1. 1.
  (bkz: akyuvar)
  ... cell-im
 2. 2.
  Kanın onda dokuzundan fazlası alyuvarları kapsayan renk hücresi. Bunlar öylesine küçüktür ki,büyükçe bir damla kanda 250 milyon dan fazla alyuvar vardır. Alyuvarlar disk biçiminde olup, kenarları dışa doğru kabarıktır. Alyuvarlarda "emoglobin" diye tanımlanan bir öz (cevher) bulunur. Emoglobin, demir bileşiği bir maddedir. Ciğerlerden gelen oksijenle çok iyi birleşir. Alyuvarların görevi oksijeni vücudun bütün kısımlarına taşımak,orada bulunan hücrelere ulaşarak onlara oksijen sağlamaktır.

  Emoglobin oksijenle birleşince iyice kırmızılaşır. Bir kesikten akan kanın daima kırmızı olması, havanın oksijeniyle birleşen emoglobin nedeniyledir.Alyuvarlar sadece elli ile yetmiş gün arasında yaşarlar.Devamlı olarak yenilenmeleri,yani yerlerini yenilerinin alması gereklidir. Bir kemiğin iç yapısındaki kırmızımsı dokunun,kırmızı kan hücreleri dolayısıyla olduğunu öğrenmiştik. Bazı kemiklerin iliğinde de kırmızı hücreler oluşur.

  Alyuvar eksikliği çeken bir kimsede "anemi" olduğu söylenir. Genellikle halsiz ve incedir. Çünkü vücut hücreleri, yeterince oksijen alamaz. Anemi hastalıkları, hasta kişinin besin maddelerinde "demiri bol" şeylerin arttırılmasıyla tedavi edilirler.

  Görüldüğü gibi,alyuvarlar vücut sağlığı bakımından son derece önemli bir unsur niteliğindedirler.
  ... destination unknown
 3. 3.
  almanya'da bulunan türk ağırlıklı bir gruptur.
  izlemek için. (bkz: (vid #13017)&feature=related)
  ... grotesquee
 4. 4.
  yapayları da geliştirilmiş ve hizmete sunulmuş. umuyorum ki bir çok kişiye şifa verecektir.
  http://www.neguzelhaber.c...-alyuvar-gelistirildi.ngh
  ... jules winnfield
 5. 5.
  5 kışilik bir grup olup repertauarlarının %80 türkçedir.deniz uzun adlı vokalistlerinin çok iyi bir sesi olmasından dolayı şu günlerde pek sık dinlediğim genellikle sokakta çalan gruptur.kendilerini şu şekilde tanıtirlar:
  --spoiler--
  Beş genç müzisyen, insanları ve makinaları nefes nefese bırakan, akıllara zarar veren kullan-at-tüket-devrimine inat, özgür bir türk düğünü kutluyor. Süt, bal ve özgürlüklere açılan bir ufuk arayışıyla Mannheim'dan yola çıkıp, protest-caz, Türk ve Ispanyol halk ezgileri, balkan ritimleri, hiphop, ska ve sokak müziğinden geçerek dünyaya uzanan bir yolculuk, dans ettiren bir kültür şoku.
  --spoiler--
  26-30 ağustos'ta türkiye'de sokaklarda çalacaklarını belirtmişlerdir.
  Vocal: Deniz
  Violin: Güldeste
  Guitar: Marat
  Basstrombone: Daniel
  Percussion: Peter
  http://www.myspace.com/alyuvar
  ... dr seuss
 6. 6.
  efenim kendilerini facebook sayesinde tanıdığım gruptur. ne acayip ses var bu kızda. 2 tane türk bir rus bir alman bir italyandan oluşuyormuş grup duyduğuma göre.

  dinleyin ,izleyin...

  [https://video.uludagsozluk.com/v/alyuvar-17264/

  ]
  ... demir para var mi abi
 7. 7.
  vücudun fazlaca üretmesi halinde kişiyi lösemi (kan kanseri) yapacak olan hücredir.
  ... bad influence
 8. 8.
  kırmızı yuvarlak.
  ... ejderham
 9. 9.
  (bkz: alyuvar sokak konserleri)
  ... aslindayok
 10. 10.
  türk ve almanlardan oluşan hoş bir grup. youtube'dan dinleyebilirsiniz.
  ... slave