iyi iş çıkardılar.
buradan;
http://www.durdurfilmizle...kardes-payi-25-bolum.html
Gözlemeci teyze: ''Galiba gözleme yaparken kötü yola düştüm, nasıl oldu hiç anlamadım. lut kavmi virali mi çekiyorsunuz, pis cenabetler''
Gayet güzel türk komedi dizisi Başrol Oyuncuları ahmet kural ve murat cemcir.
senaryo ekibinden birinin kesin deliyürekle bir problemi olmuş.

neyse. iyi bir yeni sezon girişi yaptılar ve bence divriğinde biraz daha uzun kalmalıydılar. 2. bölüm olayların açıklanması için önemliydi ve 3. bölümle yeniden ısınma turları başladı.
2. sezon senaristlerin mizah imkanlarını çoğaltmak için gerçekçiliği bütünüyle yok ettikleri dizi. hep bi aşırı abartmalar, benzetmeler, gerçek hayatta yaşanması imkansız konuşmalar.

yani demek istediğim, sezai'yi kartal'ı kaslı çocuğu, feyza'yı, anneyi hatta o 2 orta okullu çocuğu anladık da
sokaktaki polis de mi hazırcevap olur. bizim bulmak için 1 saat düşüneceğimiz lafları peşpeşe nasıl sokar?
gözlemeci teyze hayatında kaç kere ironi yapmıştır ki viral kelimesini ironi içeren cümlesinde kullanabilir?

sanki herkes normal hayatta hiç kullanılmayan ama dizide var olan farklı bir dille konuşyor gibi. tamam 3 5 kişi bu tarz konuşur ama kahvedeki adamı kapıdaki güvenliği, sınıftaki sıradan öğretmeni de buna dahil edersen olmuyor.

yaşanan her türlü saçmalığa nasıl olur da hiç kimse şaşırmaz?

tamam anladık absürt dizi ben bi sürü bu tarz dizi izliyorum hiçbiri böyle gerçekten uzak değil.

çok espiri var ya. her taraftan başka bir espiri fırlıyor. takip etmekte zorlanıyorsun. ilk sezon bu çok hoşuma gidiyordu ama bu espirilerin kalitesini 10 üzerinden 8'den 6'ya düşerse ki ikinci sezon başlangıcı itibariyle öyle, beynim yumruklanmış gibi oluyor.
hele 90 dakika hiç dayanılmıyor.
2. sezon 2. bölümden itibaren tat vermemeye başladı.
dizi izlenebilir bir dizi iken gittikçe laçkalaşmaya başlamıştır. laçkalaştıkça da reytingi artmaktadır. reytingi arttıkça laçkalaşmaktadır.
Cinnah kısmı ile yarmıştır.
tabi sen dizileri 2,5 saate yaymışsın.
herkese mal gibi dakikalarca iki angut un birbiriyle bakışmasını izletiyorsun.
5 dakikada geçecek olayı 25 dakikaya yayıyorsun.
e tabi millet alışıyor.
60 dakikaya sıkı bi dizi yoruyor tabi.
bir de herkesin anlayamaması cabası. o zaman böyle eleştirilerde normal.

"bizim bulmak için 1 saat düşüneceğimiz lafları peş peşe nasıl sokar?"
"çok espiri var ya. her taraftan başka bir espiri fırlıyor. takip etmekte zorlanıyorsun."
Senaryosuyla oyunculuklarıyla gerçekten kendine hayran bırakan, çoğu zaman güldüren biraz da düşündüren komedi dizisi.