1. 1.
  nesilleri tükenmekte olan hayvanlar arasında yer alır.
  ... sweet dreams
 2. 2.
  roberto benigni nin başrolünde oynadığı La Tigre e la neve* adlı filmde konuyu bağlayan hayvandır.****
  ... zemheri
 3. 3.
  sovyet rusya'nin sinirlari icerisinde bulunan, su an icinse (bkz: kazakistan), (bkz: kirgizistan), ve (bkz: tacikistan) ulkelerinin sinirlari arasinda yer alan (bkz: tien shan) daglarinin 7000 m.'den yuksek bes zirvesine cikan dagcilara rusya dagcilik federasyonu'nun verdigi unvandir. soz konusu daglar ise: (bkz: koryenevskoy), (bkz: pobeda), (bkz: khan tengri), (bkz: peak lenin) ve (bkz: peak communism)'dir. tabii bu isimler o zamanin devlet ideolojisini yansitmaktadir, fakat gunumuzde bu daglar icin genellikle farkli isimler de kullanilmaktadir.

  diger taraftan, nesli tukenmek uzere olan ve genellikle (bkz: asya)'nin yuksek bolgelerinde yasayan leopar turudur. genellikle yasadigi yukseklige uygun olarak tuyleri sari siyah yerine sari beyazdir ve normal kaplan turlerinden cok cok daha guclu oldugu bilinmektedir.
  ... banker yakup
 4. 4.
  en asil kedilerden birisidir. onun evi yükseklerdedir hem de çok yükseklerde ve kar leoparı evsanevi bir yaratık o ulaşılamaz.
  1 ... fosiladam
 5. 5.
  Yaklaşık bir otobüsün bouı kadar yüksekliğe zıplayabilir. Yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağıya atlayabilirler. Kuyruğu neredeyse gövdesi kadar uzundur. Leopar koşarken, tırmanırken ve zıplarken uzun kuyruğundan yararlanır. Yeni doğmuş bir kar leoparı yaklaşık 600 gr kadardır. Anavatanı Orta Asya'nın yüksek kesimleridir. bebeklere yalnızca anneler bakar.Bir yavru,bir yaşını doldurana kadar annesinin yanında kalır.
  1 ... rick blaine
 6. 6.
  1992-1994 yılları arasında orta asya' nın en yüksek beş dağına tırmanan Nasuh mahruki' ye rusya dağcılık federasyonu tarafından verilen ünvandır.
  4 ... linka