bugün

büyümemiş insan söylemleri. insan arkadaşına kanki der mi dalga geçer gibi.
askerde, çok saçma olmasına rağmen neredeyse herkesin birbirine seslendiği hitap. saçma olması şundan mutevellit;
arkadaş şimdi toplumda kanki, kanka, panpa, moruk, boboli gibi hitap şekillerini genel olarak concon diye tabir edilen oluşumlar sıklıkla kullanmaktadır. askerde elinde tesbihi olan, biraderli konuşmayı seven, ağzından küfür eksik olmayan, asarım keserimle yaşayan insanların (ki bu saydığım özellikteki insanlar askerde sürüsüne bereket olacak şekilde yaygındır)ağzından düşürmediği kelimedir. gelecekteki kankanın tahtına oturacak kelime ise; panpiş
http://www.uludagsozluk.com/soz_uye.php?sa=yzr&y= tıklayınca karşımıza açılan sayfada;
ara - /msj - kanki - son - w - kapa şeklindeki butonların 3.sırada olanıdır. Galiba o butona tıklayınca ilgili yazar arkadaşın oluyor.
En guncel tikky versiyonu panpa olan artik basagrisi yapan soz.
sözlükte nasıl çalıştığı anlaşılamayan fasilite.

arakadaş bu uygulama diğer sözlüklerde tıkır tıkır çalışıyor ya, burda nasıl çalışıyor biri anlatsın da öğrenelim. tek tuş ile nasıl görecez biz bu entryleri?
*
Sözlükte olsa da yesek derken, varlığını görüp,

--spoiler--
vay arkadaş benden daha hızlı düşünenler var, helal olsun zall kardeşime.
--spoiler--

düşüncelerini aklımdan alt yazı şeklinde geçmesini sağlayan düğmedir.

(bkz: buton)
(bkz: değil)
(bkz: efendim)
(bkz: düğme)
U20 maskotu.
fifa u20 dünya kupası maskotu. sivas kangalı seçimi bana göre oldukça mantıklı.
HER KONUDA OLDUĞU GiBi MASKOT SEÇiMiNDE DE AKiL OLMAYAN BASiRETSiZ TiPLER "YAPTIK - OLDU" YÖNTEMiYLE KARAR VERMiŞTiR. SONUÇTA DA WALT DiSNEYSiNCABI ÇAKMASI , VÜCUT HATLARI BELLi OLMAYAN DiZ ALTI ŞORTUYLA , KANKi ADINDA (ESPRi MODE : ON ) KÖPECiK ORTAYA ÇIKIYOR. KANGAL CESARETiYLE , GÜCÜYLE ÜN YAPMIŞKEN BiZ SiNCAP BOZMASI KÖPECiK OLARAK TASARLAMIŞIZ , Bi BOKUDA BECERiN LAN
file pitircik demek gibi bir sey yada balinaya bocegim demek gibi. koskoca kangal irkinin onurunu zedelemislerdir. kangallar birligi baskani istifa etmelidir.
kan kardeşinin evrim geçirmiş halidir. Ilk zamanlar kanka olan bu kelime zamanla kanki'ye dönüşmüştür. Kardeşden bir tık uzaktaki insanlara hitap şekli olarak kullanılır.
sivas kangalının kamyon çarpmış halidir. bu ne lan. ilahi tüpçü. *
türkiye'de yapılacak büyük bir organizasyonun maskotunun adıdır, evet ciddi ciddi adıdır kanki...

2010 fiba dünya şampiyonası'nın o çirkinler ötesi maskotu olan van kedisinden bir ders alınmamış sanırım, bu sefer de afkurmayı denemişler. yok arkadaş bu kafalar yapmasın organizasyon falan, ya da adam gibi bir yarışma sonucunda karar verilsin değil mi buna? tipini geçtim de, kanki ne oğlum? nasıl bir açıklaması var bu isim seçiminin? euro 2020 maskotumuz yarram olsun, ben bunda ısrarcıyım.

bir de memlekette her işin en kepaze örneğini yapanlar hep en tepede olmak zorunda mı? nice ayda 2 bin liraya talim adam gibi grafik tasarımcılar varken memlekette, böyle zırva zırva işleri yapanlar neden hep devlet erkanına yakın durur?

o değil de tanıtımın sonunda bu kanki'yle beraber türk futbolunun kurmayları bir fotoğraf çektirirken tüpçü ile kanki yan yana geldi. gavurun deyimiyle bir compare and contrast sonucunda maskotun da başkanın da yalnış makamlarda olduğu sonucuna vardım, deel mi kanki? kanki ne oğlum, of anam of.
fifa u20 dünya şampiyonası maskotumuz. oğlum şu tiplere bi bak hele;
görsel
Apacilerin ve ibnelerin hitap sekli.
zall'ın sevdiği, bizimse ilkokul yıllarında kullanmaktan bıkmadığımız hitap. * *
u20 ve tff nin yeni maskotudur kendisi ancak demirören daha iyi maskot olabilir.
bir erkeğin söylememesi gereken kelime. kızlarda söylemesin.

ak kanki ne lan? kanki ne ak? uyduracağınız kelimeyi sikeyim. çok sinirliyim.
(bkz: kanki deme lazim olur)
en iyi arkadaş anlamına gelen yabancı kelime.
bir arkadaşa en samimi hitap şekli.

(bkz: kankim)