bugün

Oksijenin temasıyla kırmızı olur.
Grange-siyah kan ....... Mutlaka okuyun derim. Merak etmeyin biyoloji kitabı değil..
Fişnw suyuu.
durun. bilimsel açıklama yapacağım. öhöm öhööm.

Kanın kırmızı olmasının sebebi alyuvarlarımızdaki hemoglobinin yapısındaki demirdir(Fe). aynı zamanda bitkiye yeşil rengini de klorofildeki magnezyum(Mg) verir.

Teşekkürler.
Çünkü kırmızı ışık dalga boyunu yansıtıp, geriye kalan ışık fotonlarını soğurduğu için.
Yat uyu liseli, bunlar seni aşar.
kana rengini veren alyuvarlardır. isimdende anlaşılacağı üzere.
bunlar hep hemoglobin'in oyunu...
Çünkü kana kırmızı rengini veren madde fişne suyudur.

(bkz: 14 yaşındayım arkadaşlarım bana aynştayn diyor)

Bu kadar alkış yeter ayrıca.
Çünkü eşşeğin.. neyse, hayırlısı buymuş.
Vampirler içerken şarap tadı alsın diye. Ehe.
çünkü allah öyle görmeni istedi.
belki senin kırmızı sandığın benim mavi bildiğimdir. belki herkes farklı görüyordur. belki kanın rengi mavi ama ben maviyi kırmızı diye biliyorum.
(bkz: alyuvar).
Mavi olsa o kadar korkunç olmazdı.
cevap veriyorum; fişne suyu.
Kan neden kırmızı , Kar neden beyaz , neden bu kadar guzelsin neden..hemde herşey bu kadar renksizken..
Vişne suyundaki alyuvarlardaki melatonin hormonunun bik bik bik ötmesinden.
Kan hücrelerinden biri olan alyuvarlardaki hemoglobinden dolayı şeklinde cevap verilesi soru. Ancak kana kırmızı rengi veren demir değildir. Hemoglobinin yapısında hem demir hem de magnezyum bulunur. Kırmızı rengi veren magnezyumdur. Demirin algılayacağımız etkisi tadıdır. Kanın pas gibi kokması, tadının pas gibi olması demir-oksijen birlikteliğinden kaynaklıdır.
Demir akciğerlerde karbondioksiti itip oksijeni yakalama görevini üstlenmişken magnezyum ise hücrelerde oksijeni itip karbondioksiti çekme görevi görür.
Not:yanlışım varsa düzeltiniz. Buradaki bilgi alıntı değildir.
çünkü fişnenin suyundan dolayı.
Tabi ki domates.
oksijen tepkimesinden dolayıdır.
vişne suyundan ötürüdür. evet.
aptal sözlük yazarları vişne suyu esprisi yapsın diye yanıtlanan soru.
çünkü kırmızı çok seksiy. iyi günler.
Kolaydir vişne suyudur o değilse homoglobindir
akciğer solunumu yaptığımız bros, broscuklar, alveollere oksijen gönderdiğimız için. eğer biz de trake solunumu yapsaydık bizim de kanımız renksiz olurdu.
Çok irdelememek lazım
Allahın işine karısılmaz. Swh.
vampirlerin iştahını açmak için asdhgsfaf.