bugün

Cinnah cinnah diyen bir adamı sevip buna gülenleri göstermiştir.

-Cinnah
-Hahahaahahahahah ne komikli ne şakalı
murat cemcir - ahmet kural ikilisinden daha çok yan rollerin götürdüğü dizidir.

kartal, sezai, hilmi, şerif usta, emrah; diziyi bence bunlar götürüyor. isimlerini hatırlayamadığım karakterler de var. ama bunları çıkart diziden mesela, gülünecek bir şey kalmaz. ahmet kural - murat cemcir ikilisi çok zorluyor güldürmek için. her sahnede de gülmeyelim be. az gülelim ama öz gülelim.

ama özlemişiz be. ilk bölümün hemen bitiminde başlayan tekrarının ilk 20 dk. bile izledim. saçma sapan aşk meşk dizileri, entrikadan kafamızın karıştığı diziler arasında izlenecek bir dizidir. game of thrones gibi aylarca ara vermezler umarım bir daha.
ikinci sezon, ikinci bölümü bu gecedir, bölümün adı "hain"dir.
sadece emrah karakteri için takip ettiğim dizi.
6 senarist tarafından yazılan, Türkiye'deki ana kanallarda dizi süresi 60dk olan ve her anı dolu tek dizidir.
gülmek ve kafa dağıtmak için birebirdir.
bazılarına göre bir espriyi gondiklemişler.. hiç ama hiç önemli değildir.
bir espriyi kaç kişinin yaptığı veya ilk yapan değil (kaldı ki ben ilk kez duydum), yaptığında güldürmesi, senaryoya uyumu önemlidir.
Oyuncusu ali ihsan varol bu sezon senaryo ekibine de katılmıştır.
--spoiler--
Bu el sen yokken neler çekti *
--spoiler--
2 peso esprisi yardırmıştır .
Sanki eski tadını biraz yitirmiş dediğim güzel Türk dizisi.
ince esprileri ile belki de en iyi bölümüydü. her diyalogda gizli bir anlam vardı. zekana hayranım selçuk aydemir.
Dört arkadaş bir otelde kalıyoruz, odaya geçtim dusa girdim çıktım telefonumda 3 tane cevapsız arama yan odalarda ki arkadaşlar aramış, hepsini tek tek aradım tek cevap "abi kardeş payı var kaçırma". Severek izliyoruz azizim.
(bkz: kardeş payını izleyenin gerizekalı olma
ihtimali )
ikinci sezonu ile bir yola dogru gittigi belli olan ama bu yolun ucunun kotu bir yere cikmamasi umit edilen dizidir.
2. sezon 2 bölümü beklenenin altında geçmiştir.
ayhan taş ile şinasi yurtsever in uçtuğu / uçurduğu dizi.
2. Sezonun 2. Bölümü vasatı aşamayan dizi. ilk sezonun ilk bölümü hakkinda yazdiğim entryde bunun tam tersini söylemiştim ama gerçekten dizi eski akıcılığını kaybetmiş, oyuncular kendini çok kasmaya başlamış. Ulan Türkiyede çekilmiş en kaliteli komedi dizisi iken böyle zorlama bölümleri çekerseniz fişiniz çekilir.. Tüm bölümlerini ekrandan bir dakka ayrılmadan izlememe rağmen dün 30 dakika falan izledim. Böyle giderse reytingler düşecek.
Haa bu durumun neden böyle olduğunu sıralarsak:
-Sezai karakterinin zorlama bir şekilde kötü adam yapılması.
-Feyza karakterinin aşırıya kaçması, doğallığından kopması. (Gecen sezon doğallığıyla birlikte güldürürdü)
-Metin ve edanın sevgili olması, emrahın sahnelerinin azalması. (Metin ile emrah atışmaları efsoydu)
-Konu bütünlüğünün sağlanamaması ve birbirinden bağımsız sahnelerin çok sık karşımıza çıkması.
-Mafyaların artık gereksiz rol yapma çabası içine girmesi. (Dün resmen baydılar)
-Herekese zorlama espriler verilmesi....

Not: Diziyi bayaği kötülemiş görüldüm ama aslında benim severek, zevkle izlediğim tek dizi. insanin derdini falan alıyor.. Ama işte insan sevdiğinide eleştirir bazen, sırf daha iyi olsun diye.. insallah eski performansına dönüp bu yazdiklarimizi bize yedirir. Tek dileğim bu..
ilk sezon çok iyiydi
ikinci sezon içinse hâlâ umut var diye düşünüyorum
Unutmayalım:Selçuk aydemir imzalı bir proje.
boyle gitmez diyecegim dizidir.

senaristlerin yapacagi en iyi sey metin ile ali'nin gelecek bolumde kabusla uyanip son iki bolumun ruya oldugunu bize yutturmalari ve ilk sezonda kaldigi yerden devam etmeleridir. kardes payi sevenler olarak goruyorum ki diziden eski tadi alamiyoruz, zoraki seyrediyoruz ve icimizde yeni bolumde duzelecek diye hep bir umut tasiyoruz. ama nereye kadar.

baskalarinin da dikkatini cekti mi bilmiyorum ama "kardes payi gormedikleriniz" bolumunde yonetmenin korhan herduran (oğuzhan) 'i kastederek arkadaslar Korhan Bey'i son bir kez evine birakin diyerek hafiften tehdit etmesi gozumden kacmadi. korhan herduran'a birkac defa yapti bu espriyi, her an birileri ayrilabilir, hayat bu falan diye. yonetmenin bu tutumunun oyunculari etkiledigine inaniyorum.
mizahın namına koyan dizi.
2. sezon 2. bölümü vasatın altında kalan dizi.

hilmi olmasa çekilmez valla.
selçuk aydemir'in okuduğundan adım gibi emin olduğum için şimdi bir güzel eleştireceğim dizi.

öncelikle , senaryo grubunda 5- 6 senarist görünüyor. 5-6 adam bir araya gelip anca bunları mı çıkarabiliyorsunuz? uludağsözlük' te bir yazar hikaye olarak yazsa" günün beğenilmeyen entryleri"ne sokar bunları. bayağılıktan, tekrardan kurtaramıyorsunuz diziyi. bu kadar güzel konu hazırlamış adamın biri, böyle güzel karakterler yazmışlar ama selçuk aydemir ne yapmış? bir senaryo grubu kurup batırmış 30 bölümde hepsini.

abi size şey mi dediler sürekli saçmalayın "salak ile avanak " gibi duble absürd olsun , ayrıca salak ile avanak en azından güldürüyordu, burada her şey kötü mizaha boğulmaya başladı. eda ile metin'in aşkı bile insana öyle itici geliyor ki! insani aşktan sevgiden soğutursunuz, vıcık vıcık sözcükler. saçma sapan replikler.

2 sezondur bir türlü şeklini şemalini değiştirmeyi akıl edemediğiniz feyza ve şükriye karaktleri var her şeyden önce.
erdal tosun bile kurtaramaz bu dizıyi bu şekilde devam ederseniz yazayım buraya. anlaşamadığınız oyuncuları da senaryoda öldürerek diziden çıkardığınız çok belli oluyor bu arada.

elinizde mafya üyeleri var , her zaman replikleri berbat ötesi oldu. hikayeleri, davranışları. güldüremediniz. tutarli olamadınız. bir bölüm başka adamlar oldular, bir bölüm başka. yani mesela bir bölümde hepsi aynı kadına aşık oldular sonra kadın gitti, meydanda yok. olayın devamı yok. dizıde devam eden tek şey hamiyetin hamileligi, feyza ve metin'in aşkları oldu.

hilmi önceden eski karısına bir kutu para vermişti. eski karisı da "tek bildiğin para vermek, istemiyorum paranı " gibi şeyler söylerken bu bölümde eski karısı " bizi hiç düşünmüyorsun, peş parasızız gibi şeyler söylüyordu. yani ne kadar bağlantısız, değil mi ama ? abi sende mi kendi dizini izlemiyorsun. şayet senaryoda payın olsaydı bu tür mantık hatalarını kendinde görürdün.

gözlemeci kadınla fantezi kismı zaten mide bulandirıcıydı. kadıni orada unutmuş olması hiç komik değildi. hani aceleye geliyor hepsi gibi bu sahnede. ne yapsak gülüyorlar zaten el mahkum der gibi hazırlıyorsunuz. sezai iyica boka sardı. nefret unsuru oldu. tutarsızlık dizboyu .

feyza ile deniz , ilişki devam etsin diye arkadaşlarından izin istiyor. kiz garson oluyor orada . niyeyse kimse işten de attiramaz çünkü onu. bir komik olacak ki sormayın zaten o kisımlar. yazik ya feyza ile deniz'e ne büyük bir sorunları oldu şimdi.

daha yazardım ama uğraşmayacağım değmez. işler güçleri nasıl berbat etmeyi başardıysanız aynı başarıyı bunda da sağladınız. tebrik ederim.
işler güçlerden sonra zirve de bırakmayıp böyle gereksiz çıkarılmış bir dizi.
Böleriz her şeyi yarı yarıya olsun "Kardeş Payı".
Bipsizi daha zevkli keyifli dizi.
gram güzel olmayan dizi. izlediğim 20dakkaya yazık oldu.
güncel Önemli Başlıklar