bugün

Mağdur eder, yorar, canını çıkarır ancak geride kalan; geçirdiğiniz yıllara baktığızda tatlı bir gülümsemeyle hatırlarsınız. KTÜ sevimli kantin bahçesinde bir çay molasıdır, meydan parkında güneşli bir günde içimiş kividir, şenlik alanında yatarak okunmuş bir kitaptır, balkonlarda sevgiliyle ürkek ilk el ele tutuşmadır, kütüphanede sabahlarken cafe5ten alınan simittir. Ayrıca başta nefret etmek sonradan çok sevmektir.
Arkadaşlar burada elektrik elektronik mühendisliği okuyanlar varsa lütfen mesaj atabilirler mi?
Ktünün mühendislik fakültesi zordur . Ama gerek üniversitenin konumu gerekse ortamı tam kampüs havasını yaşatır . Yeşillikler içinde arkadaşlarınızla unutamayacağınız yıllarınız olur . Ayrıca buraya gelip de Trabzonu , Trabzon insanını kötüleyen Kürt ve yobaz arkadaşlar . Siktirin gidin köyde divanınızda kürtçe ağıtlar yakın .
mühendislik okunmaması gereken üniversite. Kötü değildir, zordur. Makina mühendisliği düşünüyorsanız bir daha düşünün. 4 yılda bitirebilen hiç kimseye denk gelmedim. Çok zeki arkadaşlarım bile okulu bırakma aşamasına gelmişti vaktiyle.

Onun dışında boğaziçi kadar olmasa da anadoluda denize nazır okunabilecek bir yerdir. Şehirlerarası Ulaşım, seyahat sorunu yoktur. Havalimanı merkeze uzak, üniversiteye yürüme mesafesindedir. Belki 5 dakika. Bir istanbul beklemeyin ama sosyal hayatı karadenizde en canlı şehirdir.

Kısaca sahil şeridinde okunabilecek bir üniversitedir. Deniz havası olmadan yapamayanlar için en ideal tercihtir.
Güzel bir yere benziyor.Havalimanı manzarası bile cezb etti beni.
Acaba tercihlere yazsamı diye düşünüyorum.Yaş 22 iş imkanı falan nasıldır bilemem.

edit:yazarsam pişman olurmuşum yazmıyorum amk.
gözümde sürekli makine mühendisi üretimi yapılan bir fabrika gibi canlanmakta olan üniversitedir. bugüne kadar belki 40 tane makine mühendisi ile beraber çalıştım bunların belki yarısından biraz fazlası bu fakülteden mezun idi.
Tercihler mi açıklandı noldu?
makine mühendisi üretim fabrikası. beraber çalıştığım her 5 mühendisten 3 tanesi buradan mezun. 3 ünden 2 sinin saçları dökülmüş ve gözlük kullanıyorlar. ne yapıyorlar lan burada insanlara ?
Bu bir uyarıdır; Fenerbahçeliler gitmesin. Giderse de gizlesin.
Hayır tecrübeyle sabit, bi genci gözümün önünde harcadılar.
ne kadar sikko bir okul oldugu sunlar gelsin sunlar gelmesin denebilmesinden belli. bir okulun kalitesini ogretim uyeleri kadar ogrencileri de belli eder.
var amk noldu?
5'i profesör 41 akademisyen alınacak üniversite.
Hukuk fakültesinin ne işinin bulunduğunu merak ettiğim üniversite.
kampüsü şahane olan üniversite.

gidersin oturursun balkonlara, sırtını dönersin üniversiteye, yüzün denize dönük bir sigara yakarsın ne zaman gideceğim lan ben burdan derken bir de bakmışsın kampüste son günün. yo yooo ağlamayacağım. balkonlardan c kapısına inerken hanımeli kokusu vurur yüzüne ılık ılık. hele yağmurlu bir günse ki genelde öyle olur, veda bile edemezsin. bir parçan kalır çünkü.

trabzon değil ama ktü.
tıp Fakültesinin yeni bir ameliyat yöntemi geliştirdiği üniversite.
--spoiler--
KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve ekibinin, nefes borusunda darlık oluşması nedeniyle solunum sıkıntısı çeken hastalara yönelik geliştirdiği ameliyat yöntemi, dünya tıp literatürüne geçti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve ekibi, nefes borusunda darlık oluşması sonucu solunum sıkıntısı çeken hastalara yönelik yeni ameliyat yöntemi geliştirdi.
Prof. Dr. Tekinbaş, beraberindeki Prof. Dr. Atilla Türkyılmaz, Prof. Dr. Bekir Sami Karapolat ve ekibince geliştirilen yöntemle, bu ameliyatlardan sonra hastaların çenesinin, göğsün “iman tahtası” diye tabir edilen kısmına dikilerek başlarının bir süre göğüslerine yapışık bırakılmasının önüne geçildi.

Tekinbaş ve ekibinin başarısı, uluslararası bilimsel tıp dergisinde yayımlandı.
https://www.sozcu.com.tr/...i-gelistirdi-3672421/amp/
--spoiler--
64 yıllık üniversite.
aile şirketi gibi üniversite olmuş mahşallah. rektör tüm sülalesini üniversiteye atamış. şimdi özel bir şirket müdürü ktü den mezun olmuş birini işe alır mı? almaz.
Kampüsü oldukça güzel olan, yokuşlarıyla insanı ölüme sürükleyecek olan üniversite.
Trabzon'da bulunuyor oluşu üzücü.
bir zamanlar bahar şenlikleri yapan okuldur. şu anda bahar şenliği kavramına o kadar uzak ki her şey bir hayal gibi geliyor. kampüsü bir harikadır.
Kampüsü cennet olan nadir türkiye üniversitelerinden.

Kütüphaneden c kapısına inen yolda 1 saat yürümek için denizli’de geçen 1 haftamı verebilirim. Ah o hanımeli kokusu, ah o toprağın kokusu burnumdalar hep.

Trabzon değil ama ktü!
Entryi okumadım. Dördüncü satıra odaklandım.
(KTÜ) Rektörü Prof. Süleyman Baykal'ın 3 kızı ve 2 damadının tesadüfen KTÜ'de görev yaptığı ortaya çıkmış.

allaala bak sen bu işe

http://www.cumhuriyet.com...-ciftligine-cevirmis.html
https://t24.com.tr/haber/...-ayni-universitede,856622
https://www.memurlar.net/...KRI7EMbOMHkR1ZIkmLZlviKcc
6 senedir hayatımı *iken, teknik üniversite diyerekten gittiğim ama hiçbir halt olmadığını gördüğüm üniversite. Bahar şenliği yoktur, yerine her sene hamsi şenliği yapılır. Yaz okulu yoktur, başka üniversitede yaptığınızda da dersleriniz sayılmaz. Not ortalamanız 4.00 olsa dahi üstten ders alma diye bir şey yoktur. Kilit dersler bütün mühendislik bölümlerinde bol miktarda bulunmaktadır.

Sonuç olarak; eşiniz dostunuz, yeğeniniz kim varsa uzak tutun.

Düşman götüne...
dersleri çok zor olan okul.
aşırı fanatik trabzonsporlu öğrencilerin olduğu üniversite. bizim arkadaş başka bir şehirden gezmeye gelmişti yurtta gs forması ile dolaşıyordu üzerinden çıkarttılar.