bugün

deniz kenarındaki köyleri bursa'nın henüz keşfedilmemiş gizli cenneti. denizi güzel, kumsalları fena değildir ama nedense bir mudanya, gemlik, kumla, armutlu veya erdek kadar değer görmez burası. yeterli tanıtımının da yapılamadığını düşünüyorum. karacabey'in merkezinde deniz olmaması bunda etken. birde yolunuz düşerse soğan almadan gelmeyin gerçekten çok güzel soğanı var.
AKÇAKOYUN
AKÇASUSURLUK
AKHiSAR
ARIZ
BAKIRKÖY
BALLIKAYA
BAYRAMDERE
BEYLiK
BOĞAZKÖY
CAMBAZ
ÇAMLICA
ÇARIK
ÇAVUŞKÖY
ÇEŞNiGiR
DAĞESEMEN
DAĞKADI
DANiŞMENT
DOĞLA
EKiNLi
EKMEKÇi
ESKiKARAAĞAÇ
ESKiSARIBEY
FEVZiPAŞA
GÖLECiK
GÖLKIYI
GÖNÜ
GÜNGÖRMEZ
HAMiDiYE
HARMANLI
HAYIRLAR
HOTANLI
HÜRRiYET
iKiZCE
iNKAYA
iSMETPAŞA
KARAKOCA
KARASU
KEDiKAYA
KEŞLiK
KIRANLAR
KULAKPINAR
KURŞUNLU
KÜÇÜKKKARAAĞAÇ
MURATLI
OKÇULAR
ORHANiYE
ORTASARIBEY
OVAESEMEN
ÖRENCiK
SAZLICA
SEYRAN
SUBAŞI
SULTANiYE
ŞAHiNKÖY
ŞAHMELEK
TAŞLIK
TAŞPINAR
TOPHiSAR
ULUABAT
YARIŞ
YENiKARAAĞAÇ
YENiSARIBEY
YEŞiLDERE
YOLAĞZI

adlı köylere sahip bir bursa ilçesi.
atları meşhur derler.
aşağı yukarı 16-17 saat elektriği kesilen yer. müthiş bir 17 saatti yetkilileri tebrik ediyorum. olmasalardı evde buzdan heykel yapamazdım. hatta keşke gelmeseydi elektrik. heykellerim eridi :(
sadece elektrik değil sular da yok. xd xd
iş gereği bir süre kaldığım ve bu süre zarfında hoş arkadaşlıklar kurduğum, peynir pazarında gece olunca bahçesinde rakı içip efkar dağıttığım bursanın ilçesi.
görsel
görsel
görsel
nestle ve sütaş fabrikalarını bünyesinde barındıran bursa nın mühim ilçesi.
12 yılımı geçirdiğim, ilkokulumu okuyup ilk aşkımı yaşadığım bursanın tarım ilçesi, soğanı meşhurdur. sokakları traktör doludur. sabah ve akşam üzeri traktör römorklarında şapkalı ve peçeli kadınları görürsünüz şaşırmayın sadece tarlada çalışmaktadırlar. yeni yapılan kültür parkı sakin bir yer olmakla birlikte ben bildim bileli var olan aile parkı da güzel yerleridir. etrafı derelerle çevrilidir. nerden girerseniz girin köprüden geçmek zorundasınızdır. yaz aylarında gidilesi yerlerin en başında karacabey boğazı gelir. kumu meşhurdur. orman ve sahil iç içedir. denizin kirli olduğu anlar çoktur. alışılırsa güzel yerdir.
Boğazköy mahallesi çok güzel olan ilçe.
Özellikle yolu harikadır. Gece Ay ışığı altında yolculuk yaparsın.
Geçen yazdan bir hatıra. Ayağımda terlikler. swh.

görsel
bandırmaya giderken karşıma çıkan otogarını görmemle birlikte ananemi arayıp "anane 45 dakika sonra geliyorum sofrayı kur" dememi sağlayan ilçe.
güzellikler şehri . beğenmeyenler yallah inegöle .
hala sikiyor, değişen bi şey yok sanki ha.
kemalpaşa daha güzeldir.
Haralari ilçenin girişinde bulunur. eh işte denilebilecek bursa'nin ilçesidir.